Високи стойности на тестостерон?

  • 5 392
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Днес си получих резултатите за всичко дето може да се излседва. След като миналата седмица ми източиха камара кръв, днес се зарадвах на резултата. Всичко като по учебник...с изключение на тестостерона Sad. Той ми е доста висок 1.22 при референтни стойности (или както там се казва) 0.20 - 0.70.

Момичета, знаете ли как може да влияе той на бебеправенето? Sad. Следващия ми цикъл ще го повторим, за по-сигурно и после, както дофтора каже.

Последна редакция: чт, 28 юли 2005, 10:16 от Nessa

# 1
  • Мнения: 4 399
Аз не намирам Че ти е толкова висок тестостерона. Но при всиЧки слуЧаи и малки повишения могат да повлиаят негативно на бебеправенето. Само тесторена ли са ти изследвали? Има още няколко други мъжки хормони, които дават представа къде трябва да се търси проблема.

# 2
  • Мнения: 382
Ами всички хормони са изследвали и само тестостерона е извън границите. Аз си мисля, че може би в Герамия имат други референтни граници, защото вчера гледах и други коментари във форума за този хормон и в БГ тези стойности са доста различни (въпреки, че мерната единица беше еднаква). Може бе се взимат под внимание някакви генетични особености... Само разсъждения. Иначе графиката на базалната ми температура е много ясна и се вижда всеки "стадий" на периода. Поне този месец си имах овулация. Но ще продължаваме с изселдванията. А уж не исках да се впрягам...

# 3
  • Мнения: 1 951
При мен се установи съЩия проблем и днес ми вzеха отново кръв zа да се повтори иzследването  Sad А докато чакам (на тръни) някой може ли да каже как точно това пречи на zабременяването и по принцип как се лекува?

# 4
  • Мнения: 382
Привет Марински Simple Smile
Това, което аз разбрах до момента е, че много висок тестостерон може да води до липса на овулация. Според моята лекарка, ако си следиш овулацията и се види, че има такава - значи нямаш грижи, нищо, че не е в границите. Ако нямаш такава обаче, има проблем и се регулира - не ме питай как...аз се отказах да изследвам още. Давам си още 3-4 месеца и после вече ще атакувам дофторите Wink. Мисля, че с тестостерона е малко криво, 'щото се регулира от месец за месец, а не може да го "наместят" в граници за дълго време.
Предплагам, че се включвам малко късно... Какво ти казаха лекарите?

# 5
  • Мнения: 7 718
Различните референтни стойности се дължат на различините реактиви, които се използват в различните лаборатории.

# 6
  • Мнения: 1 951
Ами при контролата се окаzа че всичко е наред, така че zа момента не го мисля поне това  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт