докато кърмите ка4вате ли килца

  • 1 501
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
май4ета питам ви тава защото като кърмя ка4вам килца.вси4ко ми се прияжда сякаш съм бремена още. Rolling Eyesьапвам си но гледам и да не прекалявам Blush.имали и други май4ета като мен Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 454
Ами аз за цялата бременност качих 9 кила, но в първите месеци на кърменето наедрях поне 5 кг. После си застанах на едно място и ни нагоре, ни надолу, независимо от ограничения, физическа активност и т.н.  Все пак мисля, че си е до човек, защото повечето мои познати, които кърмят са отслабнали. Сега по-важно е детето, а като спрем да кърмим, ще имаме време да се погрижим и за фигурата си.

# 2
  • Мнения: 10 982
С мен се случи обратното - не само че не качих, но и доста свалих. За 4-5 м. си върнах килограмите от преди раждането (бях качила 11 кг), а след 7 м. бях на -3 от стартовите кг.
Не съм се ограничавала строго откъм храна, но и не съм прекалявала. Хранех се нормално и избягвах пържено и тестяно, сладко и без това не обичам.

# 3
  • Мнения: 50
В началото на кърменето наистина имах голям апетит, но мисля че беше и на психологическа основа, защото мислех че няма да имам достатъчно кърма, ако не си хапвам прилично. Това беше за около месец.

# 4
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Когато забременях бях 64 кг. Преди да родя - 75 кг. Прибрахе се от родилното 65 кг и за десет дена отслабнах още 3 кг. Кърменето ми се стори къртовски труд. Не ми остава и време за да ям много щото гледам бебка сама. Общо взето обаче ми се яде повече, отколкото докато бях бременна.

# 5
  • Мнения: 231
За 8 месеца кърмене досега качих 8 килограма, без въобще да споменавам за натрупаните през бременността. Естествено похапвам доста. Имам страхотен апетит.
Все пак мисля, че напълняването ми не се дължи на това, че кърмя  Hug

# 6
  • Мнения: 93
И аз в началото след като родих имах страхотен апетит, а и мислех че ако не се храня добре няма да имам достатъчно кърма, и не свалях килограми,но сега 6 месеца по-късно свалих всички качени през бременността килограми,че таже и 2-3 отгоре без да се ограничавам какво ям и все още основната храна на бебо е кърмата.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 139
През цялата бременност качих 6-7 кг.Нищо не ми се прияждаше,все едно не бях бременна. Като почнах да кърмя,ми се отвори голям апетит,особено в началото.Имах чувството,че след всяко кърмене ще изям света.Толкова бях гладна.И си хапвах,въпреки това свалях килца.
Сега обаче апетита не е толкова голям,но се храня добре GrinningПродължавам да кърмя Peace
Последния месец имам 1-2 килца отгоре,но го отдавам на празниците,които минаха и на малкото движение през това студено време.

# 8
  • Мнения: 2 132
Не. Върнах си кг от преди да забременея.
Вие колко време се кърмите? Може да намалиш сладките неща(ако ядеш такива Wink)

# 9
  • Мнения: 529
Аз също имах голям апетит след като родих,но не съм качвала килца-------напротив,свалям ги.Все още кърмя.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
ами едни качват, други свалят. Аз съм много слаба, забременях 45 кила, качих 10 и на 2-3 месечна възраст на детето бях 43. Ядях като за световно и не можех да кача и грам. Добре че забременях, за да кача килца, въпреки, че още не сме се отбили напълно.

# 11
  • Мнения: 63
Е, браво, значи не съм единствена. Качих 23кг през бременността, с раждането свалих 10-тина, но сега си ги върнах. Кърмя вече 4 месеца и половина (и не мисля да спирам скоро). Спрях сладкото и хляба от около месец, но засега няма ефект.
А иначе по дебелите книги пише, че с кърменето се отслабва - е, не е задължително.
С нетърпение чакам пролетта за по-активни разходки.

# 12
  • София
  • Мнения: 717
Има,има и то как..... #2gunfire #2gunfire #2gunfire Олях се!  261uu  261uu  261uu Родих слаба, всичко беше нормално, докато не започнах да кърмя. И първият път беше така..... Какво да правя, явно си е до ген. Confused Хубавото е, че после отслабнах качените кгр. много лесно. Сега нямам търпение обаче, да изчакам да се отбие и съм се захванала с трудна задача. ooooh!

# 13
Уффф, не ми се говори направо  ooooh!! Откакто съм родила, такъв бесен глад ме гони, че направо се шашкам. През 9-те месеца бременност не чувствах чак такъв глад  Shocked! Но си мисля, че е защото бебка ме "изпива и изяжда", не смятам, че дебелея, напротив - свличат ми се панталоните и по-скоро май отслабвам ...

# 14
  • Мнения: 179
И аз кърмя от близо 7 месеца,апетит не ми липсва но се оптвам да се ограничавам колкото мога.Не съм свалила кой знае колко килца,но и не съм качила повече след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт