Възпаление и инфекция в ушите на 9 месечно бебе

  • 3 427
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 534
Пак се обръщам за съвет от вас.Днес бяхме на доктор по точно при педиатъра ни да погледне малката ,че имаше 3 дена тенпература и се оказа възпалено гърло и начална инфекция в ушите- и предписа за уши OTIPAX (Отипакс),неможах да ги намеря никъде та едното ми питане е какви капки за уши сте слагали на малките ?И второто питане да се доверя ли на педиатъра ни за това възпаление на ушите което много ме притеснява,в смисъл питам че как може общо практикуващ доктор да разбира от всичко,нетрябвали при положение че се съмнява в нещо по сериозно и то за бебе да те прати на специалист.По принцип нали на малките всички проблеми започват от ушите и трябва много да се внимава ,та се чудя дали да потърся по компетентно мнение на специалист уши,нос,гърло.Благодаря ви предварително  Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 17:42 от m_a_g_i_vs

# 1
  • София
  • Мнения: 12 547
Всички лекарства, които се дават на децата особено в тази крехка възраст са САМО и ЕДИНСТВЕНО по лекарско предписание. Следователно - щом педиатърката е изписала Отипакс, значи ги слагаш. Ако обаче нямаш доверие на преценката й заведи детето на УНГ-кабинет, най-добре в ИСУЛ, защото там са най-добрите УНГ-специалисти.

# 2
  • Мнения: 306
И аз щях да кажа за Исул, ако m_a_g_i_vs живееш в София, най-добре да го заведеш там.
Ако не си от София, пак най-добре потърси специалист УНГ.
И по добре не давай лекарства по съвет на форума Peace

# 3
  • Мнения: 666
Ако не можеш да намериш капките най-добре се обади на същата педиатърка да ти изпише други, но не купувай нещо, което не е предписано от лекар. Иначе аз мисля, че може да се довериш на диагнозата й, при специалист се изпраща при тежки възпаления и инфекции, може ушичките на твоето дете да са просто зачервени, а това всеки лекар може да го установи.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 718
Синът ми беше на 6-7м възраст, когато направи възпаление на ушите. Слагах му от същите капки, доверих се на педиатъра.  Peace

# 5
  • Мнения: 8 999
Нали е педиатър - би трябвало да познава всички детски болести и илачите им.
Отипакс са добри капки за уши - бързо преодоляват възпалението и премахват болката. Но само капки ли й изписаха? Не трябва ли и нещо през устата?

# 6
  • Мнения: 566
Дъщеря ми беше на 6 месеца когато получи инфекция на ушите ,оправи се с отипакс по лекарско предписание(от педиатър)и от тогава да чукам на дърво Wink не е имала оплаквания от ушите ,разболявала се е но не я е "удряло" в ушите,та мисля че ще е добре да послушаш лекаря а пък ако се съмняваш в преценката му идете и при друг  .Желая ви успех и бързо да се оправите .
 Peace

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преди 2 дни пуснах тема, че капки за уши няма никъде. Няма нищо по аптечната мрежа с изключение на Бивацин, които не вършат работа.

# 8
  • Мнения: 534
Цитат
Публикувана от: ivben 
Преди 2 дни пуснах тема, че капки за уши няма никъде. Няма нищо по аптечната мрежа с изключение на Бивацин, които не вършат работа.
мале  ooooh! и сега какво ще правим  newsm78
Кажете тогава някой  "бабешки метод " макар да съм скептична към тези неща ,но пък като я боли милата и плачка какво да правя

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Затопли морска сол в една торбичка ( аз я сложих в едночорапче и добре го завързах) и слагай на ушенцето. Пробвай и препечен праз и капни една две топли капки в ухото.  Спокойно може да даваш Нурофен и Панадол през 3 часа за болката, но не прекалявай все пак. Дано да мине леко нощта, че тогава най боли.

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Лекарят прегледа ли ушичките на детето или просто така предположи.

Според мен трябва да го заведеш на УНГ.
Те имат необходимите инструменти,
за да направят качествен оглед вътре в ушенцето,
които едва ли твоят ОПЛ има.
Тъкмо УНГ-то ще ти каже какви капки да вземеш щом Отипакс няма.

# 11
  • Мнения: 1 820
Ако не можеш да намериш капките най-добре се обади на същата педиатърка да ти изпише други, но не купувай нещо, което не е предписано от лекар. Иначе аз мисля, че може да се довериш на диагнозата й, при специалист се изпраща при тежки възпаления и инфекции, може ушичките на твоето дете да са просто зачервени, а това всеки лекар може да го установи.

И аз така мисля  Hug

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Хора няма никакви капки за уши в аптечната мрежа. Нито Отипакс, нито фуроталгин, нито Берлицитин.  #2gunfire

# 13
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Хора няма никакви капки за уши в аптечната мрежа. Нито Отипакс, нито фуроталгин, нито Берлицитин.  #2gunfire

 Shocked Shocked Shocked

А какво обяснение дават аптекарите.
Няма доставки, що ли...... Thinking

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
в аптеките ми казват, че от 2 месеца няма внос #Cussing out. Това ми казаха и личната и УНГ. Лекарите казват, че това, което се случва точно в сезона на инфекциите е престъпление, но кой е главният виновник не зная.

Общи условия

Активация на акаунт