проблем с раничка на шийката на матката

  • 1 171
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,д-р Райчева.Пиша ви с молба за съвет. Преди няколко месеца ми откриха раничка на шийката на матката.Тогава решихме с моята докторка да не я горим ,защото беше малка и не сме я третирали по никакъв начин. Но преди две седмици, на преглед с колпоскоп се установи наличието на "мозайка" и тя ми взе тъкан за биопсия. От получените резултати ме посъветва да я изгорим, каза че имам 1 степен на нещо, което и аз не разбрах, но определено разбрах, че няма за кога да я чакаме. Въпросът ми е тъй като не съм раждала досега как трябва да я горим? Тя ще го прави с ток и това ли е най-редното за жени, като мен. Доколкото знам другите начини са с лазер и чрез намазване с киселина.Тя ми каза направо да я горим. Благодаря ви предварително за отделеното време.

# 1
  • Мнения: 287
Моето мнение е че трябва да третирате раничката на маточната шийка както ви е посъветвала Вашата гинеколожка;начините не са много;изгарянето винаги е с ток:дали е с лазарен лъч или с диатермокоагулация ,няма особено значение,но лечението е добро;лечението с киселина  почти никога не довежда до излекуване.Също така няма значение колко голяма е раничката,а каква е нейната характеристика.

Общи условия

Активация на акаунт