Проблемно заспиване

  • 1 404
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

Сина ми е на 8 месеца. Досега не сме имали проблем с нощния сън, от новороден спеше по 5-6 часа нощем. От 7 месец спеше от 8 вечерта до 8 сутринта, когато се будеше в отлично настроение готов за игра. Винаги е заспивал сам (от новородено) след баня и хапване. Никога не ми се е налагало да го приспивам. Бебе мечта.

От 2-3 седмици обаче се научи да се изправя сам в кошарата и много се забавлява от това. Обаче преди 10 дни се разболя и започна да се буди по-начесто (нещо съвсем нормално). Вече е добре, но продължава да се буди нощем. Като се събуди веднага се изправя, започва да плаче и се опитва да заспи прав или седнал #Crazy. Аз естествено го слагам отново да легне и така може и по 10-20 пъти да го повторим докато заспи. Храненето не помага.

Моля за съвет, ако на някои му се е случвало, как е процедирал. Вече нямам сили smile3507

Предварително благодаря  bouquet

П.П. Не съм сигурна дали точно тук е мястото за публикуване на вълнуващата ме тема, но се надявам ако има проблем модератора да я премести на подходящото място.

# 1
  • Мнения: 19 272
Това е някакъв период и сигурно ще отмине. Пробвай да го слагаш в чувалче за спане. Като започне да плаче може да го вземаш при вас и да се правите на заспали.
Ако те успокоява малко, ние сме все още така, а вече е почти на 2 години.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 23:16 от В_и_В_и

# 2
  • Мнения: 789
Възможно ли е да сънува нещо, което го плаши и да се буди от това? Пробвала ли си да дадеш водичка - може да се успокои. Или пък да го вземеш и сложиш между вас на леглото. Имаше доста дълъг период, когато Ива си спеше на нашето легло (и за кърменето ми беше по-удобно). Друго, за което се сещам, са зъбките. Може те да пробиват и да го мъчат основно през нощта.

# 3
  • София
  • Мнения: 779
Момичета благодаря ви за отговорите Hug

Не мисля, че са зъбки или сънува нещо, защото и преди се е случвало да се пробужда (много леко спи) и само ме поглежда, усмихва се и си заспиваше. Дано периода отмине. Praynig Като всяко ново нещо, което научи постоянно го прави и после му писва. Надявам се и това да мине.

Като го взема при нас и почва да си играе с косата ми, бърка ми в носа и т.н. Мисия невъзможна да заспим заедно.

И водичка давам и го храня понякога, но изяжда (изпива) всичко и пак започва.

Виви и аз си мисля за чувалче.Още утре ще взема да си купя.

# 4
  • Мнения: 179
Много позната история,само с малки разлики!И аз до 4-тия месец се наспивах добре,почти не се е налагало да ставам през нощта,но в един"прекрасен"ден това се промени.Някъде към четвъртия месец се появи една хрема,която продължи доста дълго.Аз си го обяснявам точно с нея защото му пречеше,не можеше да диша спокойно все пак Cryи започна да се събужда ,и то по няколко пъти.При мен обаче беше по-лесно защото успявах да го преспя с кърмене,но опитах ли се да го оставя на кошарата се събуждаше и почваше да реве.Нямах нерви да ставам постоянно и реших проблема като го взех при себе си....и това беше голяма грешка!Но поне си заспиваше спокойно,като се събуди съм на една ръка растояние, и така продължава до днес.Едва от 3-4 дни след хранене и баня като заспи го местя на леглото му,/вече поне не се събужда като го оставя Grinning/Ако се събуди през нощта,което обикновено става след 3 часа си го вземам,храня го и заспива пак при нас.Сигурна съм,че ако пробвам пак да го преместя,няма да има проблем,но ме домързява ooooh!
Не би бил добър съвет,но защо не пробваш да го вземеш и ти при себе си-може да се успокои и при близостта с мама да заспи по-лесно.При нас много често забелязвам,че дори и да не го кърмя само това че съм до него го успокоява и си заспива доволен.Много е хубаво това да виждаш че детето ти има нужда от теб,но как ще ги отучваме е друг въпрос
Късмет и много търпение !

# 5
  • Мнения: 90
И ние имаме същия проблем, отскоро започна да се буди, трудно заспива; а през деня е направо кошмар докато я приспя. Избиха й преди няколко дена първите два долни зъба,имаше лека хрема,и то главно вечер й се появяваше, та мисля, че е от зъбките. Но сега не знам-другите ли са започнали да никнат,или още я притесняват долните?
Искам да отбележа, че спи от 1-2 месеца в нейната си стая, никога не е спяла много спокойно при нас;както и ние-винаги е будеше когато си лягахме и го удряше на закачки и игра посред нощ. А в нашето легло е спяла много рядко, само като имаше колики като новородена; беше свикнала да си заспива сама, а сега иска само на ръце да я люлея,ама тя си е към 9 кила и омалявам. В количката също заспива с рев, и в колата-поне 10-15 мин преди да заспи. Силно се надявам да поотшуми този период

# 6
  • Мнения: 6 713
Моята щерка откакто стана на 4 месеца вече не спи по цяла нощ както като малко бебе. И сега щом се разсъбуди малко веднага тръгва да се изправя почва да реве. Въобще не лежи вече като се събуди, а откакто се изправя от 7-ия месец въобще! Rolling Eyes
Дано да премине бързо при вас този период. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 779
Благодаря за съветите Hug

Марти взе да се буди "само" по два пъти нощем. Днес го сложих и в чувалче, може и да ги редуцираме още Grinning.

# 8
Моля ви, помагайте! Малката е на 3 месеца и 12 дни. От 1 седмица имаме проблем със съня й и вече почти не издържам от недоспиване. През деня заспива на 2-3 пъти по 15 минути, преди и след тях с часове го откарваме да суче и да я люшкам с цел да се отпусне. Докато се люлеем лежи с полуотворени очи,полусън, не се отпуска. След такова лежане ако не успее да заспи си отваря очите и почва едно търкане на очите и един рев. Аз продължавам да я люшкам или и давам гърда, но не спира да плаче докато не я вдигна права, а вдигна ли я почват едни стенания от рода на аааааааа и така до другия момент в който пак започваме да се люлеем и кърмим. Вечер заспива с рев към 20 часа буди се 3-4 пъти с мрънкане и като й дам гърда пак заспива, като към 4 часа има едно будене дето е до към 6 часа, след това заспива и в 8 окончателно се е събудила. През ноща се случва и да си мята главата продължително  наляво надясно, пак така в полусън...Кажете какво да правя
Да допълня, че като не се наспива както трябва е мрънкаща и нервна, не ме оставя до тоалетната да ида, ако я оставя и започва 1 рев. Постоянно е на ръце

# 9
  • Мнения: 185
Заспиването и на нас ни е най-големия проблем  Tired. През деня мнооого, ама много рядко си заспива сама вкъщи - може би 2-3 пъти се е случвало за последните 4-5 месеца, иначе навън в количката е по-лесно. Ако не заспи докато яде, пр което аз трябва да остана да лежа до нея, иначе се буди, е ужасно трудно да я приспя. Вечер също обикновено заспива докато я кърмя (кърмим се легнали), но спи в нашето легло, ако се опитам да я местя се събужда  ooooh!. От скоро обаче ако не заспи докато яде вечер, я оставям и си заспива сама. Но през нощта все още доста се буди, даже от 1-2 месеца повече, преди беше започнала само по 1 път да се буд, а сега 2-3-4 пъти, че и отгоре. Така че ще следя и аз темата.

# 10
  • Мнения: 2 401
И моята дъщеря на тази възраст беше така, но отмина с времето, за мен голямо-удобство беше това, че спяхме заедно, така поне през ноща си почивах добре. Може и да потърсиш помощ от хомеопат, ако е наистина много нервна и неспокойна.

# 11
  • Мнения: 316
И при нас е така от самото начало. Спи от 21.00 до 00,00ч. и после се започва едно будене. Ставам, давам биберон и така... Научих се докато трае процедурата вода, биберон да спя  Laughing
А и vesi21  и Мария-Никол се научи от ок. две седмици да се изправя седнала в леглото. От начало изпадах в паника. Слагах я да си ляга ок. десетина пъти преди да заспи, а зад гърба ми тя пак се изправя. Но вече посвиквам със ситуацията. Два-три пъти я намирам да спи седнала  hahaha и вероятно ще имам още такива преживелици, докато се научи да си ляга, когато й се доспи.

# 12
  • Мнения: 162
@enona Моята дъщеря мина през такъв период. започна някъде след 3 1/2 месеца. Чудехме се какво й е, защото преди това беше много спокойна и слънчева. Започна нощем да се буди по много пъти, през деня трудно спеше и когато и да се събудеше плачеше много измъчено и се гърчеше. Това спря към 4 1/2 месеца - пораснаха им първите зъби. Знам, че са малко децата, на които толкова рано им израстват, но и това е възможност. А на нас никой не ни каза, че това може да е проблема, въпреки че си го мислехме лекарката ни каза, че и е много рано. Та може да пробваш да дадеш гризалка, да пипнеш венците - дали ще реагира. Но ако се окаже това просто ще трябва да си мине май.

# 13
  • Мнения: 306
Моля ви, помагайте! Малката е на 3 месеца и 12 дни. От 1 седмица имаме проблем със съня й и вече почти не издържам от недоспиване. През деня заспива на 2-3 пъти по 15 минути, преди и след тях с часове го откарваме да суче и да я люшкам с цел да се отпусне. Докато се люлеем лежи с полуотворени очи,полусън, не се отпуска. След такова лежане ако не успее да заспи си отваря очите и почва едно търкане на очите и един рев. Аз продължавам да я люшкам или и давам гърда, но не спира да плаче докато не я вдигна права, а вдигна ли я почват едни стенания от рода на аааааааа и така до другия момент в който пак започваме да се люлеем и кърмим. Вечер заспива с рев към 20 часа буди се 3-4 пъти с мрънкане и като й дам гърда пак заспива, като към 4 часа има едно будене дето е до към 6 часа, след това заспива и в 8 окончателно се е събудила. През ноща се случва и да си мята главата продължително  наляво надясно, пак така в полусън...Кажете какво да правя
Да допълня, че като не се наспива както трябва е мрънкаща и нервна, не ме оставя до тоалетната да ида, ако я оставя и започва 1 рев. Постоянно е на ръце

това все едно аз съм го писала. абсолютно по същия начин сме. и вече просто не ми останаха нерви. и здраве. щерката е на три месеца почти и никога не е била от поспаливите, но вече много плаче и денем, и нощем...а честно да ви кажа малко ме е страх да я слагам при мен да спи. да не би да я натисна нещо...

Общи условия

Активация на акаунт