Опасна ли е диафрагмална херния?

  • 5 423
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 296
Искам да попитам на някое детенце дали му е правена такава операция и как мина? Тук с търсачката само намерих за пъпната и ингвиналната повече писано. Не съм сигурна, дали имаме такава херния, но според мен няма какво друго да е там подуто, точно на това място където се образува този вид херния. Утре ще го водя и при педиатърката, но ми е много притеснено, защото и изследванията които се правят на 6 месеца и те май не са добри.

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 20:03 от meril

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 239
Моят син е опериран от диафрагмална херния, но тя беше вродена. Къде точно е подуто, какви оплаквания има? Ако има такава херния, съществуват проблеми с дишането или повръщане. Тази херния със сигурност се вижда на ренгенова снимка. Пиши какво е казала лекарката.

# 2
  • Мнения: 296
Оказа се, че няма такава херния. По принцип се подува над пъпа ето тук към първия си пост имам и снимки първо бях питала д-р Слънчева. След това ходих при нашата педиатърка и тя ми каза абсолютно същото. На рентгенова снимка не са го гледали. Явно педиатърката му сметна, че не е необходимо.

# 3
  • Мнения: 17 546
Мисля, че диафрагмалната херния не се изразява външно. Съпругът ми има същата изразена подутина като на снимките, които си показала в другата тема и наш близък, лекар, ни каза, че това е среднинна херния, която се получава от преразтягане на коремната мускулатура при продължително (във времето) правене на коремни преси или вдигане на тежести. Като при мъжът ми е точно от това. Но при толкова малко детенце не може да е от мускулатурата на коремчето. Казаха ли всъщност какво е?

# 4
  • Мнения: 296
Педиатърката каза, че не било херния. Точно, че мускулчетата на корема са били още слаби и от това се е получило. Когато укрепнели щяло да се оправи. Но кога ще стане това и аз незнам. Диастаза е явно - раздалечаване един от друг, напр. на правите коремни мускули. това в интернет го открих

Общи условия

Активация на акаунт