вътреутробно страдание - моля за инфо

  • 1 935
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Скъпи мами,
Може би въпросът ми ще ви прозвучи доста объркано, но моя приятелка е в трудно положение и не може да ми обясни точно проблема. С две думи извадиха й бебето със секцио в 37 седмица след като около 10 дни тоновете на детето бяха лоши. Сега детето е в кувьоз и са й обяснили, че не се е захранвало от плацентата. Това се наричало вътреутробна астения или адения - не можа да ми каже точно. Този феномен не бил изучен в България и не се знае какви могат да бъдат пораженията за плода. Много ви моля, ако някой знае нещо по въпроса да даде инфо. Благодаря предварително и на никого не пожелавам да преживее подобно нещо.

# 1
  • MUC
  • Мнения: 571
A beb4eto s kakvo teglo se e rodilo?

Az sum s podoben problem, samo oste ne sum rodila. Kagi re4i sum postojanno pod nabludenie - CTG, Doppler i Biometria.  Bebeto mi e s okolo 2 sedmizi po-malko no raste. Taka e ve4e ot 5. mesec.
Za sega vsi4ko e  nared i doktorite ne iskat da burzat.  

V  Germania gi vadjat, stom ustanovjat, 4e ne se hranjat dobre.   Posledstvia, zdravoslovni,  njama.  Grinning
Ako si dobre s nemskia vig  Arrow  tuk

Pozdravi  Grinning  Grinning

# 2
  • Мнения: 62
Цитат на: Bobbylein
A beb4eto s kakvo teglo se e rodilo?

Az sum s podoben problem, samo oste ne sum rodila. Kagi re4i sum postojanno pod nabludenie - CTG, Doppler i Biometria.  Bebeto mi e s okolo 2 sedmizi po-malko no raste. Taka e ve4e ot 5. mesec.
Za sega vsi4ko e  nared i doktorite ne iskat da burzat.  

V  Germania gi vadjat, stom ustanovjat, 4e ne se hranjat dobre.   Posledstvia, zdravoslovni,  njama.  Grinning
Ako si dobre s nemskia vig  Arrow  tuk

Pozdravi  Grinning  Grinning[/quote
Бебето е с нормално тегле - 3100/53см. Немски не знам за съжаление. Когато бях бременна моят лекар ми беше казал, че при  страдание на плода ще се наложи да го извадят по-рано. На нея не й го извадиха по-рано с обяснението, че плодът бил биологично незрял, въпреки, че бил физически зрял.

# 3
  • Мнения: 4 965
Аз самата съм се родила с подобна диагноза - оказало се е, "водите" на майка ми са били почти изцяло изчерпани и са ме извадили в края на 8-мия месец. Била съм 2,400 и са ме държали около 10-тина дни в кувиоз и съм изкарала физиологична жълтеница (която май я изкарват повечето бебета). Поражения върху здравето ми няма (поне още нищо не са ми открили, пък са минали 26 години  Wink ).
След като се е родило в 37-ма седмица и при това 3,100 - бебчето на приятелката ти е достатъчно голямо и сигурно бързо ще си навакса. Дано да се оправи бързо и скоро да се прибере вкъщи, а приятелката ти да не се тревожи прекалено (пък и медицината доста е напреднала от моята поява на бял свят до сега).

# 4
  • Мнения: 62
Благодаря ви за отговорите! Дано имат късмет с бебето. Обяснили са й, че било физически зряло, но биологически незряло, което на мен нищо не ми говори.
Късмет на всички!

# 5
Zdravei, az imah podoben problem sas malkia mi sin, no mi beshe otlepena placentata.Malkia stoia edin mecec v pediatriata i sega e edno cudesno dete.Ako ne e sedialo bebeto bez kislorod edva li shte ima problem po natam, no lekarite vece kazvat vsicko taka ce ako ne sa i kazali ce ima neshto trevojno moje da e spokoina.

# 6
  • Мнения: 62
Цитат на: maia-k
Zdravei, az imah podoben problem sas malkia mi sin, no mi beshe otlepena placentata.Malkia stoia edin mecec v pediatriata i sega e edno cudesno dete.Ako ne e sedialo bebeto bez kislorod edva li shte ima problem po natam, no lekarite vece kazvat vsicko taka ce ako ne sa i kazali ce ima neshto trevojno moje da e spokoina.


Слава богу за сега бебето е добре-излезе от кувьоза и утре живот и здраве ще го изпишат. Лекарите, обаче, казват, че е още твърде рано да се прецени дали ще има мозъчно увреждане Sad Дано да имат късмет и бебето и родителите му.

Общи условия

Активация на акаунт