Мляска

  • 1 339
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Привет момичета,

Ами това е нашия проблем- мляскането. Вече ни заболяха устата да и повтаряме да яде със затворена уста, да я учим как да дъвче и тн, но ефект никакъв.
Даже ми вика, че може би така е родена  Simple Smile
Вчера учителката в градината ми направи забележка, че детето мляска като яде, да сме помислили върху този проблем.

Незнам как да я отуча, след като тя самата няма желание да се научи да яде нормално.
Дъщеричката ни е на 5 гоини и половина.

Някои минали през подобен период/проблем?
Моля споделете ако имате някаква идея какво да направим.

Поздрави

# 1
Здравей!
Има хора дето мляскат, докато ядат защото им има нещо на носа и не могат да дишат със затворена уста. Разбира се, ако това не е проблемът - продължавай с повтарянето. Не смятам, че е болка за умиране. А може да и е забавно как всички Ви дразни това. Да си експериментира нещо, а в същото време децата в детската градина да си умират от смях заедно с нея.
Разбира се, ако не е здравословен проблем и толкова много дразни всички я засрами нещо, но внимавай как ще го кажеш, за да не засегнеш самочувствието й. 
Поздрави!

# 2
  • Мнения: 1 238
Здравей!
Има хора дето мляскат, докато ядат защото им има нещо на носа и не могат да дишат със затворена уста. Разбира се, ако това не е проблемът - продължавай с повтарянето. Не смятам, че е болка за умиране. А може да и е забавно как всички Ви дразни това. Да си експериментира нещо, а в същото време децата в детската градина да си умират от смях заедно с нея.
Разбира се, ако не е здравословен проблем и толкова много дразни всички я засрами нещо, но внимавай как ще го кажеш, за да не засегнеш самочувствието й. 
Поздрави!

Имаш ли идея как да го кажа че да не и засегна самочувствието?  Embarassed Че много се притеснявам да не и навредя със всичките тези повтаряния...Да не вземе да получи някой комплекс заради мен. ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 020
И синът ми мляска доста като се храни. Устата ме заболя да повтарям, че трябва да дъвче със затворена уста.  Той започва да ме пита: "Така ли, ааа така ли?" , като през това време си движи устата по странен начин, просто явно не може да ме разбере, какво точно искам от него, независимо, че му го и демонстрирам. Продължавам да си говоря и се надявам, с времето да се научи, защото е много неприятен навик.

# 4
  • Мнения: 9 814
Модата с мляскане при нас дойде от детската градина Sad
И сега от време на време прави така, но вече започна да се усеща.
Някак от самосебе си се отучи.
Нито разговори, нито молби, нито обяснения помогнаха.

# 5
Знам ли как да и кажеш?! Ти я познаваш най добре.
Първо е хубаво да си сигурна, че нощем спи със затворена уста, не хърка и диша през носа. Едва след това продължаваш с повтарянето.
След това можеш да използваш думи, че това е навик, който не подхожда на красиво и възпитано дете като нея. Притесняваш се външни хора да не си помислят, че такова умно дете като нея не е могла да се научила на нещо толкова лесно. Можеш директно да и кажеш, че мляскането се смята от хората за ужасен навик и ще и се подиграват, ако я чуят, но тъй като ти толкова много я обичаш ще и помогнеш да се научи да яде без да мляска. Все пак, ако иска да помлясква понякога да го прави, когато сте сами вкъщи.
Знам ли. Измисли нещо в този стил.
 

# 6
  • Мнения: 227
Аз като малка спрях да мляскам,когато бяхме на гости и чужд(не роднина)човек ми направи забележка.Почувствах се адски неудобно ....
Спри да повтаряш постоянно за известно време...само това се сещам.

# 7
  • Мнения: 1 238
Надя, всъщност тя наистина спи с отворена уста и хърка. Като гледа телевизор също седи с отворена уста. Боже, да не би това да е проблема?  Cry

# 8
Ч
Надя, всъщност тя наистина спи с отворена уста и хърка. Като гледа телевизор също седи с отворена уста. Боже, да не би това да е проблема?  Cry
Честно казано не знам. Това са само догадки от моя страна.
Заведи я на УНГ все пак. Моя близка имаше подобен проблем, но с хъркането с дъщеря си. Оказа се, че има физиологично обяснение за него. Аз също имам някаква кост дето не трябвало да  е така и са ми казвали, че трябва да ме оперират. Носът ми изглежда като чупен и зараснал на криво на рентгенова снимка. Все още не съм го направила. не се притеснявай.
Помоли я да вдиша само през носа и издиша през устата, засечи за колко време го прави и забелязваш ли някакъв  проблем. След това запуши отделно всяка ноздра и слушай дали преминава спокойно струя въздух през всяка от ноздрите при вдишване и издишване. След това отиди при някой добър УНГ специалист. Може просто да и запушен носа от сополи.
Мнението ми е изградено изцяло върху това, че децата не са толкова инатливи и не обичат да им правят забележки постоянно. Това за физиологичните изменения са само догадки, аз не съм медицинско лице.
Усмивки

# 9
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Може да има трета сливица детето или друг УНГпроблем.Трябва да го консултирате с лекар.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
И моят големият мляскаше до скоро. Пришка ми излезе да повтарям.
Чак на 7г. и половина се спря. Казах му да не яде толкова бързо (като на състезание, все едно го гонят), да не си натъпква устата, за да може да я затвори.
Казах му, че ако се храни некултурно няма да ходим никаде навън с него да се храним - проработи. Сега сяда и се храни все едно е на ресторант  Laughing
Е, изпуска някое примляскване , ако му е много вкусно, но бързо се коригира.
Също така на масата е забранено да се говори. Освен звук на лъжица в паница, нищо да не се чува. Имам съмнения, че Вики мляскаше по примера на дядо си, който говори с пълна уста и премлясква, а както знаем, децата обичат да имитират.

# 11
  • Мнения: 4 292
Синът ми изобщо не мляскаше, от съвсем малък имаше изграден навик да се харани със затворена уста. Но напоследък го хващам да мляска, правя забележка а той ме гледа нагло, смее се и продължава.
Честно казано, не знам какво да предприема, при положение, че явно го прави напук.

# 12
  • Мнения: 8 999
Възможно е да има здравословен проблем, но явно е по-лесно да се мляска, отколкото да се яде със затворена уста. Продължавай да настояваш, дори въведи и някакви наказания - както е направила Олинце.

# 13
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Мисля,че не е болка за умиране,племенника на 5 години си мляска и без здравословен проблем,просто на никой не му се правят забележки.Малката ми дъщеря вече не го прави на 2 години и шест месеца,но аз от доста време повтарям,че трябва да дъвче със затворена уста и засега ни се получава Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Надя, всъщност тя наистина спи с отворена уста и хърка. Като гледа телевизор също седи с отворена уста. Боже, да не би това да е проблема?  Cry

Дъщеря ми правеше така, когато имаше проблеми с третата сливица, но пък и сега мляска, а я извадихме  Thinking Може да е останало като навик. Също й говоря и тя се опитва да дъвче със затворена уста, но после забравя и отново примлясква. Аз не се притеснявам толкова, защото мисля, че постепенно ще отмине този вреден навик.

Общи условия

Активация на акаунт