FLORIDA - интересни места за 1 седмица

  • 1 488
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 575
Здравейте мацки,

Имам следното питане към Американските ( и не само) колежки Laughing
Понеже след 2 седмици заминаваме на круиз от Маями, но ще имаме една седмица преди това във Флорида - кои интересни места да посетим?
Миналата година бяхме пак в Маями и специално за него не ме интересува много. Но сега ще наемем кола и ще обикаляме щата.
За Орландо и Дисни е ясно, както и моето желание за Кий Уест, но от там нататък сте вие??? Плийз за помощ в красивите и забележителни местенца.

# 1
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Асинка, за Дисни ще ти трябват поне 5 дни. Препоръчвам ти http://www.nasa.gov/centers/kennedy/home/index.html - има какво да се види, отнема 1 ден. Тук има повече предложения - http://www.kennedyspacecentertours.net/?gclid=CKyS57vQmpgCFQrFGgodwnf7mQ

# 2
  • Мнения: 868
Ако сте с деца, наистина Дисни си струва. Там са още Sea World (препоръчвам и за деца и възрастни) и Universal. За самия Дисни (the Magic Kingdom)  повече от един ден едва ли ти трябва, но се пригответе, че е дълъг ден и  за някои атракции се чака по час.

Mежду Майами и Орландо се намира Уест Палм Бийч, който си струва да се посети (сигурно ще карате по I-95).

Кий Уест е много красиво място с интересна история, но от другата страна на Майами. Аз лично бих посетила атракциите в Орландо за 3 дни и Кенеди Спейс Центъра и бих се спряла в Уест Палм Бийч  за 1-2 нощи Peace

Желая ви приятна ваканция!!

# 3
  • Мнения: 2 575
Благодаря ви!
Без деца ще сме  newsm68 newsm44
За Дисни - не съм убедена, че ще гледаме всичко. Знам че са няколко различни парка и ще видим кое ще посетим. Не мисля да отделяме повече от 2 дни.
Наехме хотел в близост до Форт Лодърдейл и идеята е всеки ден да пътуваме до някое местенце.
А за другия бряг нищо  не казвате? Tampa, Naples .....???

# 4
  • Мнения: 868
Тампа я свързвам само с  Bush Gardens. Не знам да има друго там. Сравнително близо до Дисни района е, но аз лично не бих карала дотам заради това. И без това ви се очертава доста път. Самият Дисни е за деца, между другото... може би Universal или Сий Уърлд ще ви допаднат повече.  (Ako ще сте за 2 дни около Дисни, може би е по-добре да наемете хотел там за 1 нощ, защото аз поне не бих искала да карам до Ф. Л. вечерта по I-95 и после обратно на сутринта.)

Нейпълс е едно от по-романтичните градчета във Флорида,  но ако трябва да избирам между Нейпълс и Кий Уест, бих предпочела Кий Уест. Лично мнение, разбира се... Приятен път!

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 22:29 от Pixie

# 5
  • Мнения: 2 575
И още едно въпросче - къде е добре за шопинг в района?
Хубави аутлети или МОЛ-ове с добри цени?

Общи условия

Активация на акаунт