Как прекарвате почивните дни с децата си?

  • 1 578
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 362
Моят син е на 3г. и ми е много трудно да му намеря разнообразно занимание за през почивните дни, в което да участваме и двамата, а и двамата обожаваме времето прекарано заедно   Hug
Ние правим следните неща:
1. Театър - когато има хубави постановки (но сега няма), а и е доста студено в залата...
2. Кино - е, вече гледахме 5 пъти "Мадагаскар", два пъти "Кунг фу Панда", и все още само веднъж "Гръм", но подозирам, че и него ще научим наизуст Simple Smile
3. Разходка - примерно до ледената пързалка, до площад "Славейков" за книжки  - ами в тоя студ седми ли се повече от половин час там??? И се набутваме в МакДоналдс Sad
4. Детския клуб - с изключение на "Пигис"а - отпадат - винаги са заети с Рожденни дни Sad

Няма места като София Ленд или места като Патиланци на човешки места... Sad

Споделете, моля, как разнообразявате децата си Вие?

# 1
  • Мнения: 2 803
Когато детето ми беше на 3 г.я водехме на театър, разходки на открито и детски площадки, събирах я с деца или в студените зимни дни в къщи играехме на семейни игри.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 020
Сега в този студ основно си играем вкъщи, малки разходки до магазина, книжарницата, парка (но само за 1/2 час) и ние ходим на театър, но последният път в този на Заимов направо замръзнах. Синът ми много обича да играем тримата на някакви игри - "Не се сърди човече", "Мемори" и т.н. Събрали сме доста кестени и шишарки и с моите лакове ги оцветяваме (трябва да имаш много здрави нерви и да сложиш много вестници  Crazy), понякога правим курабийки или готвим нещо двамата и така бавно ни минава времето.

# 3
  • Мнения: 4 784
Моят син е по - малък, но все гледам по някакъв начин да си запълваме времето пълноценно, не само през уикендите. Понеже нашия град не предлага "екстри" като детски клубове, театри и кино, си организираме уикенд разходки извън града. Сега, когато е студенко, обикновено обикаляме бабите, които по стечение на обстоятелствата, живеят наблизо.

# 4
  • Мнения: 8 999
Канехме гости, или ние отивахме на гости. В такъв студ или не излизахме, или беше само за половин-един час и то основно трамбоване по квартала.
Ех, блажени години, в които съществуваше София ленд - следобедите /а и вечерите/ си прекарвахме там. Децата щурееха, а ние, родителите, си попийвахме нещо, според часа - кафе, биричка...

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
При хубаво време сме винаги навън.
При лошо - каним гости, ходим на гости, или двамата вдигат къщата на главата си.
Малкият не стои седнал повече от 2мин, така че кино или театър са изключени за сега.
Имат много енергия и при първа възможност отиваме някъде на открито където могат да бягат и викат на воля.
Когато малкият спи, оплътнявам времето на баткото с четене на книжка или игра на образователна игра на компютъра.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 392
В настоящия сезон никъде не ходя.
От есента всяко забавление навън ми коства боледуване леко, тежко, по-тежко и накрая няколко дни в болница.
Забавляваме се в домашна обстановка.
Пролетта ще подновя светските изяви на дъщеря ми като гостита, партита по повод Рождени дни, клубове и пътувания.

# 7
  • Мнения: 2 090
Ако е хубаво времето излизаме навън,ако не е-се събираме вкъщи с други дечица или ходим в някой детски клуб.Ходим на гости при бабите също.
Ако пък останем сами вкъщи,играем мач,рисуваме,строим къщи с конструкторите,четем книжки,готвим заедно Mr. Green.

# 8
  • Мнения: 751
Когато е по студено сме вкъщи или някъде на гости,а през топлите дни я в Морската градина,я в някой природен парк,много ходим в Балчик-Ботаническата градина,на пикник в гората,на кино-ако има детски филм.

# 9
  • София
  • Мнения: 362
Събрали сме доста кестени и шишарки и с моите лакове ги оцветяваме (

Това е страхотнена идея Wink  (като казва Тигър Simple Smile  )

С книжките - само вечер има възможност да седи човека мирен и почитаме една-две приказки, през деня е causa perduta.
За занимавките вкъщи - аз също се старая, но тъй като с бавачката всеки ден играят същите игри, не му е интересно и все към детските отиват нещата Sad  За това ми се иска да е на вън. Но наистина - за парка си е доста студено и кално...

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Когато времето е хубаво сме навън по цял ден. Всъщност, дори и при студено време прекарва поне единия от почивните дни навън по 2-3 часа. Иначе като е студено ходим на пицария, по магазините, събираме я с други приятелски деца и така. В къщи най-много обича да си реди пъзелите и да рисува.

# 11
  • Мнения: 3 521
Има специални бои за тяло, които са подходящи за малки деца. "Индианци" е доста тачена игра у дома Wink
Криениц също, въпреки, че малко им бяга идеята в началото(моята дъщеря ще стане на 3 след 10 дни)
Иначе разни пластелини, лепене, оцветяване и т.н.
Ааааа сетих се и за друг хит - детски печати Peace.

# 12
  • Мнения: 2 821
Божеее, ако в Сф няма къде да заведеш детето извън дома, ела в Добрич да видиш Crazy

# 13
  • Мнения: 166
Ако не вали дъжд и няма виелица-излизаме-може да е за час-час и половина,но винаги навън.Когато е много студено,предимно се разхождаме.Ние сме в малък град и това-ходене на детски театър,кино,детски центрове,може да реализираш в окръжния град,което не винаги е удобно и възможно.Събирам ги с други деца у дома или ние ходим на гости.Тримата най-често играем с пластелин,рисуваме,редим конструктори,пъзели,домино,изрязваме фигурки от цветни блокчета и правим апликации.Позволявам за 30-40 мин.-гледане на анимации на компютъра/детски филми не искат все още/.С таткото-футбол,гоненица,борба върху спалнята.Вечер четем книжки.

# 14
  • Мнения: 3 268
Не пропускаме анимация в киното,но тъй като няма нова всяка седмица сега в тези студове сме повече у дома.Тя си е домошарка щерката,хич не й се излиза на снега.Обича много да рисува и да изрязва.Особено весело е като изрязва,не ме питайте после как почиствам минихартийките от пода.Гледаме филми,каним гости.По магазини с нея не хадя,че е истинско мъчение.
Ако сме в топъл сезон всяка неделя сме в Борисовата градина.

Общи условия

Активация на акаунт