Не може да спи без биберон - е, нормално ли е т

  • 4 204
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
По 100 пъти на нощ ставам да му подавам биберона, защото като се унесе, го изпуска и се събужда. В края на нощта съм като призрак.  Shocked Истина ли е, че повечето бебета си спят със залъгалките в устите, или е време да взимам мерки? Благодаря на всички за отговорите!

# 1
  • Мнения: 9 973
и аз съм ставала да му го давам,само дето го търсех под леглата,защото той вземе и го метне на някъде JoyПРеди месец и половина казах стоп и махнах бибата,но той е голям вече

# 2
  • Мнения: 4 290
Aми така е, това е едно от неудобствата на залъгалките - неспокойният сън. Има деца, които като заспят и изпуснат бибероната, не се събуждат - синът ми беше от тези бебета - но далеч не са всички.
Ако е чак такова мъчение, опитай да я махнеш. Или търпи, може да отмине.  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 045
Ами ние сме на 7м и ставаме по 100 пъти.В момента в който я загуби рев./защото тя вече и сама я търси/Но нас и зъбки ни мъчат.Незнам как е при другите,но едва ли е по-различно.

# 4
  • Мнения: 9 814
Има бебета, които ползват залъгалката само за приспиване и веднага щом заспят я плюят.
За съжаление обаче има и такива, които се будят веднага щом биберона им падне от устата.
Съветът ми към теб е да се опиташ да откажеш бебето от залъгалката, с надеждата че, ще си осигурите по-спокоен сън и на двамата.

# 5
  • Мнения: 1 763
Спокойно, още малко и ще започне сам да си го намира и да не те буди. Аз бях купила биберони на Авент, които светят в тъмното, за да  му е по- лесно, но и да не е с тях, пак се справя сам, без да ме буди. Още спи с биберон.

# 6
  • Мнения: 1 554
Синът ми спи с биба Blush , но сам си я намира Peace е как няма голямото магаре да спи още с биберон,как ще го махам не знам ooooh! и нас ни мъчат зъби едва 7 сега проби Tired

# 7
  • Мнения: 1 629
И моя бебо много изпускаше биберонката.  Точно му купих една много хубава и той взе да си смуче пръста. Сега си го смуче само като е тъжен или като му се спи  Simple Smile Според мен пръст е по-добре да смуче, защото като се събуди го бута пак в устата и пак заспива. Peace

# 8
  • Мнения: 4 555
Научи го сам да си го слага в устата, така като се събуди, ще си го намира и няма да те буди. Може да сложиш 2-3 биберона в леглото, за да намери по-лесно все някой от тях.

Много е рано да го отучваш, детето все още има сукателен рефлекс и ако му махнеш биберона сега, най-много да започне да си смуче пръста.

# 9
  • Мнения: 6 713
И бебка много си изпускаше бибите преди, но ние бяхме с биби на Авент. После взех на някаква друга марка, явно по-добре смучат Laughing, защото вече много рядко ни пада бибата. Whistling

# 10
  • София
  • Мнения: 23 036
Дъщеричката ми се приспива с бибата. Иска си я през нощта, но тя се буди 1-2 пъти, така че не е проблем.
Нашата биба е цялата каучукова, добре прилепва и не й пада лесно.

# 11
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Дъщеря ми заспива с биберон , а през нощта се буди мноооооооого пъти , защото изпуска бибата TiredВсе още не може да я намира сама. Така , че нормално е.

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
И ние сме така понякога,като я изплюе може да я потърси ,но може и да не я поиска.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И при нас е така, от няколко седмици пробвам да я преспивам без биберон и спи по спокойно.
Обаче заспала ли е с него, цяла вечер я обслужвам.

# 14
  • Мнения: 2 334
И дъщеря ми спи с биберон.Мен не ме притеснява кой знае колко има време да се отучи,а и все пак и растят зъби и се успокоява с биберона.Аз съм намерила решението да не ставам по 100 пъти да и я давам.Закачила съм и биберона за бодито със връзките на Нук и тя си е свикнала че биберона и е закачен и като се сабуди през нощта лесно си го намира   Wink

Общи условия

Активация на акаунт