За или против тупирането на косата

  • 1 616
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Момичета, от съвсем скоро съм с нова прическа, която изисква да имам обем в корените-постигам го със стилизиращи продукти и с вафлички в корените, но ми харесва много повече ефекта след тупиране на долния пласт коса. Интересувам се това тупиране в корените 2 пъти в седмицата дали е вредно, защото после директно си мия косата, тъй като  няма разресване Flutter Crazyслагам маски и балсами и какво ли още не. искам да си купя и специално грбенче за тупиране-фризьорката ми използва едно с много гъсти косми, твърди, наподобяваща четка за дрехи и тупирането става изключително бързо. Ако някой знае откъде мога да си закупя такова гребенче за тупиране да пише Hug

# 1
  • Мнения: 2 478
 За или против тупирането на косата?-ами който иска се тупира,който не иска не го прави.
Аз не мога сама да се тупирам вкъщи,но фризьорката ми винаги го прави.
А едва ли тупирането е по-вредно от сешоара и пресата.

# 2
  • Мнения: 2 388
За, въпреки, че го правя изкючително рядко.
Просто съм вече много добра в изсушаването. Нито "вафли" ми трябват после, нито тупиране.
Ако искам да постигна някакъв умопомрачителен обем ще го направя.
Става с всякакъв гребен. Иначе имам и едно ситно, което си купих от едно забутано село.

# 3
  • Мнения: 12
За или против тупирането на косата?-ами който иска се тупира,който не иска не го прави.

stefania02, сама преценяваш  Peace

Плюсът е увеличеният обем в корените на косата - ако това целиш, този е един от възможните методи  Peace
Минусът е, че този обем в корените се постига чрез повдигане (или "разрошване"  Heart Eyes ) на най-горния слой на косъма (кутикулния). Можеш да си представиш този слой като миниатюрни припокриващи се люсповидни клетки , които имат защитна функция по отношение на кортекса и медулата (долните, вътрешни слоеве на косъма). Многократните фрикции по посока, обратна на естествената, може да доведе до отлюспване на част от тези кутикули, следователно - косъмът става чуплив, губи блясъка си, по-поддатлив е на външно влияние. Освен това става въпрос за нанясяне на вреди на участък от косата, който е близо до скалпа - не може просто да се отреже с ножиците както става с връхчетата, трябва да се изчака месеци преди да може да се отстрани увредената коса.  Peace

Едва ли от веднъж - два пъти косата ти ще се увреди сериозно, но ако го правиш редовно и особено ако косъмът ти е тънък, дори да полагаш много възстановителни грижи, косата надали ще има този здрав, гладък и лъскав вид, към който всички се стремим   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт