В аптечната мрежа няма капки за уши.

  • 13 174
  • 30
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Възмутена съм от това, че в аптечната мрежа няма капки за уши. От вчера детето ми го боли ухо и не можем да намерим капки за уши. Има само бивацин, който не ми върши работа. Така ми казаха като я заведох и на УНГ, че Бивацина няма да ми помогне за болката. От днес започнах да давам АБ и се надявах, че болката ще отмине, но нц.... Лелее в такова приключение не съм се виждала никога. Rolling Eyes Помагайте с бабини рецепти. Слагах загрято олио ефект няма. Затоплях морска сол в торбичка пак я боли. Вече 24 часа е с болка горкичката Sad

# 1
  • Мнения: 2 082
давай нурофен и АБ.не капи нищо в ухото.каква е точно диагнозата?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дадох Нурофен след 3 часа по съвет на докторката УНГ дадох Панадол. Облекчава я за много кратко и пак започват болките. Диагнозата е зачервен ушен канал.(отит) Няма течност в ухото. Според доки е от настинка- носът е запушен и гърлото е червено.

# 3
  • Мнения: 2 082
ами няма какво друго да направиш освен да чакаш да подейства АБ-дано е подходящ.редувай нурофена и панадола и дано до ден два се успокоят нещата,но наистина не капи нищо в ухото,особено олио...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
но наистина не капи нищо в ухото,особено олио...
Защо? Вече накапах олио  беше затоплено.

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 23:22 от ivben

# 5
  • Мнения: 1 484
Имаше  едни  Отипакс  така  маи  се казваха  също  ли  не  ги  продават.

# 6
  • Мнения: 478
И аз от близо повече от седмица съм с болки в ухо, разбира се със зелените сополи съм (алергичен ринит или синузит), лютят ми очите и едното ухо явно нерва нещо боли..като пулсиращи импулси.
 И на мен в аптека ми обясниха че трябва да се прегледам и че НЯМА В МОМЕНТА НИКАКВИ ДРУГИ КАПКИ ЗА УШИ ОСВЕН БИВАЦИН които са антибиотични - NEOMICIN, но аз съм сигурна че и да отида на УНГ - той ще каже че е чисто и не може нищо да направи.
Засега лягам с аналгин, промивам със спрей за почистване като "аудиспрей" само че по евтина марка(humexin или подобно), седя денонощно с шапка и стискам палци да не ме заболи пак. Жабуря една паста без изплакване за венци която успешно чисти всичко в гърлото - Parodium, мажа в ноздрите назален гел "виброцил vibrocil" който е за алергичен ринит/синузит и има антиалергична съставка и противовъзпалителна.
Болката иначе лесно отцепва половината глава, много е неприятно, незнам какво и аз да правя.

ivben, не слагайте такива неясни по чистота и действие продукти като олио.
 Преди имаше капки мазни дали не се водеха и за уши и за още нещо...може би хос, ползвах ги след море/басейн ако ме заболеше, но защо ги няма и как се казват точно..
Аз единствено да ви посъветвам също да промивате със спрей и пак на доктор, да си пие дететето аналгетиците защото те освен температурата хипотетично лекуват и възпалението.
КОЙ АНТИБИОТИК СТЕ ЗАПОЧНАЛИ. Надявам се да не е: пеницилин, гентамицин... За ушни инфекции май популярни изглежда са цефа..

# 7
  • Мнения: 478
Цитат
дали не се водеха и за уши и за още нещо...може би хос,
хаха, исках да кажа НОС...хаха аман от фонетични клавиетури
Та питайте доктора ви УНГ, дали продуктите на vibrocil(капки , спрей, назален гел) дали не стават за УШИ!!!!!

# 8
  • Мнения: 478
нещо не успявам да отворя читав линк за съдържание на тези  OTIPAX капки които се спрягат много явно.
попаднах на инфо за някви огън капки BERLICETIN ohrentropfen  http://www.bda.bg/bdias/1167s.pdf
хлорамфеникол(АБ) + преднизолон(кортикостероид), звучи като за препарат на избор при най-тежък момент, какъвто се надявам да не ви спохожда
Ако ви светне нещо УНГ-то ви, ми напишете и на мен какво сте си говорили с лекаря Wink)

# 9
  • Мнения: 478
http://arsmedica.bg/bg/otorhinolaryngology-drugs/subprm/otologic-drugs.html
Цитат
Отологични лекарства за локално приложение:

I. Антибиотици:
1. Chloramphenicol: Chlornitromycin
2. Neomycin, Bacitracin: Bivacin

ІІ. Антисептици:
1. Otinum

ІІІ. Препарати, съдържащи антибиотици и глюкокортикоиди:
1. Chloramphenicol, Prednisolone: Berlicetin

ІV. Препарати, съдържащи местни анестетици, противомикробни средства и НСПВС:
1. Furotalgin
2. Otipax

Значи търсим инфо и наличност за Otipax и Furotalgin. отипакс не се отваря инфо, фуроталгина го няма в е-аптеките, но поне има инфо за състав: "В 1 ml (27 капки) Фуроталгин се съдържат: Nitrofural - 2,5 mg Tetracaine Hydrochloride - 31,25 mg Phenazone - 87,5 mg"

ivben, очаквам добри вести от вас Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 1 654
Фуроталгина са строхотни капки, но наистина ги няма по аптеките Sad Болката ще отшуми с отшумяването на инфекцията, т.е. антибиотика трябва да подейства. До тогава нурофен. При лека болка съм затопляла кърпичка /с ютията/ и съм я слагала на  ухото. Не трябва обаче да е гореща, а топла. Не слагай олио, то е прекрасна среда за развитието на микроорганизми.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
По аптеките няма никъкви капки за уши освен Бивацин, който не върши работа. Преди години чудесна работа са ми вършили Фуроталгин или Берлицитин. Отипакс винаги съм ги слагала на заден план, но в момента и тях ги няма. Sad Тази нощ детето спа спокойно, явно АБ започна да действа. През дена е била весела, преди малко се умърлуши и каза, че има лека болка, но ще дам нурофен друг избор нямам.

# 12
  • Мнения: 1 545
Попитайте лекуващия лекар дали в някакви капки, било то за очи или в бивацин няма да ви свърши работа да сложите обезноляваща съставка. има лидокаин на ампула и може да се добави в бивацина, случая бивацина само ще е носител, но поне ще се успокои детето. Аз лично друг вариант не виждам.

# 13
  • Varna
  • Мнения: 288
Добре де,а защо няма капки в аптечната мрежа?И докога няма да ги има?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нямало от 2 месеца капки. Не зная каква е причината.Нямало внос май, но защо не зная.

Общи условия

Активация на акаунт