БебеКонфорт Алегро/Вива или Инглезина Трип

  • 1 944
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте, момичета,
колебая се между няколко летни колички и ви моля за съвет. Имам бебе, което в момента е на 9 месеца - сега съм с МАкИнглънд и с нетърпение чакам мига на подмяна с нова, лека количка...
Спряла съм се на:
1) Инглезина Трип - лека, маневрена, стойката за крачетата се регулира отделно от облегалката, 30 градуса лягане. Няма борд. Голям сенник. Струва ми се маааалко по-тясна от БебеКонфорт. Не си спомням има ли джоб отзад. 2 дръжки. 239 лв
2) БебеКонфорт Алегро - лека, маневрена, струва ми се по-широка от ИнглезинаТрип, има борд, що-годе хубав сенник. Легнало положение - до 30 гр. Крачетата се регулират автоматично с гръбчето - щом легне гръбчето автоматично се повдига поставката за крачетата. Тоа е ОК, но пък такабебето като седи и краката му винаги висят надолу - за да са хоризонтално трябва да е легнало. Това голям недостатък ли в. С една цяла дръжка - няма ли да се къса посредата? Има джоб отзад. 235 лв
3) БебеКонфорт Вива - лека, маневрена, легнало до 30 гр. Без борд. Сенникът завършва с найлон и ми е малко грозен. По-дълга е от Алегро. Струва ми се по-широка от Инглезина. Крачетата се регулират независимо от гръбчето - така по-малко бебе може да седи с изправени напред крачета, а не надолу. 2 дръжки. 285 лв

Някои др предложения около тази цена? Jane Sonic и PegPerego Area нещо не ми допаднаха. Макларън за тази цена са съвсем елементарни - без продължение за крачета, без позиция за гръбче и т.н...Предимство ли е да се регулират автоматично гръб с крачета или не?

Много благодаря на всички мами, които имат една от тези колички, за споделените мнения  bouquet

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 17:50 от helenblondy

# 1
  • Временно
  • Мнения: 788
helenblondy,аз нямам никоя от изброените,но съм на същата вълна в момента. Laughing
Един от вариантите ми е точно БебеКонфорт Алегро.
Освен това смятам да погледна и някоя от тези http://www.bebemarket.eu/bm/?p=katalog&razdel=artikuli&id=7&marka=1,по конкретно моделите
Giro,Handy Light ,Tempo Light ,Mobile
Със сигурност обаче искам да ги видя наживо как изглеждат,а не само на картинки.

# 2
  • Мнения: 130
Благодаря, Ева...Ако нкоя друга мама се включи със съвет от опит -   bouquet

# 3
  • Мнения: 4 428
Аз имах Бебе Конвфорт Алегро. Ами не е лоша, но после си взех още две, защото не ми беше удобна съвсем.
Мисля, че Вивата и доста по-добър вариант. Настина за по-малко бебе не  е много удобно крачетата да се повдигат само при свалена облегалка. Дръжката не е особено удобна и по-дборе две отделни отколкото този вариант. Вози малко твърдо, но така е при повечето лятни колицчки - нямат амортисьори.
Нещо много важно, ако си купуваш количка на Бебе Конфорт - гаранцията. Аз мах проблем с количката след две седмиц употреба. Счупи ми се закопчалката на коланите. От Малечко директно ми отказаха каквато е да е помощ. Още ме е яд, че тогава не задействах съответните органи. Отговора им беше, че това не се покрива от гаранцията  ooooh! И, като отидох в къщи да си видя гаранцията, се оказа, че тя изключва повреди по практически цялата количка, вкл текстил, пластмата, гуми. Абе, обще взето, каквото и да стане, то е изключено от гаранцията.
Така, че много внимателно виж каква е Гаранционната карта в момента /дано са я променили/

Инглезина Трип и аз не бих си взела.
Но определеон бих погледната АВС Дизайн Жиро  Peace Мисля, че е по-добър вариант от Бебе Конфорта.

# 4
  • Мнения: 130
А някой с Инглезина трип? Отзиви? Мерси отново предварително!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз съм с Жиро и количката ми служи вярно вече година и нещо.Тапицерията не е мръднала,само колелата се износиха,но това е защото улиците около нас са просто ужасссс,всъщност изобщо ги няма.Малката вече е доста тежичка,но все още й е комфортно в количката,не е утесняла и не се управлява трудно с тежко дете.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 715
Aз имах Трип. По моите критерии е перфектна - лека, маневрена, удобна, със сравнително големи колела. Добра работа ми вършеха и джобчето на сенника, и допълнително падащият сенник. Дръжките са много меки и лепват на ръката.
Влюбих се, като я видях Mr. Green
Лесно се борави с механизмите. Дъщеря ми доста поспиваше в нея. По калдаръмените улици на Созопол минаваше без проблем. Цветовете лично на мен ми харесаха най-много в сравнение с тези на АБС Дизайн и Бебе Конфорт.
Дъждобранът към нея е малък и лесно се къса. Това открих като недостатък, но си взех друг за 10лв.
Сравнявала съм я с Бебе Конфорт - Алегро не ми харесваше, Вива също. Все пак е въпрос на лични предпочитания Peace
Аз съм малко луда на тема колички - с 4 досега. Дъщеря ми беше на 1г, когато взех Трип-а. Спрях да я ползвам, когато веше не спеше навън - около 5-месеца по-късно и то защото вече имах друга без легнало положение.
После я ползва бебче на 4 месеца Simple Smile
Трябва да пробваш и сама ще си познаеш количката Simple Smile
Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт