болки в коремчето

  • 2 914
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
здравейте.кажете ми при вас случвало ли се е след храна детето да го боли коремче.на 6г.и от 10дена не иска да се храни/не че преди беше от ящните/и се оплаква  че го боли и отказва всичко   но след 10-15минути отшумявя болката до следващото хранене.

# 1
  • Мнения: 476
От известно време и моят син ми казва, че го боли коремчето, когато се храни. Само, че аз съм убедена, че просто хитрува, за да не го карам да яде.

# 2
  • Мнения: 1 195
А възможно ли е да е преяло?
Или пък забелязала ли си след коя храна е така?
Аз например ако ям нещо с лук или чесън после умирам от стомашни болки.

Е винаги го има и този момент с хитруването Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 372
И аз мисля че има известна доза хитруване, но все пак е по-добре да се консултираш със специалист за да изключиш вероятността наистина да му има нещо на детето.

# 4
  • Мнения: 20
възможно и от това да е но няма как да е защото става вир вода. явно болката за момент е много силна и след 2-3мин. отшумява и си е добре

# 5
  • Мнения: 3 268
Това,което казваш е сериозно.Не питай нас ,а бягай на лекар.Може да се окаже възпален апендикс.Чудя се как може да търсиш отговор на проблем като този във форума!?

# 6
  • Мнения: 20
тази сутрин хапна 2 залъчета и се сви. тя не яде лук чесън а малко трудно да преяде с половин филийка това е постижение.тя показва областа около пъпчето.

# 7
  • Мнения: 20
бяхме на лекар но в нашия град специалистите са голяма работа.изписаха ни саностол пробиотик и няма подобрение.просто не знам какво да правя.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 146
Според мен търси в по-голям град детски гастро-ентеролог.

Добре си я питала къде точно я боли. Гастрит май боли по-нагоре, а колит и чревни болки по-ниско. Но пък винаги го има момента да се обърква детето от къде точно идва болката.

Изхожданията как са?

Дано се окаже просто хитруване и моята щерка го прави. Но пък не може да рискуваш. Търси лекар, докато болката не е толкова сериозна!

# 9
  • Мнения: 20
благодаря ти миа.и моята дъщеря се казва ева

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Искай направление за ехограф.При положение,че се превива детето и се изпотява не е хитруване.Една от вероятните причини е колит,тогава пробиотиците,които са ви изписали ще свършат работа.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 227
Според мен търси в по-голям град детски гастро-ентеролог.
....
Peace
Заведи детето на гастроентеролог.
Изключваш ли възможността за някой стомашен вирус?

# 12
  • Мнения: 2 960
Моята дъщеря ,която е от неядящите ...се оплаква от болки в коремчето.Може и две-три хапки да хапне и ХОП....Само ,че при нея  това съвпада ..я с ходенето преди в градината ,я преди някои предмет сега в школото.При нея на нервна почва се получавше,сега вее мнооого по рядко.
А понякога наистина има и хитруване.
Но преди да се правят каквито и да било изводи  се правят прегледи и изследвания!!!

# 13
  • Мнения: 20
изхожданията са добре.но знаеш ли данинка че инейните болки съвпадат сутринта когато трябва даходи на градина но изпотяването все пак се дължи на нещо и тогава с баща и започваме да се правим на маймуни за да може да хапне 2залъчета повече защото като отиде в градината ако има млечна каша стои гладна до обяд и като сервират обяда тя е премаляла иако и той не и хареса не знам госпожите питат как го гледаме туй дете.и започваме да ядем боклуци а като и дадеш нормална храна като супичка или манджичка не ги поглежда.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 146
Абе не съм лекар и не мога да съм сигурна, но т.к. аз страдам и от гастрит и от колит, повече ми приличат на гастритни болки, това което казваш.
Поне аз при гастритна криза имам остри прерязващи болки, непосредствено след първите няколко залъка, особено ако съм била прегладняла преди това. Но ги усещам горе, точно под ребрата.
А стомашните болки и нервното напрежение са си тясно свързани. Отдавна се говори, че много по-голям процент от язвите са на нервна почва, а не поради неправилно хранене.

Пробиотици и за стомах знам че се дават, не само за чревни болести и болки. Само си ги съхранявай в хладилника или там по указания начин  Peace

Има ли вариант да хареса и да хапне по течна храна за закуска. Нещо от типа на бебешките каши. Просто да не е нещо от типа суха храна, да видите дали ще я заболи.

Общи условия

Активация на акаунт