Въпрос за малките деца и зъболекарите?

  • 2 066
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
 Здравейте на всички! Искам да ви попитам кога за първи път заведохте детето си на зъболекар, какви бяха емоциите и въобще целия Ви опит с това "предизвикателство". Моето слънце е на 3 години и 4 месеца и още не сме ходили, а вчера видях нещо тъмно на зъбчето му и се притесних,че е кариес Shockedа той ми е такъв палав и незнам как ще се справим. Другия проблем ми е избирането на зъболекар, ако някой знае във Варна, ще съм благодарна! Лек ден и много усмивки на всички Grinning  bouquet

# 1
  • Varna
  • Мнения: 333
За първи път заведох синът ми на около 3 г. Имаше кариес на две от зъбчетата си. Заведох го при моята зъболекарка, защото познавеше нея. Тя успя само малко да му почисти едното зъбче и моят започна да се тръшка и да не иска да си отваря устата. После започнах да търся детски стоматолог който да довърши отвореното зъбче и да направи другите. Междувременно малкият се поду . Един от зъболекарите ми препоръча д-р Йорданова от стоматологията. Сега ходим при нея и съм много доволна.

В Здравният справочник съм виждала теми за стоматолози в гр. Варна. погледни и там и дано не се налага често да ходите при зъболекаря

# 2
  • Мнения: 1 187
И ние не сме стигнали все още до зъболекаря  Embarassed , но вината си е в мен. Тръгнах да му обяснявам какво значи зъболекар и май го уплаших. Говорих с детски стоматолог и ми каза, че нищо не трябва да им се обяснява и че те си имали подход. И синът ми има тъмно петно на едното зъбче, та ни е време да отидем.

# 3
  • Мнения: 929
За първи път заведах малката на зъболекар когато беше на две и половина - просто ей така за да я прегледат, не че и имаше нещо, но не успяхме да я накараме да седне и да я прегледат. Тази година я заведохме, защото ми се стори, че ́и има нещо на едното зъбче и се оказах права. Учудващо, но нямаше съпротива нито за прегледа, нито при почистването с машинката, а вечерта се хвалеше че е голой(герой). След два дена отидохме да ́и сложат пломбата - тогава циври малко, но не щото я болеше, а защото се нацупи, че не става на нейната  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 5 289
И аз се интересувам от детски стоматолог в София обаче,точно на преден зъб има тъмно петно и предполагам ще тръгне да се образува кариес, незнам как ще се оправя там с малкия, но няма начин, трябвада се ходи.

# 5
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми я заведох на зъболекар за първи път още на 1 г. и 6 м., просто така на профилактичен преглед.
След това ходихме пак, когато стана на 2 и половина.
За първи път се наложи да има по-сериозна интервенция едва, когато стана на 3 г. и 7 м. Направиха й пломба.
Не е имало драми, защото детето не за първи път сядаше на зъболекарския стол.
Важно е разбира се и отношението на самия специалист. Жената, при която водя дъщеря си е не само невероятен специалист, но и страхотен човек с подход към децата.

Лошото е, че повечето българи отиват на зъболекар само когато наистина имат спешна нужда от помощ, при такива обстоятелства водят и децата си. За това надделява страхът и в по-късна възраст съвсем занемаряват зъбите си.

# 6
  • Мнения: 1 849
Синът ми идва три четири пъти с мен, беше на 5 и половина. Стоя в кабинета, въоръжен с купчина списания. Зъболекарката е голяма бърборана и го предразположи веднъж просто да му погледне в устата, оказа се, че има малък кариес. Оправи му го на следващия път без никакви писъци, но през цялото време му обясняваше какво прави и на него му беше интересно, правеше комбинация от огледала, за можел да си види зъбчето... Накрая го намаза с лак, за да се запазела пломбата следващия час от слюнката, познайте обаче дали остана и половин час  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 331
Аз съм облагодетелствана в това отношение.Имам близка, която е стоматолог и децата ни са почти на една възраст и си играят често заедно.И синът ми не се страхува от нея.Преглежда му зъбите всеки път, откокто навърши три год., когато ходя за мои манипулации.Малката е на 2г. и на нея все още не сме и правили преглед на зъбките.

# 8
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Just a mammа,водя децата на зъболекар от съвсем малки,от около година и половина,две годишна възраст,не защото са имали проблем,а за да свикват,че от време на време зъбките трябва да се преглеждат.Стоматоложката е моята,но тя работи и с деца,всичките ми познати са много доволни от нея.Иначе не сме имали проблем,в смисъл да им правят пломба или каквото и да било друго защото каката на 18 г.и баткото ни на 13г. никога не са имали кариеси.Сега дребното го водя също профилактично и зъбките ги мием като при големите след поникването на първото зъбче.Не е плакала досега като я слагам на стола,отваря устата,преглеждат я,дори и пръскат вода или въздух ,плюва в плювалника,като мама и всеки път си заминаваме с подарък нова четка или паста.Признавам и на докторката,че има страхотно отношение към децата и в чакалнята има детски кът,направо върха.
Ето и снимчица:

# 9
  • Мнения: 199
Първият преглед на Томи  беше на около 2 годинки.
Изобщо не се уплаши ,дори "разреши" да му полират зъбките със четчицата.
Но той по-принцип много обича да го лекуват.........дори като му слагали абокат във болницата каза на сестрата.....искам още #Crazy
Аз тогава повече се уплаших.

# 10
  • Мнения: 46
ftp://Здравейте, искам да попитам - Може ли някой да ми каже точно какво поема здравната каса и какво се заплаща при зъболекаря, за 1 календарна година? Става въпрос за децата.Порових в нета но newsm78. До сега всеки зъболекар май казва каквото си иска. Светнете ме за да си потърся правата. Знам, че профилактичния е безплатен и толкоз. Синът ми е на 7г. на 4 зъбчета (млечни) има само малки дупчици, не го боли но ходихме при зъболекаря и.... за двете ми взе 15лв. а за др 2 трябва да си платя м/у 30 и 40лв на зъбче  Shocked

# 11
  • Мнения: 58
Моите бяха на 3 и 4 мисля, когато ги заведох за пръв път. От тогава сме ходили 3 пъти и дъщеря ми има вече две пломби. За първата направо ме заболяха палците да ги стискам, да не я заболи. Докторката и двата пъти каза, че са повърхностни и няма да я боли. Малкия за сега се разминава без такива интервенции. Ходим при д-р Златарева. Верно, че името и нашумя около проблема с флуорното мляко във Варна, но мисля че има добър подход към децата.
За прегледите ни взима половин такса, т.е. по 1.80лв за всяко дете. Има си някаква табличка там разпечатана. Пломбите са безплатни, но ми обясни, че ако се налага лечение, т.е. не е само кариес, а по-тежките форми - пулпит примерно, ЗК не поема лечението.

# 12
  • Мнения: 15 379
Моят син беше за първи път на зъболекар на 9 месеца някъде. Преди 2 седмици пак го заведох с идеята да му погледне зъбките, но той изобщо не пожела да си отвори устата Sad. Уговорихме се да отидем пак, след Великден и дано тогава да склони!
Иначе е добре да се отиде на зъболекар за първи път около годинката.

# 13
  • Varna
  • Мнения: 333
ftp://Здравейте, искам да попитам - Може ли някой да ми каже точно какво поема здравната каса и какво се заплаща при зъболекаря, за 1 календарна година? Става въпрос за децата.Порових в нета но newsm78. До сега всеки зъболекар май казва каквото си иска. Светнете ме за да си потърся правата. Знам, че профилактичния е безплатен и толкоз. Синът ми е на 7г. на 4 зъбчета (млечни) има само малки дупчици, не го боли но ходихме при зъболекаря и.... за двете ми взе 15лв. а за др 2 трябва да си платя м/у 30 и 40лв на зъбче  Shocked
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=738

Общи условия

Активация на акаунт