Кое от тези кучета ?

  • 3 140
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Майчета, моля за съвет. Имам три породени щерки и къща с огромен двор. Желанието ни е да си вземем куче. Помогнете при избора ни: искаме да е умно, да не е малко на размер, за да бъде и добър пазач, да бъде безопасно в игрите с децата и въобще всичко най-най.
Харесваме си аляския маламут, голдън ретривърите и попаднах някъде във форума и на канадски вълк - много ме впечатли.
Помогнете в избора, както и ако е женско ще имаме ли големи проблеми или по-добре да е мъжко ?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 435
Мъжките се бият с други мъжки.По- добре женско и може да го кастрирате, ако не искате да ражда.Аз не можах да се реша да кастрирам моята, но и тя не пускаше мъжко до себе си.Има в Хоби тема за кучета.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Голдън ретривър Peace Много са дружелюбни с децата,а при наличието на три това е най-важното според мен!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 980
Голден ретривърите се използват за кучета-водачи, изключително интелигентни животинки. Овчарките са си ясни. Една приятелка взе каракачанка, пак много приятно животинче, но обучението му е по-трудно. В много отношения поведението на едно куче се определя от обучението му, не само характера. Потърси в интернет, има точкови системи, по които се определя податливостта на обучение на различните породи, толерантността към деца и т.н.(предимно по чуждите сайтове)
И женско, и мъжко куче си имат особености при гледането, така че е трудно да се каже кое е по-добре. Женските кучета имат цикъл, мъжките по някое време може да закъсат с простата, така че всичко е много относително и индивидуално. Също си изяснете дали вземате куче за игра с децата или с охранителни функции. Ако искате да е голямо, да съвместява и двете функции, вероятно ще се наложи да се обърнете към професионалист за обучението му.

# 4
  • София
  • Мнения: 70
Влез тук http://dog.bg/forum/ , има теми за всяка една от породите, който те интересуват.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 524
Голдън ретривър Peace Много са дружелюбни с децата,а при наличието на три това е най-важното според мен!
подкрепям мнението - страхотна порода.

# 6
  • Мнения: 16
И аз съм за голдън ретривър.Също харесвам и средноазиатски овчарки. Wink

# 7
  • Мнения: 2 270
Голдън ретривър Peace Много са дружелюбни с децата,а при наличието на три това е най-важното според мен!
Peace

# 8
  • Мнения: 151
Благодаря Ви майчета за съветите, но моят съпруг отхвърли моите предложения и избра бернската овчарка. Каза, че е идеална и за децата и за двора.

# 9
  • Мнения: 178
Каквото и да е, но да не е от магазин. Вземи го от развъдник и с родословие. Така само ще си сигурна, че няма да му има нещо и няма да боледува. Ние имаме голдън - не мога да си представя по - готино животно. Много умно и любвеобилно, страхотно е за общуване с деца. Но за охрана не стават.

# 10
  • Мнения: 4 343
Аз да споделя тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317153.0
своя опит за мъжка немска овчарка.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 980
Надявам се, че не си направила това, дето си се канила, на твоята немска овчарка? Не е нещо крайно необичайно за зряло мъжко куче, просто някои неща в обучението ги е пропуснало... Съпругът ми има много дълъг стаж в отглеждане на кучета, та той ми е споделял за една от неговите овчарки, че е брал големи ядове с нея по подобен повод и по тази причина са ходели само на къс повод и го е пускал да тича само на места, където няма други хора и кучета. Всичко опира до обучение, но както и в другата тема са ти казали - ветеринарят не разбира от обучение на кучета, има си хора, които се занимават само с това...Ако намериш една книжка, старо издание е, ще ти е много полезна - "Моето куче" на Манфред Кох - Костерзиц.

# 12
  • Мнения: 637
Aз бих ти предложила и бостън -териер. Не са много големи, средни като размер, много верни и дружелюбн с деца. Преди 10 години имах такова куче и ми е любима порода Heart Eyes Ето ти описание:

"Бостънският териер е изключително подвижно и енергично куче, което веднага забелязва подозрителните неща около себе си. То не обича да лае, но когато се налага, своевременно се “обажда” и активно се намесва. Американците го смятат за много добър пазач, който се противопоставя на какъвто и да е противник. Бостънският териер е смел, но не нападателен, самоуверен – но не твърдоглав. Това куче е възприемчиво и лесно се обучава. От една страна то е неподкупен пазач и храбър войн, а от друга – притежател на чувствителна душа – има нежно отношение към членовете на семейството и е отличен компаньон.
Бостънският териер е с компактно, средноголямо тяло, с характерна къса муцуна и къса опашка. Главата му е с “квадратен” формат и ясно изразен стоп. Очите на бостън териера са раздалечени, кръгли и големи, а ушите му са изправени и се купират така, че да придават на главата формата на “прилеп”. Крайниците на това куче са силни и мускулести, с малки и компактни лапи. Характерното оцветяване на косменото покритие е на ивици от бели петна. Те трябва да са разпределени равномерно по цялото тяло – бяла муцуна, бяла пътчека на главата, врата и гърдите както и частично или напълно бели предни крайници. Задните крайници са бели до половината на долната става."




Уф, не съм прочела вярно. Помислих, че търсиш не много голямо куче, а то било точно обратното. Виж този сайт:http://www.kuchetata.com/cat_82.php

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 15:20 от galana_s

# 13
  • Мнения: 4 343
милинка ,не го пускам извън двора тъй като не мога да съм сигурна ,че няма да намери някого който също си мисли че е на безлюдно място.Двора е с висока ограда и нощем целия е негов.....намирала съм удавена катерица и котка зад колибката.Явно няма да се оправи.Не го допускам покрай децата изобщо Naughty
Иначе като ме погледне с тия големи очи чак ми е невероятно от де тая злоба ?!!!
Целта ми беше да предпазя други от моите грешки,защото и аз бях чела колко умни и грижовни са немските овчарки,а за дисциплината да не говорим  ooooh!.Пък попаднах в ситуация нито да го пускам на воля /а той много тича/нито сърце ми даде да го уморя ..... ще си го гледам до края но никога няма да взема голямо  мъжко куче.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 980
Ами не знам какво да ти кажа.... Това куче, за което ми е разказвал моя мъж, е било източноевропейска овчарка... Все пак тия кучета имат нужда да тичат между 5 и 7 км. на ден, не знам дали само в двора ще му е гот. Инак женска овчарка на мой колега беше убила котка на съседите му, та той се беше видял в приключение... Но същата тази овчарка беше безгранично търпелива към малки деца, който издевателстваха над нея по всевъзможни начини, но тя не реагираше. Само, когато станеше нетърпимо, се пренасяше в друга стая.
Така че в твоя случай съм по-склонна да мисля, че животното следва инстинктите си и не означава, че ще налита на деца. Пробвай да говориш с някой, който се занимава професионално с обучение на кучета, мисля че няма да навреди.

Общи условия

Активация на акаунт