Раждане в болница Токуда

  • 6 284
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Интересувам се от впечатления от раждания в болница  Токуда в София .

# 1
  • Мнения: 2 343
Моя позната роди там с планувано секцио. Нямаше оплаквания, ама и това не е раждане, а просто операция, та че май не съм полезна. Ако попиташ мамите в съседния форум може би ще получиш повече отговори.

 

# 2
  • Мнения: 4 589
Здравей,

аз съм раждала в Токуда, вярно в много ранна седмица, но съм много доволна от всички. Моето бебе все още е там в неонатологията. Всички лекари са изключителни хора и професионалисти.
Аз следващия път ще раждам пак там.

Препоръчвам ти я с две ръце.

# 3
моя позната роди и е страшно доволна от всичко. не съжелява за нито една стотинка, въпреки високата цена. Peace

# 4
  • Мнения: 115
Мамчета,
моля Ви за по-изчерпателни разкази,защото и аз съм се насочила към Токуда, но все още събирам информация

# 5
  • Мнения: 4 589
Каква по-изчерпателна информация искаш? Страхотна база, много добри специалисти, първо са хора и после лекари. Сестрите са страхотни, неонатолозите са на много високо ниво.
кажи какво друго те вълнува?
За мен това е болницата.

# 6
  • Мнения: 4 000
Диди и Рони, бих добавила вместо допълнителна информация следното:
 - ако имате възможност, посетете родилното на т.нар. Дни на отворените врати, организирани от списание "9 месеца". Така ще може да се запознаете с отделението и част от екипа
- в под-форум Здравен справочник има обширна тема за Токуда и там ще намерите инфо за всички лекари, за обстановката, грижите за бебета и т.н

По принцип е хубаво към 7-8 месец да сте си избрали лекар и да сте го посетили за т.нар "пред-родилна консултация". След това ще имате най-вероятно още 2-3 срещи до самото раждане. Не е задължително да сте били на ЖК в Токуда.

Аз раждах при Д-р Диков преди година, нормално раждане. Ако нещо конкретно за този лекар ви интересува, мога да ви пиша.
Въпреки че някои дами (не от този форум) ехидно се отнасят към модерните болници, в които се плаща скъпо, тук наистина си струва.
Успех

# 7
  • Мнения: 2 343
Приятелка на сестра ми има много тежка бременост. Сега лежи в Майчин дом и е в 6 месец. Най-вероятно ще остане в болница до раждането. Там обстановката е депресираща, а да не говорим за отношението на лекарите и сестрите, една "лекарка" и казала, че ако кърви още и тя и бебето са пътници  Shocked ooooh! Вече е 24 часа на системи магнезий и но шпа. Ехографът им е толкова стар, че на съседната мама (бременна с близнаци заченати ин-витро, в клиниката по стерилитет им видяли дори очите) дори не могли да видят дали е 1 или 2 бебета  ooooh!

Та, въпросът ми е  в Токуда има ли специалисти, следящи много проблемна бременност? Дали може да отиде там с направление?

# 8
  • Мнения: 4 589
Мире, мисля че може. Ако искаш утре ще пита и ще ти кажа?

# 9
  • Мнения: 2 343
Ники, много ще съм ти благодарна! Да погалиш Алекс от мое име!

# 10
  • Мнения: 4 589
Мире,

аз днес не съм много добре и реших да не ходя в Токуда да не занеса някоя зараза. Ако искаш можете направо да се обадите в Токуда и да кажете какъв е проблема. Не съм сигурна за направление, аз влязох и си плащах всички, но там са изключителни специалисти и всяка стотинка си струваше.

# 11
  • Мнения: 2 343
При нея престоят ще е дълъг, сега е в 6. Ще трябва да лежи в болница до края. Не знам дали могат да си позволят такива разходи. Те са на квартира. Вече работи само мъжа и. Те преживяха най-лошото дъщеричката им падна и се пренесе в по-добрия свят. Цяла чудо е, че е забременяла толкова скоро и се моля да не загуби това бебе.

# 12
  • Мнения: 14
Здравей Мира,

защо просто не се обадиш по телефон и не ги попиташ? Бих ти направила услугата да отида и да питам, тъй като ми е близо, но сигурно ще има въпроси, на които няма да зная отговора. Ако знаеш подробности за състоянието й, обади се на телефона на регистратурата на гинекологията и ги питай - 02/403 4928, но се обади по-късно - към 18:30 или по-рано сутрин към 08:30, тогава ще ти обърнат повече внимание, иначе са малко претоварени и бързат да приключат разговора. Сигурно има начин - те работят с направления. Защо да се мъчи момичето, особено след такава загуба, а питането поне не се заплаща. Може да те попрехвърлят, но който търси, намира все пак...

# 13
  • Мнения: 2 343
Много благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт