Паничище

  • 23 115
  • 27
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не открих такава тема.

Аз съм била по тези места, но само лятото.

Нека тук си споделяме идеи за зимен отдих.
Ако сте били в някой х-л или вила и сте очаровани, то моля... споделете го тук с нас.

Мерси и дано ви хареса темата ми  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 6 772
Шани, хубава е темата  Grinning
Аз пък само зимата съм ходила.
Паничище е курорт с уникален потенциал, честно казано може и да задмине известните зимни курорти. Но трябват инвестиции и действия.
Преди 4-5г. ходехме почти всеки уикенд в една хижа"Гюндера". Хижаря беше софиянец- наш човек и там се чувствахме, като у дома си. Силни компании, купони, ядене и пиене и какво друго му трябва на човека   Laughing В общи линии бяхме окупирали хижата. Преди 3 год. обаче я дадоха под аренда и собственика се смени.
Ние се преместихме в хижа/или хотел беше, незнам/ "Бор" близо до голямата писта, а отпред имаше детска писта.
2 пъти ходихме там, условията не са нищо особено, хубавото е че има баня в стаите, което е рядко срещано в хижите.
Пак имаше танци-манци, но не беше това, което трябваше да бъде.
 Имам спомен, че даже веднъж карахме ски на пистата, но не бяхме хич очаровани.
Пистата е сравнително късичка с един умрЕл влек и ставаха големи опашки. Не е за сериозни скиори, а просто ако някой иска да си пораздвижи кокалите може да се пробва.
За разходки също е много приятно, почти равен терен и страхотна панорама. Кеф ти към Мальовица, кеф ти към Витоша....
Пътя към Паничище го пооправиха и горе-долу го поддържат.
Сега се сещам, че наши приятели ходиха лятото в някакво хотелче и за апартамент/не луксозен/ бяха платили 160лв.-нощувка. Трябва да ги питам как се казваше хотела, ако някой го интересува.
Искам пак да отидем, но кога ли ще се организираме  Whistling

# 2
  • София
  • Мнения: 1 833
За разходки през зимата и за почивка в истинския смисъл на думата "Паничище" е чудесно място, но за ски не става поради простата причина, че е ниско и не пада много сняг.
Може би като  пуснат новите съоръжения и лифт ще стане добре и за ски.
Иначе последно и аз съм била на "Гюндера" - през 2007 г. Хижата е малко над самия комплекс, направен е ремонт на стаите, но са доста теснички. Баня и тоалетна на всеки етаж.

По принцип  хотел Енергоремонт и хотел Теменуга   са най - новите хотели и съответно и най- скъпите. Влизала съм и съм разглеждала и двата хотела отвътре, но не съм отсядала в тях. Енергоремонт има и разни екстри като басейн и фитнес и е доста по- голям от Теменуга. Между другото двата хотела са един срещу друг.
Станция, която е с нормални цени е тази на БДЖ. Но мисля, че там малко трудно се запазват места, защото се пълни, т. е по- отрано трябва.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Имаше тема за Паничище, щото бях писала в нея добри отзиви за Енергото.
Обаче след последното ни ходене, няма да повторя този хотел  Naughty
Ослужването беше под всякаква критика, асансьора беше нарочно спрян и се
катерехме по етажите пеша, в басейна студ, в сауната - псевдно сауна,
никаква температура за да се почувстваш че си в сауна и т.н.

Иначе самото Паничище е хубав район, красив, ходила съм винаги през зимата, но не сме карали ски.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
А да добавя, че не са мои капризи, а цялата ни компания не остана доволна от Енергото.

# 5
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Ние ще ходим февруари в БДЖ-станцията.Нашите познати са за трета година и са много доволни.
Миналата година точно като се качиха и заваля сняг,карали са ски,казаха че пистата е на 500 метра.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
kanesta, звучиш ОК.
Имате ли служител на БДЖ в родата? Или как се уредихте там да почивате?

# 7
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Да,имаме служител на БДЖ.
Миналата година поканили половинката и той отказал без да ме пита. WhistlingМислел си,че шефа няма да ме пусне.
Тази година ултиматума беше дали ще ходя с него или с майка ми.Познай кой ще идва? Joy
Ще разпитам познатите за повече инфо,но ги няма в скайпа.После ще пиша.

# 8
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Дописвам.
Отиваме на края на февруари.Картата ни е обикновена,т.е. не е от БДЖ,защото може да се ползва карта само от служители,и то ако имаш покана получена.Резервацията я направи нашият познат,който работи в БДЖ,те са с преференции,а ние със свободна карта.Пистата била много близо.Друго нещо,ако имате въпроси,мога да попитам.

# 9
  • Мнения: 934
Привет!
Изрових темата за Паничище и моля за инфо за хубав хотел за почивка през уикенда, с подходящи успловия за деца. Коментарите, които прочетох са за зимата, а мен ме интересува за лятото.
Благодаря!

# 10
  • Мнения: 142
И аз се интересувам от Паничище, по-специално този х-л Теменуга заслужава ли си? Ако някой е ходил моля да сподели  Hug

# 11
  • Мнения: 325
Здравей,ние сме ходили 2 пъти в Теменуга,не е лошо.Първия път бяхме в стая,а втория в апартамент.Разликата в цената на стая и апартамент не беше голяма,но апартамента е доста по-хубав,с голяма тераса. Иначе като цяло си е скъпичко и настаняването и в ресторанта(поне на мен така ми се стори). Освен това за стая,ако сте с дете,се заплаща и за допълнително легло.Ако нещо конкретно те интерсува,питай.Ходили сме и в станцията на БДЖ,и в Енергоремонт (там има басейн,но водата е студена).Последния път си набелязахме за следващ път един съвсем нов хотел- Магнолия,изглежда доста добре,а и цените бяха по-ниски от тези в Теменуга.

# 12
  • Мнения: 142
Благодаря за отговора Hug Имаш ли координати на х-л Магнолия, че неможах да намеря техен сайт. Може и на лични Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 26
да, и аз се интересувам от координатите на х-л Магнолия. Някой да ги има?

# 14
  • Мнения: 544
Ние скоро бяхме в Магнолия. Доволни сме. Нощувка+закуска в двойна стая е 60 лв. При 2 нощувки са по 55 лв. Закуската е скромна.
За съжаление нямам координати, на място го намерихме.
А наши приятели бяха в Теменуга и споделиха, че между звукоизолацията между стаите не е достатъчна и са чували как в съседната стая си говорят цяла нощ. Но полянката пред хотелчето е много приятна.

Общи условия

Активация на акаунт