Оранжево бебе, или колко често тиква, моркови, сладък картоф?

  • 10 102
  • 11
  •   1
Отговори
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
"Много родители забелязват, че носът и дланите на бебето са станали оранжеви... Защо това е така? Отговорът е каротенемия - състояние, при което кожата се оцветява в оранжево поради високи нива на бета-каротен в кръвта. Обикновено се дължи на голям внос на бета-каротен с храната - оранжеви плодове и зеленчуци.
Смята се, че в тази ситуация няма риск от свръхдозиране на витамин А, независимо че в организма бета-каротенът се превръща във витамин А. последният е който е опасен ако се внася под формата на витаминен суплемент.
Важно е да се отбележи, че при оранжевото бебе  склерите на очите са бели, т.е. неоцветени. Ако те са жълти или оранжеви то е налице жълтеница.

Кои храни предизвикват оцветяване на кожата:
Оранжевите - моркови, тиква, сладък картоф. Всички те съдържат големи количества от бета-каротен, като количеството му е толкова по-голямо, колкото по-наситен е цветът. Богати са и тъмно-зелените зеленчуци.

Кърмата също може да придобие такъв оттенък, ако майката консумира богати на каротиноиди храни. Последните са антиоксиданти, а бета-каротенът се превръща във витамин А и е незаменим в развитието на детето."

от www.wholesomebabyfood.com

Момичета, ето какво прочетох и се чудя някой знае ли колко често мога да давам тиква, а и моркови, без да получа оранжево бебе? Някой имал ли е подобен проблем или оранжеви бебета в БГ няма  Laughing
В този сезон май изборът не е голям пък и тиквата е просто чудесна за захранването...

# 1
  • Мнения: 367
Наистина в този сезон имаме по-малък избор на плодове и зеленчуци. От един месец аз лично почти всеки ден давам варена тиква и сок от морков, понякога и от тиква. Не сме се оцветявали в оранжево. Laughing

# 2
  • Мнения: 1 449
Тиквата, както и всяка друга храна, се дава не повече от 4-5 пъти седмично.
Проблемът не е натрупването на каротин, а натрупването на алергени.

'Оранжевото бебе' не е опасно състояние.

Има случаи в БГ, защо да няма:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46342.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342052.570
и др.

# 3
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
oooo Косе Босе, 10х. видях сега, че в темата с примерните схеми си обърнала внимание на тоз проблем.

# 4
  • Мнения: 543
Има, имаааа, една приятелка си беше направила бебето оранжево и много се беше панирала, докато й обясни лекарят й какво става Simple Smile

Аз при захранването давах основно тиква и морков, защото друго не щеше, редувах ги - 1 ден тиква, 1 ден морков. Не стана оранжева.

# 5
  • Мнения: 329
Оранжевият цвят на кожата се дължи на невъзможността на неразвития черен дроб на бебето да конвертира бета каротена във витамин А. За предозиране на витамин А от естествени източници изобщо не може да се говори  Heart Eyes Ако бебето става оранжево - просто не давай въпросната храна (или намали дозата), изчакай няколко седмици и опитай пак.

# 6
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Оранжевият цвят на кожата се дължи на невъзможността на неразвития черен дроб на бебето да конвертира бета каротена във витамин А.

оранжеви стават и възрастни, които прекаляват с въпросните храни, напр. изцеден сок от моркови ежедневно. така че не съм сигурна, че става въпрос само за неразвит черен дроб...

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Да една позната и тя каза,че станало оранжево детето от прекаленото количество моркови.И спряла за известно време употребата им.

# 8
  • Мнения: 329
Оранжевият цвят на кожата се дължи на невъзможността на неразвития черен дроб на бебето да конвертира бета каротена във витамин А.
оранжеви стават и възрастни, които прекаляват с въпросните храни, напр. изцеден сок от моркови ежедневно. така че не съм сигурна, че става въпрос само за неразвит черен дроб...

Развит-неразвит, причината е в невъзможността да се конвертира бета каротена. По принцип само една трета от него може да се конвертира във витамин А, и то при наличието на достатъчно мазнини в диетата. Права си, че нещата са комплексни, но все пак количествата морков или тиква, които изяжда едно бебе са минимални, особено сравнени с количеството моркови, необходими за получаването на една чаша сок...

# 9
  • Мнения: 367
Косе Босе, благодаря ти за компетентната информация. Не знаех, че не бива всеки ден да се дава определена храна, заради опасност от алергия. Сега ще се съобразя с наученото.  bouquet

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте,
при нас стана проблем, защото забелязах , че Алекс жълтее, но след като се обадих на педиатърката тя ме успокои че явно съм прекалила с тиквата и моркова и , че това не е опасно. Каза ми да изключа тези храни и за няколко дни и ще се оправи. Засега е минал само ден и мога да кажа , че има резултат.

# 11
  • Мнения: 543
И аз да се разпиша в тази тема - всяка вечер почти преди известно време давах на малкия тиква на пара. Понякога прибавях ябълков сок и/или оризова каша. Не е имал проблем, но съм напълно съгласна с Косе Босе, че не трябва да се прекалява - не само с оранжевите плодове, а по принцип. А за очветяването - само акото ни беше оранжево, кожата - не, освен когато се омаже по устата, докато го храня и ако не го изчистя хубаво си оранжавееше човекът.

Общи условия

Активация на акаунт