пътуване със самолет на 1-2 месечно бебе?

  • 26 026
  • 23
  •   1
Отговори
Здравеите ,аз щях да раждам в Германия където мъжа ми заминава на работа ( и то точно преди термина ми ) Но получих контракции и трябва до края да си лежа тука и съответно тука да родя. След това обаче ми се иска колкото може по-бързо да заминеме при нашия татко .Кога според вас наи-рано може да стане това (бебето да пътува със самолет) Някой правил ли го е с толкова малко бебе.При нас ще е и малко по-трудно защото ще пътувам не само с бебето,но и с каката която ще бъде на на 3.7год .Организацията не ме плаши ,само до колко не е вредно за бебето въздушното  налягане при полета.Моля споделете опит ако имате или сте чували нещо по въпроса Laughing

# 1
  • Мнения: 3 880
Moжеш да летиш, когато ти се почувстваш готова и достатъчно "силна" за пътуването. Бебето може след първата седмица.
Има доста такива теми с добри съвети, потърси ги ако искаш.
Леко раждане.

# 2
  • Мнения: 249
Ако бебето е физически здраво не е проблем да летиш. И колкото по малко, толкова полесно. То ще спи през цялото време. Само си остави достатъчно време на летището преди влизане в самолета, всичко отнема тооолкова много време. Ядене кърмене, другото детенце, чекиране на количка и прочие. Но стюардесите в самолета помагат много, така че там няма да имаш проблеми. Леко бременеене и раждане.

# 3
  • Мнения: 705
Здравей, мила. Аз работя като стюардеса и ще се радвам, ако съм ти от помощ. Провери на сайта на авиокомпанията или направо се обади кога най-рано може да летите. Но другите момичета са ти отговорили правилно - ти трябва да се чувстваш готова и бебето трябва да е здраво. Важното е да не му е запушено нослето, защото тогава няма да може да изравни налягането във вътрешното ухо, а това освен болезнено, може да е опасно. Затова ние възрастните преглъщаме или надуваме ушите, запушвайки носа. Бебето има опция по време на излитане (затворени врати, запуснати двигатели) и най-вече кацане (малко преди да светнат таблата за коланите) да суче или хапва АМ. Затова планирай храненията по това време. Ако имаш нужда от помощ, обърни се към стюардесите - всички ние обичаме да гушкаме малки дечица, но все пак се увери, че в момента са свободни (понякога е голямо търчане, а полетите до и от Германия са кратки).
Но най-важното - леко и безпроблемно раждане и едно прекрасно бебе на финала!

# 4
  • Мнения: 1 086
Миналата година летях с бебе на 2 месеца и кака на 5 год. до Германия. Не беше от най-приятните полети, но се изтрайва. Алекс беше доста неспокоен и го кърмех почти през цялото време, защото само така не плачеше. В началото малко се притеснявах, но към края вече не ми пукаше.   Laughing Иначе нямах други проблеми. Успях да се справя освен с децата и с 3 куфара, количка, кошница и раница.

Леко раждане ти желая!

# 5
Много благодаря за съветите и отговорите.На истина са ми от голяма помощ.Благодаря и за хубавите пожелания.Бъдете здрави Laughing

# 6
  • далечно
  • Мнения: 1 029
аз съм летяла с бебе на 2.5-месеца - всичко беше ок, доста по-лесно отколкото сега като го гоня по летищата. ще си спинка, давай му да хапва при излитане/казане и толкова.

леко раждане!

# 7
  • Мнения: 3 461
Летяла съм с бебе на 1 месец и друго на 12 месеца в продължение на 8 часа, всичко беше ок.

# 8
  • Мнения: 111
Полезна тема, и на мен ще ми предстои летене с новородено. Ще трябва да му издадат Български паспорт, а не може да остане в Дубай повече от 40 дни без виза (засега такава информация имам) и ще се наложи да си ходим. Добрата новина е, че билета на бебо ще струва 10% от сената за възрастен. Съветите ви за храненето при излитане / кацане ще са ми от полза!

# 9
  • Мнения: 494
Няма проблем да летиш с бебе. На мен доктора ми каза, че е най- лесно да летиш с бебе и да не се притеснявам въобще. А аз мисля да летя с бебе сама от Австралия до България ( полета е над 24 часа с минимум 2 смени на самолет) bowuu Така че да не ти пука Peace

# 10
Първият полет на дъщеря ми беше, когато бе само на 8 дни. След това сме летяли за всяка една от имунизациите до втората й година, почти всеки месец (45 мин по въздуха вътрешен полет) и няколко пъти до България (общо към 15 ч във въздуха ни се събират), когато тя беше на 6 мес., на година и нещо и пр. Изобщо, отвсякъде сме опитни пътници... Wink

Та ще ти кажа, че колкото по-малко бебенцето - толкова по-добре! Освен това - кърми по време на полет, без да се стесняваш (наметната с нещо или пък не), аз щерката съм я държала да суче през цялото време във въздуха при по-кратките преходи и така си е спинкала, без да ни безспокои. При всички положения гледай да е нахранено бебето и да е чистичко, че да не вдига аларми! Тоест - въобще не се притеснявай да ходиш до тоалета и да приповиваш в теснотията там, хич да не ти пука от нищо - важното е детенцето да е чисто и на теб да ти е споко! Няма да си траеш, ако имате пълен памперс. Ще се отсрамиш веднъж и ще видиш, че хич не е трудно. Simple Smile

Полетът като цяло не е дълъг, но теснотията е голяма и ще ти е некомфортно. Затова, ако кърмиш - предложи и на дечкото за гаранция, че ще спи и ще е сит и спокоен.
Успех - ще се справиш! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 800
Сина ми летя на 2 седмици за първи път(полет с прекачване общо около 7часа), след това на 3м и тн. Много по-лесно беше тогава, отколкото сега на година и половина.
Спеше през цялото време, като излитахме или кацвахме му давам бутилка или биберон заради налягането да не го болят ушите.


# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Каяих малката на самолет за първи път като беше на 4м-въибще не и се отрази полета

# 13
  • Мнения: 27 524
Няма никаъв проблем за бебето - Криско е пътувал на 2 месеца, виждала съм в самолета и бебета на 5-7 дни, няма страшно  Peace

# 14
  • Мнения: 9 894
аз все се чудя колко бързо може да се издаде паспорт на българче, за да лети в чужбина. Знам, че  е експресна поръчката, но при положение, че актовете за раждане се бавят дори месец.....За второто детенце дори като му правиха снимките искаха да е с отворени очи, а новородените бая трудно поглеждат в апарата...

Общи условия

Активация на акаунт