рецепти за пюрета и каши

  • 784
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
здравеите реших да готвя на моето беб4е сама оба4е нещо не мога да намеря рецепти за зелен4укови и месни пюрета и мле4ни каши разли4ни ние сме на 5 месеца и се надиавм по опитните маи4ета да ми помогнат  bouquet Praynigизвинете за пражописа ама нещо не мога да свикна на кирилица                                                                                                                                           благодаря предварително newsm47

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 20:36 от Vivi

# 1
  • Мнения: 3 157
Подледни в библиотеката на този подфорум-има доста рецепти и съвети за храненето.Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Всъщност, нямаш нужда от рецепти. Зеленчуковото пюре - слагаш картоф или ориз за основа и към него можеш да добавиш каквито зеленчуци искаш и имаш (и каквото ядете все пак, че сте малки) - карфиол, чушка, тиквичка, тиква, грах, зелен фасул, броколи, спанак, морков и т.н. Аз често ползвам миксовете на Бондюел. Вариш, изцеждаш водата, пасираш, добавяш АМ (което може да го направиш с водата в която си ги варила) или кърма ако сте на кърма и малко зехтин и готово.
А виж каша не знам как се прави... Даже не знам какво значи домашна каша.

# 3
# 4
  • Мнения: 3 157
хм,savina_33 ,май и ти имаш нужда да прочетеш някоя тема за захранване-повечето от зеленчуците,които си изброила НЕ стават за захранване-грах,зелен фасул,броколи не са подходящи за толкова малко бебе.не е въпроса просто да плеснеш нещо на котлона и после да го дадеш на бебето,а да е подходящо и полезно за него.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз не говоря за захранване, а за готвене на пюрета за вече захранено бебе. Никъде не пише авторката че тепърва ще се захранват. Аз лично грах и броколи съм давала на 5 мес, а зелен фасул на 6. И темата не е за захранването.

# 6
  • Мнения: 4 433
Пандора е дала много теми Peace

# 7
  • Мнения: 26
благодаря мам4ета за отговорите аз сам тарсила дори и в гугалаама все са за 6-7месе4ни или по големи и ме е страх да не згафя нещо а за кашите аз захраних бебока с Ган4ев и нали има мле4ни каши с банан или с др полодоже или грис с ябалкаи др. 4е реших аз да намеря рецепти да му ги правиа ама нещо ударих на камък  Embarassed и да ви питам разбрах 4е е наи-добре да жариа зелен4уците на пара ама нямам такава тенджера та да ме светнете как става newsm78    chef book

# 8
  • София
  • Мнения: 15 215
Аз имам такова:

Слага се в по-голяма тенджера, сипва се вода, колкото да не покрива дъното (това чудо е на малки крачета), слагаш върху него продукитте, които ще вариш, захлупваш с капак и-готово.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 00:58 от Vivi

# 9
# 10
  • Мнения: 26
благодаря ви много мам4ета.вие сте срасшни помоща е безценна newsm51

Общи условия

Активация на акаунт