За майките (бъдещи и настоящи) със собствен бизнес

  • 1 721
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Зравейте всички настоящи и бъдещи мами със собствен бизнес, съдружие или на управленски позиции. Пускам тази тема, защото бих искала да коментираме как една работеща жена се справя с бременността и майчинството.
Аз съм една от тези жени, които са съдружници във фирма и няма кой да ме замести. Чудя как бих се справила с работата и с евентуална бременност и майчинство едновременно.  newsm78
Да поговорим за това и да споделим опита си

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 11:16 от Labellefleur

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Направо се чудя какво да я правя тази тема Rolling Eyes
Като една от тези жени ще ти кажа, че времето не ти стига въобще. И 100 часа на разположение да имаш пак не ти стигат.

# 2
  • Мнения: X
Абсолютно се присъединявам към Вас.Все работа и ангажименти.Времето никога не стига,а планирането на дете си изисква доста внимание и най-вече спокойствие!

# 3
  • Мнения: 51
  Здравейте!Ще следя темата с интерес.И аз съм управител на фирма, а много искам да съм и мама!И все не се решавам на важната стъпка, и не знам до кога ще е така, като времето си минава...  Weary

# 4
  • Мнения: 40
идва време в което просто трабва да прецениш кое е по важно - кариерата или това да имаш поколение.
След като дори и задавате този въпрос значи не сте готови.
За да си майка последното което трабва е да си егоист и да мислиш за себе си и егото си  Naughty
А дали си или не си със собствен бизнес на дали е от значение всички работим  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 801
То нека дойде бебето пък ще се справим щом успяваме да се справим с работата.
Когато човек обича това което прави се справя най добре.
Когато имам дете ще го обичам много сигурна съм в това.
А ЛЮБОВТА ВЪВ ВСИЧКО Е НАЙ ВАЖНА
УСПЕХ НА ВСИЧКИ

# 6
  • Мнения: 2 270
Когато забременях, трябваше да лежа и съответно ми се наложи да работя вкъщи - не беше лесно, но се справях Peace
Сега вече съм с други възгледи и ако дай Боже забременея отново - ще зарежа работата временно!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Ама разбира се, че ще я оставиш временно работата. Аз лежах почти 9 месеца. Две години не бях въобще на работа. Върнах се в офиса когато детето ми беше на 1,5г.

# 8
  • Мнения: 9 973
След като дори и задавате този въпрос значи не сте готови.
Peace подкрепям

# 9
  • Мнения: 17
След като дори и задавате този въпрос значи не сте готови.
Peace подкрепям

Не е толкова просто, когато си градил нещо 10 години и виждаш, че без теб ще рухне. Тезата, че няма незаменими хора в случая на собствен бизнес не важи!

# 10
  • Мнения: 3 241
Разбира се, че не е толкова лесно. Каквато и да ти е работата и да е важна за теб не ти се ще да зарежеш всичко.

Не съм съгласна с това, че не си готова ако мислиш и за работата си.
Нали имаш и друг живот освен майчинството. Трябва да има баланс Simple Smile

# 11
  • Мнения: 213
Трудно е, наистина, особено когато си на разположение почти през целия ден, а не в строго определени времеви граници. Идва момент, в който те дразнят и хората от офиса, с които иначе се разбирате с една дума, и тези вкъщи, които са свикнали да си винаги в бойна готовност. Но понякога трябва само да поемеш дълбоко въздух и да не си втълпяваш непременно, че другите не се съобразяват с теб и каквото и да правиш, все ще си на ръба. Спокойствие  Peace

Някакси когато човек свикне да дава 100% от себе си във всичко, а и не може другояче, просто сме си такива, започва да възприема нещата, и най-дребните, доста насериозно. Това важи не само за отглеждането на деца, а за справянето с ежедневието ни на педал.

Напълно разбирам авторката. В моя случай притесненията като че ли бяха повече от страна на мъжа ми, когато му казах "Хайде, готова съм!"  Simple Smile Той все подпитваше в началото "Ама няма ли да ти пречи да се откъснеш за малко, ами това ами онова?". Е, аз делово отвърнах "За мен няма проблем"  Wink

Като стане чудото според здравословното ми състояние и това на бебето ще видя доколко и докога ще мога да работя на намалени обороти от вкъщи, а и след това  Peace С хората от офиса ще решаваме в крачка, те са хора, които са доста задружно семейство и държат на своите и чуждите деца, много толерантни и разбрани  Hug

Имам и други насоки, в които отдавна искам да се развивам, и които не са толкова натоварващи и свързани с тичане. Преди нямах време за тях. Като родя мисля да се насоча към тях, всяка нова житейска ситуация отваря нови възможности  Hug

# 12
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Не е лесно, не би могло да бъде.

НО, винаги има начини!
Аз от 3-тия до 10-тия месец кърмех дистанционно, с помпата на работа и разнасяне на шишета - много много изморително, но не и невъзможно.

# 13
  • Мнения: 636
За мен собственият бизнес е единственият възможен вариант. Не се виждам как ще ходя на работа от 9 до 5 с три деца. Невъзможно е.  Или пък как ще се оправят трима ученика сами  Grinning, докато аз съм на работа.

Сега сама си разпределям времето за работа, не се отчитам на никого, а и хич не мисля да зарязвам каквото и да е било. Имам гледачка за по 4 часа на ден и така се справям.

# 14
  • Мнения: 718
Аз спрях да работя веднага като забременях, имах и университет на главата и не издържах на напъна. Сега обаче с бебето вкъщи започнах да се замислям по какъв начин да подпомагам семейния бюджет и си намерих занимание, което да ми носи доходи, без да се налага да ходя на работа.

Общи условия

Активация на акаунт