Предстои ни първолаче, а ни се плаче!

  • 23 344
  • 329
  •   1
Отговори
  • Мнения: 567
Здравейте. Имам следния проблем - чувствам се страшно отчаяна и объркана от това уж щастливо събитие - предстоящото ни първолаче, защото вече взе да ни се плаче!
Не мога да повярвам, че това се превръща в проблем. Някъде другаде съществува ли или пък аз нещо много се впрягам?
Тъкмо си подадох вчера молбата в 121 СОУ и сега прочетох супер негативно мнение за същото училище. Да не ме разберете погрешно. Всички пишещи във форума нямат нищо общо. Ядосах се на себе си, разбира се.
Аз от миналата година "проучвам" училища, подпитвам за учители, смятам кой кой клас "води" и кога ще поема първолаци. В момента с надежда надниквам в няколко теми във форума, в които съм задала все същия отчайващ въпрос: Коя учителка? Коя? Къде? Готова съм и до Люлин /живея в Борово/ да ходя стига да намеря "добрата учителка". Нямам познати от педагогическите среди. Децата на нашите приятели са по-малки от нашата бъдеща ученичка. Та . . . кой да попитам? От всякъде казват: гледай началната учителка-тя е важната! Оглеждам се в страх, в стрес - да не прецакам нещо, да не избера грешната, да не объркаме детето още от първи клас?!? Чета и проучвам от миналата година. Мненията са страшно противоречиви и самоизключващи се едно друго. Нормално е. Жалкото е само, че явно проблема го има и за съжаление касае най-ценното, което имаме - децата ни.

Искрено завиждам на родителите, които са записали вече децата си за първи клас и предполагам изпитват увереност и удовлетвореност от това.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 12:13 от spasdidi

# 1
  • София
  • Мнения: 4 949
spasdidi, не ми се сърди - напъно добронамерено към твоя постинг пиша, обаче се смях с глас, докато четях. Може би защото в твоите колебания и лутаници откривам и себе си  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 258
Оглеждам се в страх, в стрес - да не прецакам нещо, да не избера грешната, да не объркаме детето още от първи клас?!? Чета и проучвам от миналата година.
Спокойно- всички сме минали по този път! Щом сте стигнали до училище- край на спокойствието у дома! Confused Избери добра учителка в свястно училище, което е по-близо до вас! Все пак по-голямата част от учебната годината е в дъждово-снежно време! Разпитай директора на училището- винаги има елитни учителки и той/тя ги знае! Задай и конкретни въпроси към родители на четвъртокласници, които ги чакат след училище! Направи и сама наблюдения- просто на обяд виж учителките и направи избор! Знам, че не е лесно- добрите учители са малко, а ние искаме най-доброто за децета си! Дори да си подала молба, винаги може да подадете и другаде!
Важното е на  детето да е добре! Peace Желая успех!

# 3
  • Мнения: 106
и аз се включвам тук. макар, че ние живот и здраве ще сме първи клас уч. 2010/2011. но пък тази година мислим за предучилищна.
а как да се попита директора?! newsm78 та нали всичките му учители подопечни! това означава, че тия, които са по-калпави, ще останат без клас. не ми се вярва някой директор просто ей така да препоръча горещо един учител, а да каже за друг "не! там недей. тоя за нищо не става".
все по-често чувам от приятелки и познати мотото: "най-доброто училище е най-близкото". та в тази посока защо от борово, чак в 121, [spasdidi]? ние в борово, слава богу имаме колкото искаш училища. и май съвсем не са лоши. между другото къде ходи в предучилищна дъщеричката ти?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 385
spasdidi , миличка при мен е абсолютно същото! Пишем в една отчетна, ако си спомняш преди два-три месеца писах, че съм на път да полудея с този избор.
Не съм съгласна,че е удачно да се пита директора-той какво ще каже: Ето тази колежка  е добра, а тази е зле, ама... Аз мислех да пусна подобна тема с линк в темата на четвъртокласниците. Техните учителки ще поемат нашите първолачета, дали майките им биха споделили мнения, все пак са имали пряк контакт и наблюдения.

# 5
  • Мнения: 7 263
Момичета един добронамерен съвет, ако го приемате!
Няма никакво място за подобни емоции. Подходете чисто прагматично.
Пуснете всички възможни канали за набавяне на информация - подсказвам :
-освен очевидния начин - питате в бг-мамма  Mr. Green
-разпитвате близки приятели с деца от 1 до 3 клас
-търсите майки на 4-то класници от съответното избрано от вас училище и сондирате мнения за преподавателите и общи впечатления за училищата
-разпитвате всички познати, колеги, жената от близката книжарница /ще се удивите колко може да се научи/, ДжиПи-то също може да ви е полезно.
-първо съставяте плана за неучебното време на първолака и уточнявате дали ще посещава занималня в училище, частна такава или пък имате баба на разположение.
-карате по план и спокойно, но упорито.
За протокола два пъти съм била "първолаче"  Mr. Green, всъщност и в момента съм Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2
И аз да добавя, че емоциите са напълно разбираеми... и се радвам, че ги сподели, защото и аз съм полудяла на тема първи клас, в кое училище, коя госпожа и т.н.  #Crazy

Наистина Lennyh е права за проучванията - трябва да се ангажират максимален брой източници за събиране на информация Wink


# 7
  • Мнения: 6 031
И аз съм една от тези, които са притеснени от избора на училище.Ние сме се насочили към 20-то или 22-ро.И за двете училища мненията са много противоречиви.Треска ме тресе да не сбъркам.Кое ще бъде най-доброто училище за детето ми?Къде ще получи най-добра подготовка, а не само отлични оценки?Къде ще срещнем повече деца, които са на училище защото им се учи, а не ден да мине, друг да дойде?Кой е този педагог, който ще заинтригува детето ми, а не да го отблъсне.
Всъщност не искам торкова много просто да има дисциплина в училище и там наистина да се учи.

# 8
  • Мнения: 41
Здравейте мили момичета, напълно споделям вашите съмнения. Аз подадох молба в 7 мо училище главно, защото е близо до къщи, а също и аз съм учила в него. Разбира се, като отидох в канцеларията- за молбата, видях, че училището като външен изглед - не е каквото беше.Страхувам се, че избора ми не е добър, че детето ми по моя вина може да попадне на неподходящо място. Освен това, ми каза госпожата, че ще има само две паралелки.От занималнята, където ще бъде след обяд едната госпожа ми препоръча една учителка, която сега преподава на 4-ти клас, но не е сигурно, че от септември ще поеме 1 - ви клас. И Сиси е една такава мъничка - не знам как ще ходи на училище с голямата чанта, и после на занималня , понеже нямам баба на разположение. Такива работи. От сега съм се изплашила. Разбира се, че всеки от нас е бил първи клас, но все пак съм притеснена още от сега.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И моята дъщеря ще е първолак на есен. Не съм подала още молба. И аз питам, разпитвам, дано накрая взема най правилното решение.

# 10
  • Мнения: 105
Здравейте мили момичета, напълно споделям вашите съмнения. Аз подадох молба в 7 мо училище главно, защото е близо до къщи, а също и аз съм учила в него. Разбира се, като отидох в канцеларията- за молбата, видях, че училището като външен изглед - не е каквото беше.Страхувам се, че избора ми не е добър, че детето ми по моя вина може да попадне на неподходящо място. Освен това, ми каза госпожата, че ще има само две паралелки.От занималнята, където ще бъде след обяд едната госпожа ми препоръча една учителка, която сега преподава на 4-ти клас, но не е сигурно, че от септември ще поеме 1 - ви клас. И Сиси е една такава мъничка - не знам как ще ходи на училище с голямата чанта, и после на занималня , понеже нямам баба на разположение. Такива работи. От сега съм се изплашила. Разбира се, че всеки от нас е бил първи клас, но все пак съм притеснена още от сега.
А защо не в 6-то? Аз смятам там да запиша нашия "първолак" защото и на нас ни е на близо. До колкото съм разпитвала майки на ученици в момента то е по-добър избор от 7-мо.  А и е основно, а не с гимназия, което според мен е предимство.

# 11
  • Мнения: 41
Много се колебах между 6-то и 7-мол Директорката на занималнята, където ще ходи Сиси  ми препоръча едната учителка, която сега води 4 - клас, та затова. Най-важно е при каква учителка ще попадне.Особено маята, която е толкова палава! Ходи ли на детска градина твоето дете, може да сме от една детска градина!  bouquet

# 12
  • Мнения: 105
Много се колебах между 6-то и 7-мол Директорката на занималнята, където ще ходи Сиси  ми препоръча едната учителка, която сега води 4 - клас, та затова. Най-важно е при каква учителка ще попадне.Особено маята, която е толкова палава! Ходи ли на детска градина твоето дете, може да сме от една детска градина!  bouquet
Ходи в 19-та детска градина на бул. Хр.Смирненски - много съм доволна от градината и затова го оставихме и предучилищна там. Ние се колебаем между 6-то, 133-то (руското) и 41-во, което е на ул. Гладстон и също съм чувала хубави отзиви за него. В 133-то казват, че държали все още на ниво дисциплината (нали все руски учителки  Wink ), но пък  е и с гимназия и затова не ми се ще много да го записвам там.
Каня се да отида някой ден и пред двете училища (6-то и 41-во) и да разпитам родители, които си прибират децата. Като се наканя  Laughing - ще пиша отзиви после...

# 13
  • В офиса
  • Мнения: 3 998
За сега не мога да съм полезна, но темата много ме интересува.

# 14
  • Мнения: 258
Здравейте мили момичета, напълно споделям вашите съмнения. Аз подадох молба в 7 мо училище главно, защото е близо до къщи, а също и аз съм учила в него. 
Изберете 6то училище- учениците са само до 7 клас. 8 няма, защото всички след 7 клас са приети с изключение на 3-5 деца! Никой не пуши пред училище, самото то е много спокойно- директорката Ивелина Спасова е много приятен и спокоен човек. Учителите са добри и са професионалисти. Там атмосферата определено ие подходяща за малко дете! Самото 7 училище е като затвор, не е светло, има само един двор. В 6то малките деца-1 клас играят в предния двор, а 2,3,4 клас в задния. Мисля , че е по-добър избор! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт