Лапане на дрехи и пръсти!

  • 3 001
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Здравейте !
Дано не се повтарям с темата - моя син от 2 седмици започна да си дъвче блузите , ръкавите ,  връвките на панталоните  и пръстите на ръцете.Не е когато е притеснен , просто постонно го прави несъзнателно.Говоря постоянно , че има микроби и не е нормално така да се прави и се съгласява , но ....Не сме сменяли градини  и няма новости.
Има ли и други деца с този вреден "навик"? Как се справяте?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 959
Да. Синът ми от известно време, започна така да си лапа ръцете. Ама то не е само лапане, а едно облизване  Sick Най вече, докато гледа филм ....просто ужас. Харесвало му... ooooh!
Аз, го отдавам на това, че на моменти имитира по малката си сестра, която понякога все още си смуче палеца.

Той е достатъчно голям и знае, че не трябва да го прави, но...
Не спирам да му правя забележки, и се надявам скоро да изгуби интерес към тази дейност.

# 2
  • Мнения: 7 723
Трябва да намериш причината за това.
А така има, със сигурност.
За съжаление нямам опит. Успех! Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Уф, и ние сме така от известно време,но само от време на време. На 5г. , е и единственото ,което мога да направя е да обяснявам за микробите. Имахме проблем с гризането на нокти.Дебнех и аз ,и госпожите,но коато не го хванеш си ги изгризаваше всичките.Бях се побъркала.Тогава започнах да обяснявам за микробите,как влизат в корема и разболяват децата.Е, един ден му излезе афта,която много го болеше.Тогава му казах-виждаш ли ,това е от микробите под ноктите.Ако не спреш да ги гризеш, постянно ще ти излизат и ще те боли.Е,спря да ги гризе,но сега сме с ръкавите.Поотшумява,но непрекъснато напомням за "буболечките"/микроби/.
 Единственият начин е обясняване,упорито и постоянно!
 При нас също няма причина!

# 4
  • Русе, у дома
  • Мнения: 739
Записвам се да следя темата. При нас е лапане на дреха, ръкав или деколте. Това е от скоро. За първа година е на детска градина. Според мен това е някакъв вид притеснение и по този начин се успокоява. Някои си гризат ноктите, други кожичките на ръцете. Бебетата си имат залъгалки за такива моменти, а големите "бебета" търсят своя си начин. Възрастните пък пушат, чоплят си ноктите и други такива слабости. Гледам да я успокоявам като я видя да лапа, говоря и за мръсотиите, които поглъща. Надявам се скоро да го преодолее...

# 5
  • Мнения: 2 331
Търси причината.Няма начин да няма такава. Peace

# 6
  • Мнения: 7
Да. Синът ми от известно време, започна така да си лапа ръцете. Ама то не е само лапане, а едно облизване  Sick Най вече, докато гледа филм ....просто ужас. Харесвало му... ooooh!
Аз, го отдавам на това, че на моменти имитира по малката си сестра, която понякога все още си смуче палеца.

Той е достатъчно голям и знае, че не трябва да го прави, но...
Не спирам да му правя забележки, и се надявам скоро да изгуби интерес към тази дейност.

# 7
gabriel2 ,ти явно не знаеш,че  блузите , ръкавите ,  връвките на панталоните и т.н. сега  са много вкусни,особено китайските.

Също и явно не знаеш,че микробите като ги сдъвче  сина ти,умират.

# 8
  • Мнения: 7 723
...Също и явно не знаеш,че микробите като ги сдъвче  сина ти,умират.
Важното е, обаче да са добре сдъвкани Crazy

# 9
  • Мнения: 2 960
Според мен е вид притеснение.Дъщеря ми имаше моменти ,в които постоянно си въртеше косата на пръстите ,после си лапваше ту един ,ту друг кичур.Отвадам го някакво притеснение...при нас в онзи период беше -първите дни в първи клас.После нещата отшумяха.
Щом синът ти го прави предимно на филми-те носят вид напрежение....смятам ,че е от това!!!!!!!!!

# 10
  • Мнения: 3 521
Освен на напрежение, може да е и признак на концентрация - опитай да му навреш нещо друго в ръката, с което да си играе.

# 11
  • Мнения: 223

Освен на напрежение, може да е и признак на концентрация - опитай да му навреш нещо друго в ръката, с което да си играе.
мое мнение, но не чакай това да се превърне в навик; още по-трудно ще отвикне;

Общи условия

Активация на акаунт