Моля помогнете ми дете то ми има ларингит

  • 18 852
  • 9
  •   1
Отговори
  • там край реката
  • Мнения: 104
Много се притеснявам за сина си тази ве4ер му поставиха диагноза ларингит,може ли някой да ми каже какви са вероятните при4ини за заболяването, как се лекува и колко е опасно.Детенцето ми е едва на 1 годинка и като го слушам как се дави и не може да си поеме дъх ми се къса сърцето.Имаше само сополки слагах му капки ,но на третата ве4ер като си легна през ноща запо4на една кашлица един задух цяла нощ не сам спала от притеснение.Много ще съм благодарна на всяка от вас,която ме посъветва как да постъпя.
 

# 1
  • Мнения: 45
Здравей, и ние бяхме така миналата седмица. Ние имахме бронхит. Една нощ както си спеше като почна едно кашляне и на другия ден само като дишаше така се чуваше направо ужас. Първоначално ни изписаха сироп за кашлица и правихме инхалации но след 4 дена като видях,че няма подобрение ни изписаха и антибиотик и го пихме 5 дена. Като отидохме на контролен преглед всички си беше отишло, всички хрипове и шумове както казваха лекарите. Пихме едновременно с това и капки за алергия (които продължаваме да пием още), защото признаците били едни и също и за по сигурно ни изписаха и тези капки хем да се предотврати някакво хронично заболяване за вбъдеще. Ходи ли на лекар? Какво ти казаха? Дано всичко мине по бързо и ти да си по-спокойна. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Много се притеснявам за сина си тази ве4ер му поставиха диагноза ларингит,може ли някой да ми каже какви са вероятните при4ини за заболяването, как се лекува и колко е опасно.Детенцето ми е едва на 1 годинка и като го слушам как се дави и не може да си поеме дъх ми се къса сърцето.Имаше само сополки слагах му капки ,но на третата ве4ер като си легна през ноща запо4на една кашлица един задух цяла нощ не сам спала от притеснение.Много ще съм благодарна на всяка от вас,която ме посъветва как да постъпя.
 

Заведи го на лекар. Препоръчвам ти д-р Масларски и д-р Беличева във Вита.

# 3
  • там край реката
  • Мнения: 104
Заведах го днес при неговата докторка и тя потвърди диагнозата,в4ера го водих при дежурен педиатър.Сега пием Стодал,капки за алергия Ксизал и сироп за облек4аване на дишането Салбутамол,ако има температура дове4ера по4ваме антибиотик.Ние  живеем в Шумен и не мига да отида при тези доктори ще се доверя на педито пак дано не сгреша.

# 4
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Наистина изглежда страшно, но не се притеснявай толкова. Синът ми правеше доста ларингитни пристъпи до миналата година. Вече е на 8 г. и от година насам пристъп не е имал. Доколкото знам ларингит получават алергични деца при някаква вирусна инфекция. Най-бърз ефект за овладяване на пристъпа имат инхалациите. Предполагам, че са правили инхалация на детето ти и са ви предписали нещо противоалергично - Кларитин, Лоратидин. Когато пристъпът е през нощта /така е в повечето случаи/ аз водя детето в банята и пускам горещата вода от душа, за да се образува пара. Много помага.

# 5
  • София
  • Мнения: 250
Можеш да сложиш на котлона лайка и сода, да си ври докато сте в стаята.

# 6
  • Мнения: 1
препоръчвам ви да правите инхалации  с ДЕКСАМЕТАЗОН,ако има къде.попитай те за това И вашия лекуващ лекар.

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 21:28 от krasi-mira

# 7
  • там край реката
  • Мнения: 104
Благодаря на всички мами за съветите вече сме по-добре утре сме на контролен преглед.Дано новините са добри.Ще питам и за медикаментите да видим какво ще каже.
 

# 8
  • Мнения: 10
otidi pri dr.Peneva,ima chasten kabinet...i e v shumen

# 9
  • Мнения: 10
savetvam da vodish deteto pri neja,tia ne raboti sas zdravna kasa no e dobar  pediatr i allergolog..barzichko da se opavite

Общи условия

Активация на акаунт