Къде сгреших?

  • 3 671
  • 32
  •   1
Отговори
  Мили момичета, кажете ми какво да правя, защото явно съм много тъпа щом 18 години се въртя в омагьосан кръг и не знам как да постъпя. Проблемът е с един безчувствен и егоистичен съпруг. Пие след работа, обикаля кръчмите и се прибира, когато му скимне. Ако ме завари преди да съм си легнала се чуди как да се заяде с мен и за какво да ме изкара виновна. Чупи, хвърля предмети понякога. Това последното се случва на 4-5 месеца, но нали разбирате за 18 години колко пъти съм имала такива преживявания. По тази причина си лягам с кокошките. Гася телевизора и се стряскам всеки път като скръцне врата или звънне телефон. Ще кажете защо съм го търпяла? Най- напред си затварях очите и не исках да погледна истината в очите, а и по-рядко пиеше и закъсняваше. После работех на смени и нямаще как да оставям детето като съм нощна смяна. Заредиха се финансова криза, болници. Ниска заплата вземам и няма как да се оправя. Все вярвах, че ще му дойде акъла, но не, а и все още имам чуства към него. Аз се лишавам от всичко той раздава заеми наляво-надясно и не ми казва. Не съм му изневерявала. Аз винаги съм била на последно място като пазарувам. Все гледам за него и детето да е напазарувано, сготвено, изчистено. В домашната работа не ми помага и така излиза, че като не си купувам почти нищо, като от работа нямам време да се огледам, а и като няма за кого съм се запуснала и съм още по-непривлекателна. Ще кажете какво като закъснява и пие все пак имаме дете трябва да сме отговорни към него, но едно, че като закъснее се страхувам как ще протече вечерта, а също ми е болно и обидно като жена, че се отнася по този начин с мен. Да не говорим, че за една година сме излезли 10 пъти, като в 6-7 от тях е бил на градус само фъфли и говори празни приказки. Понякога ми се извинява като носи саксий с цветя, но какъв смисъл от това извинение кото на другия ден пак е същото? Но все пак тези постъпки ме карат да мисля, че има все още някакви чувства към мен, но пък може да го прави само, за да замаже положението. Дава пари за сметки, не ме обижда (с думи, разбира се) държи се добре, когато не е пил, но колко е това време 2-3 дни в седмицата в часовете от като се прибере от работа, докато си легне. Работатта ми харесва, но и с нея ще трябва да се разделя, за да си намеря по-платена ако тръгнеме да се развеждаме. Не ми се иска на тия години да се развеждам и да започвам от начало, но изглежда, че няма да си промени отношението към мен. Кажете според вас може ли да си промени отношението към мен или всичко е безвъзвратно загубено? Къде сгреших? Нали все казвате, че когато нещата не вървят са виновни и двамата. Моля ви, отговорете ми. Чуствам се много объркана.

# 1
  • Мнения: 197
 Rolling EyesНе знам какво да ти кажа, но според мен няма да се променят нещата, ти решаваш дали си струва да търпиш още  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 210
По принцип е така когато нещо не върви или върви в една връзка са виновни и двамата Твой те грешки трябва да ги търсиш отначало преди 18 години. А според мен сама си си отговорила че няма шанс да се промени просто искаш подкрепа или някой да те обеди в обратното. Но вкрайна сметка всичко зависи само от теб в този случай дори не и от мъжа ти защото решенията взимаш ти.Пък и не е задължително развод просто се отдели за известно време пък нещата могат да се изяснят не знам.Всичко е в твой те ръце

# 3
  • Мнения: 24
Както казват хората - вземаш лист и химикал и пишеш всички + и -. Както те слушам - минусите ще са много повече. И ако е така, аз лично бих си тръгнала от този човек. Хубаво е детето да има баща, но предпочитам да няма, ако е такъв.

Може да съм малко крайна. Извинявай, но това е мойто виждане.

# 4
  • Мнения: 2 448
Драстична промяна изобщо не очаквай от човек, още повече, че едва ли я иска и би се напънал да се промени.
Неговото поведение няма да го коментирам, абсурдно е, но това

Цитат
а и като няма за кого съм се запуснала и съм още по-непривлекателна.
????  newsm78

За себе си бе жена, Ти си забравила, че съществуваш , искаш другите да се сещат за теб.
Направи нещо за себе си, чисто егоистично, което на теб да ти хареса, каквото и да е то. Ще видиш нещата по съвсем друг начин след това и много по лесно ще си отговориш на въпроса "какво да правя?".
Успех.   bouquet

# 5
 

За себе си бе жена, Ти си забравила, че съществуваш , искаш другите да се сещат за теб.
Направи нещо за себе си, чисто егоистично, което на теб да ти хареса, каквото и да е то. Ще видиш нещата по съвсем друг начин след това и много по лесно ще си отговориш на въпроса "какво да правя?".
 
[/quote]

През лятото изглеждах по-добре и пак беше същото.  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 7 186
Допуснала си огромна грешка, като си пренебрегнала тотално себе си и своите интереси. Превърнала си се в слугиня, лишаваш се, лягаш си рано, макар и да не ти се спи, страхуваш се... това за мен си е психически тормоз. Съсипваш се, а мъжа ти вероятно отдавна е приел твоите лишения за даденост и за нещо напълно нормално, което му се полага.
Алкохола също е проблем, щом се стига до промени в поведението. Сега агресивното му поведение може да е на 3-4 месеца веднъж, но с годините вероятно този период ще се скъсява и тези случаи ще зачестят.
Ако си убедена, че нещата и мъжа ти няма шанс да се променят, се замисли дали си струва да продължаваш така.

# 7
  • Мнения: 19
Първо се стегни и повярвай в себе си. Покажи му че не си му в кърпа вързана и не може само ти да гърбиш всичко. Не знаеш детето с такъв модел на поведение какъв път ще поеме по нататък и дали е добре да търпиш заради него. Аз не вярвам мъжа ти да се промени, но ако искаш да се бориш за промяна в него, трябва да започнеш от промяна в себе си. Аз имам 30-годишен брак и знам, че ако човек е остави да му се качат на гърба, му се качват на главата. От теб зависи до къде ще позволиш да ти се качат. Успех!

# 8
  • Мнения: 2 448

През лятото изглеждах по-добре и пак беше същото.  Rolling Eyes

Не става дума само за изгледа ти, аз за това да правиш неща за себе си. То и ако се опитваш да изглеждаш добре, само за да се харесаш на мъжа ти и той да има по различно отношение към теб файда няма.  Умерена доза егоизъм не само, че не вреди, но и помага.

# 9
  • Мнения: X

През лятото изглеждах по-добре и пак беше същото.  Rolling Eyes

Не става дума само за изгледа ти, аз за това да правиш неща за себе си. То и ако се опитваш да изглеждаш добре, само за да се харесаш на мъжа ти и той да има по различно отношение към теб файда няма.  Умерена доза егоизъм не само, че не вреди, но и помага.
Peace Peace Peace

# 10
  • Мнения: 2 388
Допуснала си огромна грешка, като си пренебрегнала тотално себе си и своите интереси.

Това, като първа и основна грешка.

# 11
  • Мнения: 199
Остави това с грешката... няма значение къде,как,дали,ама пък ако беше станало еди как си.... Прецени това как живееш сега,какво искаш да промениш в себе си и какво да се промени в съпругът ти. Обсадете,ако е възможно и вижте дали ще можете да започнете от нулата...щом още имаш чувства към него. А той към теб?
Ако ли нищо не може да се промени,а теб сегашният начин не те устройва - май ще трябва да събереш сили да започнеш от начало,но сама... Това е толкова личен и деликатен момент,че единствено сърцето ти знае отговорът..

# 12
  • на майната си
  • Мнения: 424
Сгрешила си преди 18 години, като си го осиновила и не си поставила граници. Това, че плаща сметки не е достатъчно. Щом работиш и ти трябва да си разпределяте задълженията. Ако се надяваш на промяна си най-големия оптимист, за когото съм чувала Simple Smile. Решението за раздяла си е лично твое, но най-малкото което можеш да направиш е да започнеш да мислиш за себе си.

# 13
  • Мнения: 378
Допуснала си огромна грешка, като си пренебрегнала тотално себе си и своите интереси. Превърнала си се в слугиня, лишаваш се, лягаш си рано, макар и да не ти се спи, страхуваш се... това за мен си е психически тормоз. Съсипваш се, а мъжа ти вероятно отдавна е приел твоите лишения за даденост и за нещо напълно нормално, което му се полага.
Алкохола също е проблем, щом се стига до промени в поведението. Сега агресивното му поведение може да е на 3-4 месеца веднъж, но с годините вероятно този период ще се скъсява и тези случаи ще зачестят.
Ако си убедена, че нещата и мъжа ти няма шанс да се променят, се замисли дали си струва да продължаваш така.
И аз мисля така PeaceПомисли добре това ли е най доброто за детето ВИ тази СРЕДА ли е най подходяща за отглеждане и ВЪЗПИТАНИЕ?ПЪРВО помисли за него(детето) след това за себе си.Ако това са представите ти на едно НОРМАЛНО семейство ОК!С такъв човек не наказваш само себе си!И не мога да разбера какъв е проблема да започнеш сега нов живот?Нали знаеш поговорката"По добре късно от колкото никога"направи промяната не само заради СЕБЕ СИ!Покажи своето АЗ на този човек.Бъди силна и Успех! Peace

# 14
  • Мнения: 2 375
Аз имах същият проблем, колко сълзи пролях, колко го молих, колко се унижавах и НИЩО!
И какво стана ли? Ами много просто, СМЕНИХ ГО. Сега съм щастлива. Мъжът ми е слънце. Добър, любящ, отговорен. Издържа семейството напълно, не закъснява, гледа дъщеря ми от първия брак без това да му тежи, имаме и общо дете. А баща и...дори за нова година една стотинка не и изпрати. Връщайки се назад, в спомените си, неразбирам как съм търпяла.
Той няма да се промени, знай. Не пропилявай живота си!

Общи условия

Активация на акаунт