За детските кухни...отново

  • 4 601
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
За тези, които са против ДК, моля да не пишат тук. Не искам заклеймявания, нито спорове. Не блестя с готварски умения, това никак не ми е силата, нито пък имам фантазия.  А пък и скоро се връщам на работа, така, че време няма да остава много.
Въпросът ми е за добра детска кухня в София. Знам, че има изписано, има търсачки, но искам актуални мнения, защото нещата се менят.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 236
Аз също ще следя темата, за в бъдеще ще ми е от полза Peace

# 2
  • Мнения: 493
От месец и половина взимам от частната кухнята "ОЗИ".Много,много съм доволна.Изключително вкусно готвят,а и храната им е много разнообразна.Синът ми я обожава.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 735
Септември беби хапваше Хер бебе и бях мн. доволна и са мн. точни с доставките.За мен лично имат и плюс,че храната е в стъклени бурканчета,а не в пластмаски.Иначе в последствие ни дойде реда за ДК/държавната/,която се оказа много хубава и продължихме на нея.Пиши в кой квартал си и ако предпочитеш държавната, други мами ще ти пишат дали става или не,въпреки че и това е до вкус.

# 4
  • Мнения: X
И аз мога да похваля Ози, макар, че я ползвам от скоро. Чакам да ни дойдереда за държавната, която ползвах за каката, тогава беше разкошна, дано не са я развалили.

# 5
  • Мнения: 1 217
Искам да попитам,какъв е този ред в държавните кухни.
Аз дадох документите,и след 10 дена вече взимах храна.
Много,ама много съм доволна от нашата кухня.
За 1 лв на ден получавам разнообразна и вкусна храна.
/тия частните хич не ми ги хвалете.имам "вътрешни" хора в някои от тях Sick Sick Sick/
Преди да сте ме нападнали да кажа,че подробно съм разпитала лелката как правят храната в кухнята и тя каза,че домакинката им е доста строга жена и всичко държи да е перфектно.
И всеки ден проби от манджите се носят в ХЕИ.

# 6
  • София
  • Мнения: 276
Доставят ми от Herr Bebe и на детето много му харесва.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 886
polina-malina  Би ли казала какво точно имаш предвид, кои частни кухни и какво става в тях? От няколко дни поръчах пробно Ози и искам да знам ако има нещо нередно в тях какво точно е то.
 
ПС Наистина е много неприятно да се подмятат информации без да се конкретизира- хем не става ясно за какво се говори, хем подозрението може да попадне върху всичко и всички. Peace

# 8
  • Мнения: 552
Давам на моя син Джуниор меню през седмицата и Ози в събота.Доволна съм и от двете кухни.Е,разбира се,имат понякога кофти предложения откъм вкусови качества,но е рядко.

# 9
  • Мнения: 3 157
Давах ,,ози'' доскоро-детето ми много я харесваше,има голямо разнообразие,не всичко се изяжда,разбира се,но му харесваше доста повече от моето готвене ConfusedА,само за десртите да допълня-те са им слабото място-всеки ден е един и също нишестен крем-крем малина,крем ягода,крем ванилия,крем лимон,крем шоколад...всеки ден

# 10
  • Мнения: 165
От септември сме на Хер бебе. Да ти кажа съм много доволна. Доставките са точни, няма пасти, кифли за десерт, въпреки че прекаляват с нишестените кремчета. Разнообразно е. За това време примерно боб да е имало 3 или 4 пъти. Отскоро почнаха да използват само Бондюел зеленчуци.
Когато опитах за първи път храна оттам се учудих, че е вкусно. Покрай тия храни в бурканчетата по магазините все си мислех, че бебешкото ядене е много блудкаво и гадно. Сигурно и в другите кухни и вкусно. За Ози също съм чувала хубави неща.

# 11
  • Мнения: 9 973
ние сме на държавна,яде всичко  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 23 036
На мен също горещо ми препоръчаха Хер бебе и смятам от там да поръчвам, когато ни дойде времето.
Моля и аз, когато някой подхвърля крайно негативни мнения относно някоя кухна (в случая частна), да се конкретизира, защото се насажда притеснение в майките, които взимат от оплютите кухни  Peace

# 13
  • Мнения: 5 940
От "Ози" съм доволна, но от време на време решавам да има периоди, в които да храня Иво с домашна храна. Сега сме в такъв . Дразнят ме тези нишестени кремчета,  бяха започнали да предлагат овесени ядки, грис, после пак същата работа. Иначе супата и основното са добри.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 08:57 от valerie

# 14
  • София
  • Мнения: 430
Бях записана при "Мама Люси", общо взето бях доволна, само дето храната беше като пасирана, как ще науча детето на по-твърди консистенции? После преминах на Хер бебе, горе долу нещата се въртят през седмица като меню, но то няма и как да е май..Храната отново беше вкусна, парченцата ме задоволяваха като големина, точно за 1-2 годинки. Но в един момент преди Коледа детето започна да се мръщи, всъщност направо да плюе каквото и да било от кухнята  newsm78 Мислех си, че няма да се справя с готвенето за него, защото си падам малко "принцеса" - все улеснението гледам. Започнах да му правя супички разни и удоволствието, което изпитвам, когато детето само идва при мен с отворена уста е огромно..А супите от всички кухни са вода+фиде  #2gunfire Rolling Eyes Та за сега мисля да продължа с домашните манджи. На всичкото отгоре детето, което ядеше всички купешки пюрета сега не ще и да ги погледне  Sad

Общи условия

Активация на акаунт