Продължителна кашлица

  • 1 130
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 325
Здравейте, д-р Слънчева!
Преди 1 месец дъщеря ми /1 г. и 7 месеца, 11 кг/ започна да има течащи сополи, капах Виброцил и след 2 дни спряха, но започна да кашля. Лекарят каза заден ринит и започнах да слагам Коларгол и да давам сироп Флудитек и Калциев глюконат. След като минаха 7 дни малката не само, че не се подобри, но дори се влоши. Кашляше много, особено нощем. Минахме на Проспан. След няколко дни отново на лекар и казаха, че гърдите са чисти, но тя продължаваше да кашля. Ходихме на друг лекар, който изписа капки Виброцил с Гентамицин 3 пъти по 3 капки в ноздра. Отново никакво подбрение. Последно диагнозата беше възпаление на горните дихателни пътища, има стичащи се сополи отзад, но дробчетата са чисти. Изписаха Панцеф 10 дни по 4 мл на 24 часа. Днес е 9-я ден, но малката продължава да кашля. Сега не през ноща,а през деня. Също така след 1-я прием на Панцеф се изходи с разтройство, което отшумя до 8-я ден, когато отново ходеше рядко и днес отново. Не ходи често, само по 1 път на ден както обикновено, но рядко. В листовката на Панцеф пише, че е възможно получаването на разтройство, което преминава след края  на лечението. През цялото време температура не е вдигала. Не знам вече какво да правя и да мисля. Моля ви кажете вашето мнение и ме насочете какви мерки да предприема от тук нататък.

# 1
  • Мнения: 5 760
По принцип , зада се възтанови раздразнената лигавица трябва време и има период на остатъчна кашлица поне още 10 дни , като е предимно при усилие, при лягане или след сън. Добре е да се овлажнява въздуха на стаята- сухият въздух дразни и засилва кашлицата. Възможно е да се е насложила и алергична компонента и тогава е добре да се консултирате с алерголог или УНГ специалист.

Общи условия

Активация на акаунт