Какво поема здравната каса при раждане

  • 14 410
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравейте мами ,бременна съм в седми месец и ме интересува от здравната каса какво поемат при раждане.Самото раждане поема ли се,престоят в болницата,екипа,и изследванията.Моля които е запознат и мами които са родили по здравната каса да споделят.Ще ми бъде от полза.Благодаря ви предварително! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 93
Родих на 20.02.2008 в Майчин дом и не съм плащала нищо,нито за раждането,нито за престоя Peace,всичко се поема от НЗОК

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Всичко по раждането се поема от касата,освен екстрите като избор на екип,епидурална упойка и т.н

# 3
  • Мнения: 826
Това за всички държавни болници ли важи? Аз още избирам, но единия фаворит ми е Правителствена, София. Разбрах, че там самото раждане минава безплатно, по ЗК, но искат независимо от изследванията ти до сега, да ти направят нови там, които излизат доста солено. Един вид, извъртат си го така, че пак да си платиш. Така ли е наистина?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
За Правителствена съм чувала,че ако не си записана там на ЖК,не можеш там да родиш.

Иначе,че притискат за изследвания при тях-ами възможно е,в БГ всичко е възможно.

# 5
  • Мнения: 1 558
Аз и двата пъти раждах в „Св.София“ и не съм платила 1 ст за нищо

# 6
  • Мнения: 98
Аз ще раждам във Вита,те работят със здравната каса. В сайта им пише цена от 1700лв за нормално раждане,но не мога да разбера в такъв случай здравната каса поема ли някаква част от сумата. Четох,че се връщат около 400лв,после четох,че не е вярно... Някой има ли информация?

# 7
  • Мнения: 9 814
Всичко по раждането се поема от касата,освен екстрите като избор на екип,епидурална упойка и т.н
И секциото пожелание също не се поема от здравната каса.
Раждането в държавните болници в България е безплатно.

# 8
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз ще раждам във Вита,те работят със здравната каса. В сайта им пише цена от 1700лв за нормално раждане,но не мога да разбера в такъв случай здравната каса поема ли някаква част от сумата. Четох,че се връщат около 400лв,после четох,че не е вярно... Някой има ли информация?

За Вита знам, че се плаща разликата от сумата изплащаща се от НЗОК и исканата от болницата. Ако се обадиш ще ти дадат подробна информация! Телефони: (02) 960-49-50; 943-43-98, е-mail: vita@vita.bg.

Аз също нищо не съм плащала - родих в Майчин дом.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 789
Раждането в държавните болници в България е безплатно.
За съжаление- само на думи! Crossing Arms Naughty
Факт е че има и мами, които не са платили, но всеобща и известна практика е да си плащаш за какво ли не- за избор на екип, за упойка, за внимание, за отношение....и все трябва да ги "почерпиш" за нещо Crossing Arms

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Единствено си платих епидуралната упойка 'щото си бе мое желание  Peace

Останах доволна от отношението и професионализма на хората работещи в Окръжна б-ца -София  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Поема каквото не можеш да си позволиш да поискаш...

# 12
  • Мнения: 6 274
Всичко, което не е "по желание" се поема от здравната каса....
Т.е. отиваш, раждаш, лежиш няколко дни и си заминаваш...
Няма искам това, няма искам онова...

# 13
  • Мнения: 9 814
Раждането в държавните болници в България е безплатно.
За съжаление- само на думи! Crossing Arms Naughty
Факт е че има и мами, които не са платили, но всеобща и известна практика е да си плащаш за какво ли не- за избор на екип, за упойка, за внимание, за отношение....и все трябва да ги "почерпиш" за нещо Crossing Arms

Мммм да за съжаление такъв ни е манталитетът и на нас пациентите и на лекарите. Whistling

# 14
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
v darjavnite bolnizi ne se plahta,az rodih v 4asna bolniza predi 2g. i platih razlikata,koiato behe 210lv.

Общи условия

Активация на акаунт