На 2год. още пие АМ

  • 1 481
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Нашият син е на 2 год. и 3 мес. Сега пие Фризо3. От първите дни е с АМ (тази марка). Пие вечер по 180гр., понякога и следобед. Харесва си го, търси си го, до кога ли ще е така? Фризото е до 3-тата година. Дали ше се откаже сам, познавате ли такива случаи? Не че съм се притеснила и бибата не сме отказали, и памперса. Питам дали сме прекалили...

# 1
  • София
  • Мнения: 5 744
Не знам дали сте прекалили, и ние сме така  Simple Smile Синът ми е пристрастен направо, само дето е на друго АМ. И на обяд като го приспивам си го търси, вечер също, през нощта пак, а понякога и сутрин като се събуди иска  ooooh! За сега не смятам да го откажа, но след 3г, ако продължава така мисля да правя нещо по въпроса.

# 2
  • Мнения: 27 524
Ами, радвай се  Simple Smile Други майки мило и драго дават децата им да искат АМ  Wink
Не се притеснявай за бибата и памперса, до дете си е, никой не остава с тях. За твое успокоение - Криско махна биберона на 3, а памперса .... още си е с него  Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
Нямаш причини да се тревожиш.
Докогато го иска-дотогава го давай. Това едва ли ще продължи прекалено дълго.

# 4
  • Мнения: 46 477
... Дали ше се откаже сам, познавате ли такива случаи? ...

Познаваме  Grinning
Дъщеря ми беше буквално пристрастена към Нестле джуниър. Изпиваше 1 литър на ден. Млеката за след годинка не са адаптирани, а пълноценни, отговарят на нуждите на тази възраст, така, че няма от какво да се притесняваш.

На 3 г. сама го спря, много пъти се шегувам, че едва ли не е прочела, че на етикета пише "За деца до 3 г." Mr. Green след това мина на прясно мляко, пак 1 литър на ден, така кара до скоро, сега и него отказа и е на варианта айран.

Никога не съм я ограничавала - колкото и когато иска Peace

За памперса - пак сама. На 2 г. и 8 м. беше, от раз, без инциденти и прескочи гърнето, директно в тоалетната като голям човек Simple Smile

# 5
  • Мнения: 15 379
Дъщеричката на моя приятелка е на 3г. и 8м. и още пие АМ сутрин и вечер с шише. Много го харесва и го пие с удоволствие. Още е и с нощен памперс  Grinning. Вероятно щом откаже млякото, няма да се налага и нощния памперс да остане.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Дъщеря ми е почти на 2 и още пие АМ с шише сутрин и вечер.Не се притеснявам,защото млеката за след годинка са си просто вариант на млякото,не са "бебешки",така да се каже,за да трябва да се спират на някаква възраст.И след 3 год. да се пият няма лошо.

# 7
  • Мнения: 4 784
След няколко дни синът ми ще навърши 2 годинки. Все още пие Аптамил по няколко пъти на ден - сутрин, следобед, вечер, понякога и през нощта, понякога и на обяд. Винаги, когато поиска му давам и не се притеснявам, дори се радвам, че си го пие с удоволствие. А кисело и прясно мляко не ще и да види. Мисля, че няма за какво да се притесняваш.
Без биба не заспиваме, а махането на памперса все още не стои на дневен ред.

# 8
  • Мнения: 2 587
Радвай се - моята дъщеря се отказа от АМ на годинка. Sad

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма проблем,щом пие-давай му

# 10
  • Мнения: 2 131
И Алекс пие мляко - вечер, Фризо 3. Количеството е различно, но в общи линии около 150 мл, защото преди това вечеря. Въобще нямам намерение на този етап да му спирам млякото.
И въобще не обръщам внимание, още по-малко пък давам обяснения на изказвания от типа: "Ама той е голям, защо още пие мляко?!".
И аз съм голяма, ама мога да изпивам поне по два литра прясно мляко на ден. Обожавам го. Друг е въпросът, че не си го позволявам, защото ще стана буренце.  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 344
Не виждам защо се тревожиш.
Моята дъщеря също пиеше Фризо3.Сама се отказа около месец след като навърши 3  Wink , но и за беше продължила не мисля, че е проблем.
Бибата я остави на около 2 годинки, а памперса на 2 и 9 месеца.Стана много лесно.
Изчакай детето, то само ще се справи. Не му поставяй такива задачи ( и пред себе си също).

# 12
  • Мнения: X
От всичко изброено, бих махнала само биберона. Махам го от раз, като станат на годинка Twisted Evil Много ми е неприятна гледката на голямо дете с биберон. Но другото си е ОК.

# 13
  • BG
  • Мнения: 1 900
Голямата пиеше до 1.5год.,но сама се отказа,така че не се притеснявай.Ще дойде момента когато сам ще се откаже.

# 14
  • Мнения: 2 960
Ама няма никакво място за притеснение.Моят син още си пие с кеФФФ АМ  и сутрин и вечер.Ще си пие докато му се иска на детето. Peace
Колкото до бибата-ами и моят син си я търси вечер,преди да заспи.Иска едната в устата,а втора да държи в ръката. ooooh!Ама аз му ги открадвам като заспи....но още сме си с биберонИ Mr. Green
И с памперс сме си също...така ,че има мнОООго дечица като твоето мъниче.Всяко нещо с времето си.Полека-лека ще се откажат и от биберон и ще свикнат без памперс bowuu

Общи условия

Активация на акаунт