слу4айно да знаете......ле4ение на нощно напикаване

  • 4 001
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
моля ако някой знае някакав бабешки метод за ле4ение на нощно напикаване на дете на 3 години нека да сподели от 1 месец сме така а преди това си ставаше сама и си пишкаше  незнам какво й стана ще се побаркам моля помогнете Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 10:05 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай чак толкова, синът ми е по-голям и още не е махнал памперса изобщо, камо ли нощния  Crazy Върни памперсите временно за през нощта и след време пак опитайте. Бабешките методи са глупости обикновено, особено за махане на памперс  Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Ще се побъркаш? По-вероятно да побъркаш детето.
Аз съм се напикавала без медицински проблем до 10 годишна. Мисля, че голяма част от проблемите с напикаването на децата идва от стремежа на родителите да не се напикават.
Провери медицински дали всичко е ок, дали няма някакви психологически причини и не тормози детето. нещата ще се наредят рано или късно.

# 3
  • Мнения: 544
Не мисля че на тази възраст е заболяване, за да се нуждае от лечение. Ако толкова те притеснява заведи детето на лекар и ако няма проблем, ще се откаже само. Няма нужда според мен да мъчиш детето.

# 4
  • Мнения: 1 554
слагай памперс

# 5
  • Мнения: 9 392
Пробвай да му лееш куршум!Бабина деветина,но помага.От личен опит ти го казвам Peace

# 6
  • Мнения: 1 484
Може  да  се  е  уплашила  от  нещо.Поговори  с  нея.Вар ни  памперса   и после  пак ще го  махнеш.

# 7
  • Мнения: 9 973
абе малко е детето за да му се търсят кусури що се напикава ooooh!сложете памперс временно

# 8
  • Мнения: 407
ами не знам,може  да е настина,да се е изплашил или просто да е почнало да спи по-дълбоко  и да не усеща.Аз лично до доста  голяма съм се напикавала.Но в никакъв случай не връщай памперса,после няма махане.Ще ставаш да сменяш чаршафи гащи,трудно е но по-добре от колкото памперс,който ще си носите го големи.Или ти я буди да пишка,това е по-добрия вариант.

# 9
  • Мнения: 1 046
Казваш преди не е, а сега се напишква, не може така от само себе си да почне пак. Из многото теми изчетени тук една от основните причини за завръщане на този навик(или както там се нарича) е посочен точно някакъв емоционален проблем. Промени в детската градина, нова госпожа, ново приятелче или каквото и да е нещо ново и очевидно не действащо добре на психиката на детето.

Както писа и Пандора по-нагоре потърси причината.

# 10
  • Мнения: 2 374
Стига с тия бабини методи вече,някой хора просто бързат децата им да пораснат,няма смисъл от това,вярно вече е голям,но му сложи памперс през нощта,все някога той сам ще се научи,няма вечно да се напишква.

# 11
  • Мнения: 26
Какж  ото и да опитате няма да помогне.Моят син  е на 12 г и сега  спря от самосебеси.

# 12
  • Мнения: 26
И моя като малак не но след тожа запо4на.Но  сега  няма проблем.

# 13
  • Мнения: 4 555
Щом е цял месец, едва ли е от настинка или от това, че пие повече течности вечер.
Може да е от някакъв емоционален проблем. Като начало сложи памперс, за да не се стресира детето допълнително и после се опитай да разбереш какво го притеснява.

# 14
  • Мнения: 8 999
Може да има здравословен проблем детето. Няма да е излишна една консултация със специалист.
А докато това стане и докато не престане да се напишква нощем, просто слагай памперс. Нищо срашно няма в това да се върнете крачка назад.

Общи условия

Активация на акаунт