Какви документи се носят с третия болничен?

  • 2 427
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Имате ли представа? Бях чела някъде,че са доста документи, но беше отдавна и не мога да намеря къде. Дойде време сега. Знам,че работодателя трябва да знае, но и аз да съм наясно. Родих иначе 5 дни по-рано и сега трябва да се прибавят от личния лекар на детето. Това така ли е?

# 1
  • Мнения: 9 973
да така е за 5-те дни
носиш на работодателя копие от акта за раждане на детето+ твоята ЛК.Ще попълниш молба-декларация №50 и №51.От там ще ти ги дадат.Това е


пп:Вземи си 2 копия от акта,на мен ми ги искаха и попълних наведнъж молбата за след 9м.,те после само я пратиха в НОИ

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
Носи се Приложение 1 - Декларация за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл. 50 и 51 КСО от Наредбата за изчисляване и изплащане на паричните обезщетения и помощи от ДОО.

# 3
  • Мнения: 352
Благодаря, момичета.

# 4
  • Мнения: 352
Момичета, още помощ искам от вас. Намерих си приложение 1 и си го свалих, за да го попълня, но приложение 2 е старото и пише от 135 до 315дни. Аз съм в завареното положение и ще трябва да се попълни до 410 дни. Но никъде не я откривам тази декларация.Мислех и аз да свърша тази работа наведнъж.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 352
В сайта на НОИ http://www.noi.bg/, след това Указания, и Молба - декларация за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл. 50, ал. 1 и 51 от КСО за остатъка от 135 до 410 календарни дни

# 6

Общи условия

Активация на акаунт