Противозачатъчни - Дали да ги спра?

  • 1 276
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Близо две години пия Диане 35 по лекарско предписание. Лекарят ми каза преди два месеца, че мога да ги спра. Само, че аз имам едно притеснение - какъв ще е ефекта от спирането?  Confused
Преди да почна да ги пия - имах много болезен и нередовен цикъл, но откакто ги вземам не усещам нищо. Сега общо взето ме е страх да не се повтори страта ситуация. Моля за съвет и мнение

# 1
  • Мнения: 2 926
Всеки организъм е различен.
На всеки се отразяват по различен начин.
При мен не е имало променя.Болката си остана същата.

# 2
  • Мнения: 117
энам че е хубаво да се правят почивки Naughty

# 3
  • Мнения: 25 449
А ти искаш ли да ги спреш? Лекарят ти е казал, че може, а не, че е наложително, нали?
А иначе, докато не пробваш как ще е без тях, никой не може да ти каже предварително.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Диане не съм пила. Пих други. Нямах никакви проблеми при спирането им. Не намирам разлика в МЦ преди и след спирането на хапчетата (по отношение на болката).

# 5
  • Мнения: 2 558
при мен също нямаше разлика по време на и след употребата на противозачатъчни, само че аз пиех Новинет, а не Диане  Peace

# 6
  • Мнения: 3
Diane 35 са с високо съдържание на хормони. Ако ти се отразяват добре, не виждам проблем да ги взимаш, но все пак можеш да се консултираш с лекаря за други, с по-малко химия. За противозачатъчните има различни теории. Тази, която на мен ми се вижда най-реална, е че нормалния срок за взимане е 9 месеца и след това поне месец почивка. Противозачатъчните "лъжат" организма, че е бременен, а на организмът това му се струва нормално в рамките на 9 месеца.
п.с.: аз лично от диане имах страничен ефект - петна по кожата на лицето, но се оказа, че и други противозачатъчни ми се отразяват така...

Общи условия

Активация на акаунт