Мечтата за момиченце :)

  • 8 695
  • 159
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Понеже има много проблеми,които ни мъчат преобладават практическите и сериозни,че дори и тъжни теми. Пускам тази тема за да си кажем и колко любов и щастие носи родителството.  bouquet
Знам,че всяка майка обича много детето си,чака го с нетърпение и много любов. И аз бях и съм така. Но не крия как грейнах когато разбрах,че бебчето ще е момиче... Представих си игри,панделки,приятелство-като порасне(ако се представя като добър родител  Rolling Eyes). Незнам защо, но си мисля,че повечето майки много им се иска да имат,ако не момиче, то поне И момиче. Как е при вас?
И за да не останат момчешките майки разочаровани нека да разширим темата и всеки да сподели НАЙ-ПРЕКРАСТНИЯТ СПОМЕН, КОЙТО МУ ТОПЛИ СЪРЦЕТО за сега, свързан с нашите съкровища. Аз за сега не мога да споделя,тъй като сме още в началото и всичко , което ни се случва за ПЪРВИ път ми се вижда тъй прекрасно....първа усмивка,първа сричка,първа лъжичка,първа целувка,първото мама,прохождане,че дори първо оригване .Да не изброявам повече знаете много добре за какво говоря newsm76

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 13:06 от ceciii

# 1
  • Мнения: 2 090
Всеки малък триумф(първа усмивка,крачка,думичка и т.н,мога да изброявам до утре) на нашето бебе ни правеше безкрайно щастливи и развълнувани Heart Eyes.Най-ярко в съзнанието ми в момента изплуват думичките:''Обичам те,мамо'',може би защото това е едно от ''най-пресните'' прекрасни неща от нашето дете Grinning.

Като цяло наистина мога да обобщя едни от най-прекрасните неща в живота си така-новината че ще имам син(такава беше мечтата ми за първородното дете),и новината че ще имам дъщеря(което ми се прииска доста силно след като вече имах син,връзваха ми се кордели вече Mr. Green).А таткото винаги е искал момиченце-и първият път,и сега Party.Определено след новината за  stork-girl вълнението беше неописуемо-и за двама ни с таткото  loveuuu

# 2
  • Мнения: 378
И ние винаги сме искали момиче и мечтата ни се сбъдна Hug,нека ни радват много а за 2-то май искам момче Embarassed

# 3
  • Мнения: 199
Най-ярко в съзнанието ми в момента изплуват думичките:''Обичам те,мамо'',може би защото това е едно от ''най-пресните'' прекрасни неща от нашето дете Grinning.

Аз още чакам тези думи  party006.Ама първо да проговори  Joy

# 4
  • Мнения: 9 973
винаги съм искала братче.Така и не ме огря.Като казаха момче превъртях от щастие,но ще съм двойно щастлива ако сега кажат момиче Grinning

# 5
  • Мнения: 408
Много исках момиче Blush,таткото момче.В 8-я месец казаха че ще е момче,до тогава се криеше.Сега хем искам момиче,хем не искам второ...абе още не съм готова за второ,нямам сили.Признавам си ,че много ме е страх да не би да не е момиче,не че ако е момче ще го изхвърля Laughing.В наща рода само  мъже ooooh!.Само аз и на единият ми брат едното дете е момиче-всичко друго мъжко.
До сега най-запаметилия се момент в мен е ,когато дойде и протегна ръчички да го гушка  love001

# 6
  • Мнения: 264
Аз имам момченче, но много искам второто да е момиче. дано да ми се сбъдне мечтата. Praynig

# 7
  • Мнения: 959
Винаги съм мечтала за момиченце.
От дете знаех как ще я кръстя, представях си как ще и реша косите, какви панделки ще и слагам, с какви рокли ще я обличам.
Въпреки това от друга страна си мислех, че мечтата няма да ми се сбъдне. Първото ми дете е момче(за радост на таткото), аз също много се радвах, но не мога да отрека, че вътрешно бях леко разочарована. От мечтите ми не можех, да осъществя нищо. Няма панделки, и други такива чисто женски глезотии. Но, детето си е дете, няма как да не го обичаш. Най ярко ми се е запаметило, как синът ми току що проговорил, казваше как ще работи и ще ми купи света. Laughing Естествено, мил спомен е първото "обичам те мамо ", първото изпяване на песента "мила моя мамо", и много такива дребни нещица, който топлят майчината душа. Heart Eyes
После се сбъдна и мечтата ми за момиче. Няма такава радост. Направо до последно не вярвах, че мечтата ми се сбъдва. Мил ми е всеки един момент. Опитите и да пее, танците и... Тя е толкова гушлива, за разлика от брат си. Типично момиченце е, интересува се от типично момичешки неща - червила, ластици, панделки, парфюми...а, е толкова малка и всичко това е много сладко. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 558
Когато разбрахме,че съм бременна с таткото се обзаложихме какво ще е детето.Той мислеше,че ще е момиче,а аз имах някакво вътрешно чувство,че ще е момче.Оказах се права.Много скоро след това ситуацията се повтори,само че бяхме с противоположни мнения,аз мислех,че ще е момиче,а той-момче.И пак бях права.Мисля,че няма по-голямо щастие от това да гледаш как растат децата ти.Малката засега само спинка,но баткото като му се скарам за нещо идва и започва да ме целува ooooh!Понякога се изкушавам да му се скарам само заради това Joy

# 9
  • Мнения: 6 713
Аз също съм мама на момиче и съм много щастлива! Също така искам още едно момиченце! Party Party Party Пък и момченце да е няма да го върна де.. Embarassed Embarassed

# 10
  • Мнения: 1 428
Винаги съм искала да имам момиченце.И мечтата ми се сбъдна  Hug

# 11
  • Мнения: 306
Имам две момичета. Голямате е...голяма, тази година ще стане на 14. Малката другата седмица ще стане на на една. Да си призная много исках второто да е момче(то кой каквото си няма), но сега не мога да си представя, че мога да обичам нещо друго повече от нея.
Сега понякога гледам записите на каката като малко дететнце - кръщенето, рождени дни, тържества в детската градина... и плача...защото става жена и става много самостоятелна...мъчно ми е, че скоро ще отлети. Страхотно е малкото човече да ти каже за първи път "обичам те мамо", но е и страхотно, когато един луд тиинейджър ти го казва всеки ден Grinning
Двете момичета са любовта на живота ми и съм безкрайно щастлива, че ги има. Може би няма да имам момченце, не ми стиска вече, годинките си казват думата.
Но в крайна сметка какъв пол е детето ти, няма никакво значение. Те са светът за нас.
Да са ни живи и здрави и благословени!

# 12
  • Мнения: 2 131
Признавам си, че исках момиченце. Обожавам си малкото момченце. И бих се радвала, ако един ден мама и татко му "подарят" сестричка.
Наскоро ми се насълзиха очите, когато двамата пяхме "Мила моя мамо". Алекс още не може да казва всички думички от песничката, но ми приглася като му пея. Много е вълнуващо.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 352
За първото желанието ни беше момче. И така стана. Сега искахме момиче- и го имаме. Общо взето както сме планували. Абе само да са живи и здрави.

# 14
  • Мнения: 11 003
Винаги съм си мечтала за момиченце и когато разбрах, че съм бременна, тайничко се надявах мечтата ми да се сбъдне. Така и стана. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт