лаптоп и интернет?

  • 4 211
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
как става без кабел да се хваща интернет,имам в къщи 2 компютара с кабел,но искам лаптопа да е без.съвет?

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 04:07 от Mamma

# 1
  • Мнения: 2 035
Безжичен достъп му се казва. Специално за твоя случаи ще ти трябва уаерлес рутер   Wink
Питай доставчика ти дали предлага такъв рутер, ако не, в Метро май са най изгодни цените  Peace

# 2
  • Мнения: 1 745
Това става с помощта на безжичен рутер!Струва от 50-60 лв. нагоре!Аз си взех от 60 лв. и съм доволна,много рядко ми се разпада връзката! Peace Обхвата му е малък,но на мен ми трябва само за две стаи! Wink

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
лаптопа ти има ли "хващащо интернет" устройство?

# 4
  • Мнения: 743
Нашият рутер е със страхотен обхват - из целият апартамент. Но лаптопа трябва да има WLAN / Bluetooth.

# 5
  • Мнения: 6 992
Правихме наскоро същото в Пловдив, с уайърлес рутер.
Нашият беше около 100 лв.

# 6
  • Мнения: 78
да има безжична връзка и всичко друго.какъв трябва да е рутера,че да има по-голям обхват-не ги разбирам много,а вчера си купих лаптопа.

# 7
  • Мнения: 491
Нашият е този:
http://www.netgear.com/Products/RoutersandGateways/WirelessGRouters/WGR614.aspx
Лови из целия апартамент (120 кв.м.), към него се вързват 2 лаптопа и един компютър.
Доволни сме.

# 8
  • Мнения: 187
Не искам да ставам досадна, но ако не знаеш какво и как, по-добре звънни на някоя фирма! Хората и рутер ще ти донесат и настройките ще ти направят! Няма да е кой знае колко скъпо, пък и винаги можеш да попиташ за цени тук там! Аз се занимавам с това (във момента със системен администратор) и мога да ти гарантирам, че лесно ще се омаже положението! Не си заслужава главоболието!

# 9
  • Мнения: 78
сега ми казаха ,че ми трябва WI-FI рутер,къде се продават и колко струват?някой да даде линк........ ooooh!

# 10
  • Мнения: 2 035
сега ми казаха ,че ми трябва WI-FI рутер,къде се продават и колко струват?някой да даде линк........ ooooh!

Еми то май всичко това ти казахме и ние  Mr. Green и на тия въпроси отново сме ти отговорили по горе Wink

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Може и без рутер.
Вързваш двата компа в мрежа и на сървъра слагаш usb-wireless - 27 лв.
Така ще си осигуриш интерент и на лаптопа и той също ще ти е в мрежата

# 12
  • Мнения: 187
добре, явно няма да стане по друг начин! Отиваш в някоя комп. фирмаи искаш един linksys wi-fi router. Не помня колко струва, но това е най-доброто и няма да имаш проблеми! Но все пак, като си го купиш ще са ти нужни настройки, който са реазлични за различните доставчици! И не се лъжи да купуваш световно неизвесни марки, защото след месец ще го смениш доброволно!

# 13
  • Мнения: 187
Гери, сървър? Вече стана много сложно...проблема се решава лесно с Wi-Fi рутера, няма смислъл от сървъри.... АКо продължи така може и до домейн контролер да стигне....А недай Боже и за active directory да попита!

# 14
  • Мнения: 2 035
..............linksys wi-fi router. Не помня колко струва, но това е най-доброто ..................

Абсолютно съм съгласна, по добро от Linksys няма  Peace

Общи условия

Активация на акаунт