Ходене на работа по време на бременност

  • 41 790
  • 302
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 6 840
Здравейте,
Току що навлязох в третия месец. До сега нямах проблеми с ходенето на работа, а и по празниците почивах доста. Но сега се чувствам дискомфортно като съм на работа. Доста ми се спи пък и това студено време. Сутрин повръщам и бързам да изляза за работа и само се моля по пътя да не направя някоя беля и да повърна в автобуса. На всичкото отгоре хранителния ми режим се промени - хапвам по малко начесто. Не мога да си представя как ще издържа до края така, защото нали се излиза в болнични за раждане 45 дни преди датата на термина, което по мои изчисления е около средата на осмия месец. Помолих личната ми лекарка да ми даде болнични и тя ми даде за една седмица, като писа че имам грип. Но как ще се справя занапред не мога да си представя. Казаха ми, че към 4-тия месец гаденето ще отмине, но пък после не си представям как ще работя с големия корем, при положение, че сега постоянно се чувствам уморена.
Моля споделете вашия опит вие работили ли сте по време на вашата бременност и как сте се справяли.

# 1
  • Мнения: 38
Ами аз си ходех на работа до края и през двете ми бременности. Първия път нямах никакви проблеми, но през втората бременност ми се гадеше и често повръщах, дори се наложи да пия "Деган" известно време. При мен пък първите месеци ми бяха през летния период и от жегите ми ставаше още по-лошо. Но аз работя в офис, имам удобства, а и колегите ми проявяваха разбиране. Зависи от работатати, все пак... Признавам, че два пъти съм заспивала на бюрото си за около10 мин. Първия път ме хвана срам, но всички го приеха с хумор. Успокоиха ме, че не съм хъркала... Joy

# 2
  • Мнения: 9 973
на мен работата ми беше тежка и си стоях вкъщи

# 3
  • Мнения: 425
Като влезеш в четвъртия месец тези неразположения трябва да отминат. Аз си ходя на работа, само един ден не ходих от както съм бременна и то защото бях настинала и имах температура.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Да, ходих до последно, гадно беше в началото , ама после свикнах.
Не ми се е налагало да се съобразявам с работодатели та затова.
В маршрутка ми се наложи веднъж да се кача и след 3 спирки слязох да си повърна Blush

# 5
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ходих до последно. Не ми беше леко  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 209
Работих до края на 7 месец , накрая шефа му писна да ме гледа с големия корем и поиска да си пусна отпуска , много зависи от работата, която работиш.

# 7
  • Мнения: 264
Ходих до последно на работа, нямам един ден болничен. Но работата ми не беше физическа. Според мен мен ако не се чувстваш добре, по-добре не ходи на работа, а изчакай да ти мине този период и след това може да се върнеш пак.

# 8
  • Мнения: 2 374
Не съм ходила на работа от 3-я месец,беше ми тежко и вземах болнични.

# 9
  • софия
  • Мнения: 2 140
И аз ходя на работа.В петия месец съм и живот и здраве смятам до последно да си работя.

# 10
  • Мнения: 521
Ходих на работа до 4тия месец.После напуснах защото започна да ми пречи да вдигам малки деца а до известна степен това ми беше работата.Ако не ти е добре си искай още болничен и виж после дали ще ти е по добре,защото аз вече изпушвам и ако можех да си намеря по -лека работа бих го направила.Пък и зимата няма какво да се прави и ще полудееш от скука ако си останеш вкъщи за постоянно.
Успех!

# 11
  • Мнения: 70
И аз мисля да ходя на работа до последно, ако разбира се живот и здраве, всичко е наред. Но работата ми е в офис и не е тежка, не ми се налага да ползвам градския транспорт, което е голямо облекчение. Колегите ми са готини и ми помагат, когато имам нужда.
Щом сега не се чувстваш добре си постой малко вкъщи, но след 3-тия месец проблемите с гаденето и умората отшумяват и ще се чувстваш по-добре, така че ако решиш можеш спокойно да ходиш на работа.

# 12
  • Мнения: 697
Аз родих на 02.10, а на 01.10 бях на работа. Карах много тежко, тъй като съм с наднормено тегло, високо кръвно и на 36 години. Работата ми е в офис и се справях все някак. Ако работата не е на крак и не е тежка може да се работи до последно. Гаденето не е повод, за да ти дадат болничен.

# 13
  • Мнения: 4 290
Ходих на работа до седмия месец. Работила съм болна от грип с висока температура, защото не е имало кой да ме замести.
Но работата ми не бих я нарекла тежка, напротив - можех да си почивам. И аз много повръщах, но не бях от щастливките, при които това отшумява след четвъртия месец.
Не знам какво да те посъветвам, ти си знаеш прага на издържливост.

# 14
  • Мнения: 4 555
Много зависи от професията и от начина, по който се чувстваш.
Аз напуснах работа в 4-ти месец. Нямах кола и ходех с градски транспорт, като линията беше една от най-натъпканите, а сутрин на спирката имаше митинг и като дойде автобуса, само половината чакащи успяваха да влязат. Ох, не искам да си спомням просто  ooooh! Имах възможност да работя от вкъщи (но за друга фирма) и предпочетох този вариант. Това с пътуването всеки ден на работа сутрин с градски транспорт просто не е за бременни.
Иначе самата работа не ми е тежала, но тя моята не е физически тежка и без това.

Общи условия

Активация на акаунт