Ще ни направят ли проблем

  • 899
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. Аз съм кандидат осиновителка. Със съпруга ми решихме да осиновим дете, тъй като се запознахме на по сериозна възраст ако мога така де се изразя и за собствено е може би малко късно. Както и да е. Отидох, взех заявление и опис на документите, които трябваше да подготвим и започнахме да ги събираме. Проблемът се появи, когато съпругът ми си извади свидетелството за съдимост. Преди 20 години е имал влязла в присъда за отнемане на чужди вещи, както го определя съда. И тъй като преди има една пък затова, че са хо хванали с държавен бензин, то свидетелството му е станало цял ферман. След това е бил реабилитиран и ние бяхме спокойни, тъй като досега като си е вадил свиделства за съдимост, пишеше неосъждан. Явно сега ситуацията е по различна, щом като са описали всичките му провинения. Опасявям се, че това може да ни съсзаде проблем при осиновяването. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем. Дали не е по-добре да подам заявлението само от мое име. Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 128
Здравей!Не се притеснявай изобщо! Има проблем само ако има присъда за посегателство към личността(Не знам дали се изразявам точно,но така го каза нашата социална).Освен това той е реабилитиран.Каквато и дребна присъда да има,свидетелствата винаги изглеждат като ферман.Подайте си документите спокойно,няма да ви направят проблем за това!

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря ти Sura, но тъй като четох доста по въпроса за осиновяването и някъде прочетох, че окончателното решение се взима от съда дали и там ще бъдат толкова благосклонни. От тях май повече ме е страх.

Общи условия

Активация на акаунт