болки в кръста

  • 1 977
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Здравеите,от няколко дена като се събуждам имам болки в кръста,а вече и през деня почва да ме наболва(не че са много силни).Аз съм в 24г.с. и се чудя дали е нормално или трябва да се обаждам на докито.

# 1
  • Мнения: 4 290
Обади му се. Може да е от тежестта, даже най-вероятно, но при бременност всяко едно неразположение трябва да е проследено от лекар.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 476
и аз мисля, че трябва да се консултираш с наблюдаващия лекар, най вероятно няма нищо притеснително, но наистина на всяко неразположение трябва да се обърне внимание  Peace

# 3
  • Мнения: 444
И аз бях с доста болки в кръста, обикновено се дължат на тежестта на порастващото бебе. След консултация с лекар само ме насочи към повече почивка, топли душове за облекчаване на болката и декоративни възглавнички, които да подпират гърба. Сега съм 31 г.с и ми се струва, че болката е намаляла, а може би просто съм свикнала с нея Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9 973
консулта с АГ-то никога не е излишен

# 5
  • Мнения: 1 420
Най-добре се посъветвай с лекар  Peace И аз имах болки, но моите бяха в самото начало на бременността. Ако наистина болките са от тежеста на бебето, избягвай да вдигаш по-тежки неща като се наведеш напред - по-добре приклекни и така вземи предмета. Навеждането от изправен стоеж много натоварва кръста  Peace

# 6
  • Мнения: 4 335
И аз имах болки в крьста,освен това в гьрба,в краката.Аз мисля,че е нормално,все пак от тежеста,но за свое успокоение можеш да споделиш с наблюдаващят те АГ.

# 7
  • Мнения: 530
Обади му се. Може да е от тежестта, даже най-вероятно, но при бременност всяко едно неразположение трябва да е проследено от лекар.
newsm26  costumed050

# 8
  • Мнения: 4 433
Обади му се. Може да е от тежестта, даже най-вероятно, но при бременност всяко едно неразположение трябва да е проследено от лекар.
Да Peace

# 9
  • Мнения: 2 374
По принцип е нормално,но може да е всичко,ако те наболява и отстрани към корема може да са бъбреци така една приятелка мислеше,че е кръст,но се оказа нещо съвсем друго,аз също съм патила от бъбреци,въобще организмът ти сега е много податлив на такива неща,консултирай се с лекар.

# 10
  • Мнения: 826
По принцип по време на бременност доста жени ги боли кръста. Мен ме боли много, а не съм толкова тежка - 22г.с. съм. За това смятм да се консултирам с лекаря ми. Направи го и ти, за собствено успокоение.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Аз също имам такива болки от време на време , когато ходя повече или върша някаква работа вкъщи., но след почивка минават  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 249
Нормално е. Аз при двете бременности имах(имам)...И невролог да питаш-отговора е един и същ - по време на бременността не могат да се вземат никакви мерки. Лекарствата за мазане не се препоръчват по време на бременност и кърмене, масаж...може да предизвика контракции...С две думи-траеш си и това е-лесно мама се не става. Болката преди ми слизаше при изправяне по левия крак, а сега с тази бременност-по десния...Е, на мен поне малко ми остана Wink
Успех и натеб Laughing

# 13
  • Мнения: 177
Моите болки са  м/у гърба и кръста (колкото и нелепо да звучи). Не си намирам място, до такава степен ме боли и нищо не ми помага. В 26. г.с.  и не знам как ще издържа. Знам че не трябва, но се мазах и с фастум гел, с вибромасажора пробвах - не става. Пих по 2 парацетамола и пак не става. А пък ако легна по гръб още по зле. Но единственото нещо което ме облекчава е топъл душ. Наистина помага, но за 1час и после пак се връщат. Сама трябва да намериш своето облекчение. Успех  newsm10

# 14
  • Мнения: 467
Аз имах такива болки, започнаха горе-долу по същото време (4 месеца) и докторът ми изписа тогава някакви хапчета за облекчаване на болката. Самите болки не са опасни, но ти вгорчават ежедневието  Confused

Общи условия

Активация на акаунт