за напълно легналото положение на количката

  • 1 721
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
Позволявам си да напиша и тук моя въпрос
Искам да си купя лятна количка за близнаци, но няма съвсем легнало положение,леко е под наклон.Това дали е фатално за новородените?В чужбина не било..
за количка-центури май беше става въпрос
и количка чиполино туини дали е с напълно легнало положение-в магазина казаха че нямало , а тук мамите казаха че имало newsm78

# 1
  • Мнения: 55
За Чиполиното има два варианта, комбинираната количка има и пълно легнало, а лятната доколкото знам- не! Що се отнася до това, дали наклонът е фатален, ами то си е и до преценката на самата майка. Зависи колко високо е това първо положение и дали неможе по някакъв начин наклонът да се "омекоти". Според мен, обаче ако бебчетата ще са новородени, то най-добре си вземи и съответната количка- с пълно легнало положение. Това, кое е прието в чужбина и у нас пак се основава на преценката на майката как според нея да си гледа децата, защото според мен една майка най-добре знае, кое ще е най-добро за детето й и всичко останало се трансформира според нейната лична преценка. Не ми се вярва някой да приема всичко на 100% без да го погледне през своята гледна точка! 

# 2
  • Мнения: 7 803
аz предпо4етох коли4ка с пълно легнало  Peace zа мен бе6е важно условие, после смених коли4ката с олекотен летен модел. все пак пове4ето блиzнаци се раждат рано и не смятам, 4е е нужно и с това да натоварвам крехкото им тяло  Peace

# 3
  • Мнения: 1 291
Май все повече се убеждавам че ще заложа на изцяло легналото положение, лошото е че ние ще сме летни бебета а не намирам лятна количка за близнаци с напълно легнало положение.  (А като стане зима-отделна ли количка трябва да купувам?)

# 4
  • Мнения: 541
Май все повече се убеждавам че ще заложа на изцяло легналото положение, лошото е че ние ще сме летни бебета а не намирам лятна количка за близнаци с напълно легнало положение.  (А като стане зима-отделна ли количка трябва да купувам?)
Направо си вземи зимна и ще си я ползваш после пак, само чувалите няма да слагаш лятото, няма да има проблем.

# 5
  • Мнения: 1 174
Количката на Чиполино е много здрава и многофункционална.Аз бях много доволна и за зимата и лятото после. Peace

# 6
  • Мнения: 7 803
Май все повече се убеждавам че ще заложа на изцяло легналото положение, лошото е че ние ще сме летни бебета а не намирам лятна количка за близнаци с напълно легнало положение.  (А като стане зима-отделна ли количка трябва да купувам?)
Направо си вземи зимна и ще си я ползваш после пак, само чувалите няма да слагаш лятото, няма да има проблем.
точно така  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 727
Ние като обикаляхме за количка, първо си харесахме една на Пег Перего. Обаче нямаше пълно легнало положение и се отказахме. Купихме друга, после втора, после трета и най-накрая се върнахме на Пег Перегото. Моите момчета също са летни бебета и честно казано съжалявам, че не взехме направо нея, но нямаше кой да ни посъветва.
Позицията на най-смъкнато положение на гръбчето е доста легнала, пък ако децата имат рефлукс, изобщо не се препоръчва напълно легнало.
Ако пък толкова искате напълно легнало, точно тази количка - Ариа на Пег перего, може да се пригоди, тъй като облегалката е на каишки и може тези каишки да се срежат и тя пада до хоризонтално.
Определено си заслужава най-много от всички колички, които имахме и най-дълго време ще я ползвате. Успех в търсенето, много е тежко и гадно, да знаеш Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 165
Ние бяхме с количка Макларън Туин техно, имаше пълно легнало положение, и аз това търсех да има, и беше както зимна с чувалчета, така и лятна, като се махнат. Продадох я на една майка от форума.  Heart Eyes Най-големият и плюс беше, че се сгъваше с бебета и влизаше в малките панелни асансьори, а събрана, ставаше на чадър в багажника.  Peace

# 9
  • Мнения: 541
Ние като обикаляхме за количка, първо си харесахме една на Пег Перего. Обаче нямаше пълно легнало положение и се отказахме. Купихме друга, после втора, после трета и най-накрая се върнахме на Пег Перегото. Моите момчета също са летни бебета и честно казано съжалявам, че не взехме направо нея, но нямаше кой да ни посъветва.
Позицията на най-смъкнато положение на гръбчето е доста легнала, пък ако децата имат рефлукс, изобщо не се препоръчва напълно легнало.
Ако пък толкова искате напълно легнало, точно тази количка - Ариа на Пег перего, може да се пригоди, тъй като облегалката е на каишки и може тези каишки да се срежат и тя пада до хоризонтално.
Определено си заслужава най-много от всички колички, които имахме и най-дълго време ще я ползвате. Успех в търсенето, много е тежко и гадно, да знаеш Simple Smile

Подкрепям мнението за Пег Перего, и моите бебета бяха с рефлукс и се препоръчваше да са легнали на наклон.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 711
Ние бяхме с Грако Дуо Райдер, има напълно легнало положение. Не знам дали е лятна или зимна, според мен е комбинирана. Ние също сме летни бебета, а като дойде зимата слагах чувалчета. Ти си прецени, но мисля, че такъв тип количка като Гракото, Пег Перего, Чиполино е подходяща за вас, просто зимата слагаш чувалчетата Simple Smile
Ето как изглежда нашата:


Единствената разлика на тези които се продават тук е че рамката отпред е една цяла за двете бебчета.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз ползвам City twin на Firstwhеels и съм супер доволна. Страшно проходима и маневрена, лесно се сглобява и разглобява. Има я в магазин 9 плюс и май в Пигис хаус я бях виждала. Има и летни и зимни кошове, зимните можеш да не ги купуваш ако не искаш. Летните имат напълно легнало положение, но не са прави отдолу, а със седалка, не знам дали ще е удобно за новородено. Само с летни е 900, а плюс зимните 1300 лв. С чанта, дъждобрани и май и комарници имаше в комплекта. Кошовете могат да се слагат и по посока и обратно на движението. Има я в 4 цвята.
http://911.bg/a2/offers.asp?p=2908803&b=1&id=5168
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/3_526

# 12
  • Мнения: 1 959
Не знам дали тази марка" Out n about"" я има в България но това ползвам аз и съм много доволна.Има изцяло легнало положение и само слагам или махам чувалчетата за лято или зима идва в няколко разцветки тази е моята:

# 13
  • Мнения: 183
когато се родиха моите момчета нямах количка, а само кошчета за кола, които както знаем са под наклон. Понеже ми беше малко притеснено доколко тази позиция е приемлива за новородено бебе се допитах както до педиатърката ни, така и до ортопед (в Горна баня). И двамата единодушно потвърдиха, че подобна поза е напълно приемлива, а дори наклона е препоръчителен, особено при деца с рефлукс или пък дори при обикновена настинка, за да им бъде по-лесно да дишат.  Оптималният наклон е между 30 - 45 градуса. Това ме задоволи като отговор и не съм имала притеснения, че не са напълно легнали.
Единственото, което по-категорично бих те посъветвала е да търсиш по-лека/и количка/и (пиша така, щото аз си взех две отделни)
Късмет Peace (ще ти трябва)  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт