може ли колики при кърмене с менструация

  • 902
  • 9
  •   1
Отговори
Сутринта ми дойде за първи път,2м и половина след раждането,и си кърмя както всеки ден.Уж до днес бяха спрели коликите, а вечерта се почна едно лудо пукане на червата и рев. Възможно ли е да е от променения състав на кърмата, да не му понася нещо? Да спра ли за ден два с кърменето?
В същия ден почнах да пия и нови витамини/някакви мултивитамини- може ли те да са предизвикали коликите? Дали тях да спра?
или днешните колики са съвпадение с всичко това?
какво ще ме посъветвате

# 1
  • Мнения: 718
Честно казано, не съм чувала за такава зависимост. Имаше една тема за промяната на вкуса на кърмата по време на цикъл, имаше различни мнения, но повечето майки май не бяха констатирали някаква особена промяна. Дано се включат по-опитните кърмачки да споделят какво мислят по въпроса.

# 2
  • Мнения: 865
На твое място не бих спряла да кърмя.Спазваш ли хранителен режим?Газираните напитки,бобовите храни,ядките  ,цитрусите са газообразуващи.Не казвам, че трябва да ги махнеш от менюто си но ограничи приема им.

# 3
  • Мнения: 588
И аз не вярвам да е това причината, оне при мен такъв проблем не е имало. Помисли добре да не е от нещо, което си яла през деня. 

# 4
  • Мнения: 789
Не вярвам това да е причината. Не спирай да кърмиш. Бебчето е още мъничко - може коликите да са спряли за известно време, после пак да се върнат за малко. По-скоро помисли какво си хапвала. Тези витамини специални за кърмачки ли са?

# 5
  • Мнения: 1 341
И аз не мисля, че има някаква зависимост. На мен ми дойде цикъла веднага след като ми спряха лохиите. Мога да кажа, че дъщеря ми е имала сравнително малко колики-около седмица, коети си е нищо.
Не спирай с кърменето, обърни внимание на храните които приемаш.

# 6
Не спрях с кърменето, а спрях витамините, понеже реших че проблема не е в храната а никъде не пишеше нищо дали стават за кърмачки.
Днес нямаше колики, но хич не му харесваше кърмата. В началото докато се усети се нагълтваше набързо, после вече не искаше да сучи и се гърчеше след което повръщаше /надявам се не всичко/.
Та така- продължавам въпреки всичко с кърменето и се надявам по-скоро кърмата ми да си върне предишния вкус  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 973
и при мен цикъла не е бил повод за колики Thinking

# 8
моето бебе е на 7 месеца вече
цикъла ми дойде когато беше на 5 и малко месеца.
до сега нямах проблем с кърменето
но при последният цикъл е коренно разли4но положението. докато суче все нещо " бърбори", после пуска изведнъж и се извива силно назад, на дъга,почва да  плаче, после пак захапва, пак пуска, пак се извива, пак реве....
пробвах да не би да няма кърма, ми има си - те4е си на струики.
четох четох и стигнах до извода че е от вкуса на променената кърма.не виждам какво друго ще да е.
но и ми прави впе4атлени 4е напоследък много пръцка;( а не сме акали от 3 дена....дали и това не е проблем се 4удя.....

# 9
  • Варна
  • Мнения: 152
При нас не е имало подобен проблем. Дойде ми още, когато бебка беше на 2 месеца. Суче си и когато съм в цикъл. Не ти препоръчвам да спираш кърменето през тези дни.

Общи условия

Активация на акаунт