Спанак

  • 5 200
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Кога въведохте спанака в менюто на дечицата си? Малката след една седмица ще стане на една годинка. Мога ли да и дам спанак с ориз например? Какво е действието му върху коремчето? Разхлабва или запича?

# 1
  • Мнения: 129
Ами аз на моята дъщеря и готвих спанак ,когато беше на 6 месеца.Не виждам никакъв проблем да даваш.

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ние не го приехме като храна,не й хареса.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Разбира се, че може. Аз давам спанак от 5 мес възраст. Добавен към зеленчуково пюре или на супа.

# 4
# 5
  • Мнения: 543
От доста рано може да се дава спанак, направо си закъсняла Simple Smile Аз давах спаначено пюре от седмия-осмия месец, не си спомням точно. Пюрето е разхлабващо, по-скоро регулиращо. Акито се боядисва в зелено, да не се притесняваш Simple Smile Можеш да приготвяш спанак с ориз, оризът леко запича и става чудесна комбинация.

# 6
  • Мнения: 302
Разбирасе можеш да даваш.Аз го слагам като добавка към зеленчуковото пюре.

# 7
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И аз отрано давах-6-7 месец. Единственото ми безпокойство беше по отношение на нитратите, но след добро изкосване няма проблем.

# 8
  • Мнения: 493
Можеш да го даваш,синът ми като беше на 6 месеца пробвах да му дам,но просто не се хареса от него. Tired

# 9
  • Мнения: 3 993
Наскоро дадох спанак на дъщеря ми за първи път с пюре на Сънвал - спанак с картофи. Хареса й. Ето какво е писала Косе Босе за спанака:
Спанак
- може след 8 м.
- най-добре 10 м.
- алерген (в тази категория са другите зелени листни зеленчуци – лапад, коприва и пр.)
- високоцелулозен (термично обработеният спанак има 3-4 пъти повече фибри от пресния)
- добър витаминен и минерален състав в детското хранене (витамин А, калций, желязо и др.)
- нитрати (един от най-нитратните зеленчуци)
- съдържа добро количество желязо (въпреки историята за сгрешената запетая е добър източник на желязо, но то е слабоусвояемо заради целулозата и оксаловата киселина)
Спанакът е трудносмилаем и се препоръчва на по-късен етап, около 10 м. в общия случай или 12 м. при дечица с чувствителен стомах. Може и малко по-рано от пюре, тъй като в този случай е доста малко количество (не е толкова тежък за стомахчето) и от бебешки храна (заради нитратите).

# 10
  • Мнения: 1 080
Аз го слагам в зеленчуковата супа или когата приготвям пюре - слагам по едно кубче от замразения на бондюел.

# 11
  • Мнения: 1 512
Можеш да даваш.Дадох спанак в началото на 9 месец под форма на пюре с картофи.А може и с ориз.

# 12
  • Мнения: 1 372
Давам спанак от края на деветтия месец. Приготвям спанак с ориз и детето го понася добре. Не съм обърнала внимание на ефекта върху изхождането по голяма нужда.

# 13
  • Мнения: 1 217
От доста рано може да се дава спанак, направо си закъсняла Simple Smile Аз давах спаначено пюре от седмия-осмия месец, не си спомням точно. Пюрето е разхлабващо, по-скоро регулиращо. Акито се боядисва в зелено, да не се притесняваш Simple Smile Можеш да приготвяш спанак с ориз, оризът леко запича и става чудесна комбинация.
Peace
Детето ми много обича спанак.Правя го с ориз или телешко.
А също е и много полезен.

# 14
  • Мнения: 4 433
По рано от годинката...след 7мия месец дадох.

Общи условия

Активация на акаунт