Подаване на документи при преминаване в по горна група в ДГ-Варна

  • 1 723
  • 22
  •   1
Отговори
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 372
В петък като вземах Катерина от градина учителката ни даде да се запознаем с новия правилник на градината и ни обърна внимание, че трябва до първи септември да подадем наново документи. Госпожата не беше наясно, но какво ще стане ако не отговаряме на условията?  ще отпишат Shocked.
Сега четох Наредбата от сайта на Общината нищо не се казва какво ще стане ако не отговаряме на условията. Другото, което ме изуми е искането на Декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ за самоосигуряващите се родители - цялата декларация или само заглавната страница с входящия номер?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 781
В коя градина сте?

# 2
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 372
В “Гълъбче“.
На сайта на Общината също го пише, че трябва да се подадат документите, но ми е интересно ако не отговаряме на условията ще отпишат детето ли? - при нас проблема е само да си сменим личните карти на новия адрес. Ние живеем в района на градината, но по лична карта се водя в Чайка, имам само адресна регистрация на настоящия ми адрес.

# 3
  • Мнения: 4 187
Утре ще проверя  как стои въпроса в градината на Рая! Последно преди празниците нямаше информация. На мен също ми е интересно, ако някой не отговаря на новите условия, какво ? Ще изключат детето ли ?


colibri
, би ли копирала правилата за подаване на документи, на вече приетите деца. Аз намирам само за прием  newsm78!

Да, намерих го!

. Други задължителни документи, които следва да се приложат към заявлението до 10.05 са:

4.1. Документ, че двамата родители работят в общинско, държавно предприятие, частно търговско дружество или сдружение с нестопанска цел на територията на Община Варна. Документът от работодател трябва да съдържа: изх.№, мокър печат с подпис и Булстат на фирмата.

4.2. Документ от съответното поделение на територията на Община Варна за служителите по договор към МО и МВР.

4.3. Удостоверение от Община Варна, дирекция "Местни данъци"  за наличие или липса на задължения  за всеки от родителите, съгласно чл.87, ал.6 от ДОПК.

4.4. Заверено копие от годишна данъчна декларация по чл.50 от ЗДДФЛ за предходната календарна година за самоосигуряващи се родители.

4.5. Документ за регистрация от Бюро по труда - Варна за безработните родители.

При преминаване в по-горна възрастова група тези документи се представят в детските ясли и детските градини за всяка учебна година до 01.0
9.

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 21:24 от star

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Мдааа, и на мен ми е интересно дали ще си позволят да изключват деца, чиито родители не отговарят на изискванията на милата ни община. Вълнува ме много лично какво ще стане като/ако си сменя адреса/и личната карта/ и вече не сме в района на градината.

Преди няколко дена питах едната госпожа в ДГ на дъщеря ми какви документи ще се искат и тя ми отговори, че само такива за платени местни данъци и декларацията по чл.50 за самоосигуряващите се, като за вторите не беше сигурна. 

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 10:01 от Polly N.

# 5
  • Мнения: 4 187
Аз също вече не живея в района на градината, това може да се промени още веднъж, докато детето ми е там. Не виждам какъв проблем е това, при положение, че само аз съм затруднена !?!
 Какъв е смисъла, да има такива изисквания при преминаване в по - горна група, в нашият случай 3та.
Ако в следствие на това, че децата не отговарящи на изискванията, биват изключени какво ? Постоянно ще има приливи и отливи на деца ли? Какви групи ще бъдат, какви колективи и как ще работят учителите ?

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 12:43 от star

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Въобще не ми стана ясно нищо... В нашата градина нищо не са ни казвали...

# 7
  • Мнения: 4 187
Киса, на нас също не са ни кказали, наредбата е на таблото в градината! Ще се информирам от директорката, би трябвало да са и казали, какви ще са последствията за неотговарящите на условията  Rolling Eyes.
Рая е с лека хрема и ще я задържа в къщи ден - два, ако научите нещо по - рано пишете.

# 8
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 372
Днес като вземах Катерина и видях директорката. Нейната информация по въпроса е, че ако не отговаряме на условията ще трябва да ни отпише и ако искаме повече информация да звъним в общината.
Попитах я за декларацията по чл.50 - цялата декларация с печати от НАП и спомена нещо и за нот. заверка, но явно се обърка нещо.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 07:09 от colibri

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Явно самите директори все още не знаят какво ще се изисква.

# 10
  • Мнения: 4 187
Днес като вземах Катерина и видях директорката. Нейната информация по въпроса е, че ако не отговаряме на условията ще трябва да ни отпише и ако искаме повече информация ще трябва да ни отпише.
Попитах я за декларацията по чл.50 - цялата декларация с печати от НАП и спомена нещо и за нот. заверка, но явно се обърка нещо.

Нещо не разбрах ,  как така, ако искаме информация ще трябва да ни отпише  Rolling Eyes?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Добре де, има ли срок в който да се подават нови документи? За кога се отнася, какво значи преминаване в по-горна група? Сега сме в 3-та, нали септември се води за начало на уч. година в детската градина или бъркам нещо?  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 4 187

При преминаване в по-горна възрастова група тези документи се представят в детските ясли и детските градини за всяка учебна година до 01.09
.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Тоест за да премине детето ми в 4-та (последна група) трябва до 1.09. 2009 год. да подам съответните документи ли?  Thinking

# 14
  • Мнения: 4 187
Да, точно така! А според директорката, на градината на детето на colibri, ако не покриете изискванията ще бъдете отписани  ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт