Конюктивит от 2 седмици

  • 5 676
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте, на всички!!!

Бих искала да споделя за моя вирусен конюктивит,който ме мъчи от две седмици без никакво облекчение! Първо, съпруга ми се зарази и след горе долу седмица се заразих и аз! Само че аз съм бременнна в 6 месец! Ходих на лекар (бяхме във Варна тогава) Предписаха ми фларекс по 3 пъти на ден! След като се върнах в София и се влоших. Очите ми сълзяха и течеше даже кръв. След 5 дневно лечение с фларекс нямаше никакво пподобрение и се обадих на д-ра във Варна и той ми каза да спра фларекса и само да се промивам с преварена вода. Веднага отидох в частната клиника Вижън! Там след около 30 минутно мислене ми предписаха офталмосептонекс по 4 пъти на ден и по един път на ден фларекса. Естествено нямах никакво подобрение! И накрая днес реших да отида на друго място - в Първа градска. Там ми изписаха офтаклуикс, това е антибиотик. Прочетох, че не се препоръчва на бременни и кърмачки... и сега ме е страх да си слагам от антибиотика!

Моля, ако някой се е сблъсквал с този проблем да ми даде съвет какво да правя! Страхувам се да си слагам антибиотик, все пак съм в 6 месец ....  smile3518

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Погледни тук:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346641.msg9185548;topicseen#msg9185548

# 2
  • Мнения: 77
Благодаря за информацията!   bouquet

# 3
Zdraveite. Temata za virusniqt konuktivit zasegna i men - v momenta sum s takuv. Hvanah grip, koito me udari v o4ite. Trqbvashe da obikolq 3 bolnici, dokato namerq speshen kabinet, kydeto me prieha. Diagnozata mi e virusen konuktivit vuv tejka forma. Lqvoto mi oko osven, 4e e mnogo za4erveno i pari, boli...... i e mnogo , mnogo poduto. Po4ti se zatvori prez purvite dva dni. Sega ottocite slizat nadolu po buzata - mnogo nepriqtno. Iskam da vi posuvetvam - pri seriozen podoben problem - tursete pomosht vuv bolnica ISUL v sf , i po-tochno - vuv speshniqt im kabinet.Naistina sa dobri i reagirat nezabavno ( jiveq v sf i 2 dni nemojeh da si zapisha 4as, za da mi vidi nqkoi okoto, a to se naduvashe vse poveche ) . Predpisaha mi ZOVIRAX - mehlem za mazane v ocite - doktorut kaza, 4e pri tozi vid infekcii nikakvi kapki ne pomagat. Veche 5-den sum ujasniq konuktivit, no opredeleno se chuvstvam po-dobre. Nepriqtnoto e , 4e sled postavqne na mehlema - okolo 4as-dva vijdam mnogo razmazano - pochti ni6to ne se razlichava, a mehlema se slaga po 5 - 6 puti na den. Taka, 4e imam 4as , prez koito vijdam - tozi veche izteche - otivam da se lekuvam.Nadqvam se da pomogna na nqkogo.... Simple Smile

# 4
  • Мнения: 462
Такаааааааааа, в ИСУЛ са прекрасни, за да окажат помощ, колкото да изтърпиш нощта/ събота-ннеделя ... дъщеря ми беше с тежък конюнктивит, течеше и кръв от окото (беше на 8 месеца), в ИСУЛ ни изписаха офталмо-септонекс. Два дни по-късно отидохме в частна клиника, където само като я видяха се шашнаха и казаха, че в ИСУЛ са луди, за да предписват на БЕБЕ подобно чудо, наложи се малка операция, след което лечение ... Наистина, ходете в ИСУЛ, но след това - задължително на допълнителна консултация!

Общи условия

Активация на акаунт