Време е за градина, а още сме с памперс...

  • 2 475
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 186
Здравейте!
Детето ми след 2 седмици тръгва на градина, а още сме много назад с хигиенните навици.
От 1 година се старая да го науча да казва, когато му се ходи до тоалетна, но без успех. Цяло лято бях свалила памперса, слагах само през нощта, но нищо не се получи, освен ангажимента ми по почистване на изцапаното бельо. Бях пуснала тема и тук, получих съвети, пробвах, но никак не става. И с добро съм опитвала, и с лошо- все тая. Оставала съм умишлено го мокър, изцапан- изобщо не се впечатлява ooooh!
Ако го сложа на гърне- ходи по малка нужда, голямата обаче обикновено си я върши в гащите и никога не казва, че му се ходи. Просто ако уцеля момента, може да свърши нещо в гърнето, ако не- в гащите и това е. А разбира много добре, или поне така си мисля.
Благодарна ще съм на всякакви съвети и насоки, защото вече наистина не знам къде греша и кой е правилния начин Rolling Eyes Не знам и в градината как ще реагира персонала и това също ме притеснява.

# 1
  • Мнения: 390
В градината са свикнали, няма да им направи впечатление. ТАМ ще го научат! Не се притеснявай за това. Аз как уверено говоря...като се има предвид, че моите са на 2,5 год и също са с памперси, но понеже търся градини сега и обиколих доста и навсякъде ми казаха, че няма проблем, те ще ги научат. Аз като цяло хич не го мисля, няма до 18 год да ходят в гащите, я!

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Съвет не мога да дам, предполагам, че сте пробвали всичко и похвали като свърши работата и често подканяне да ходи до тоалетната...
Колкото до ДГ, дано да случите на свестен персонал. По принцип искат децата да са без памперс, но в групата на синът ми (в първа група) имаше момченце, което си беше с памперс и госпожите и лелята успоредно с родителите успяха за половин година да го научат и да махнат памперса. В първа група помня, че ги водеха под строй до тоалетната на някакъв по-кратък период от време, ако има - има... Даже за сина ми беше проблем, защото ги слагаха да пишкат седнили (и момчета и момичета), а той можеше само прав... Пробвала ли си да го учиш да пишка прав в тоалетната, на момченцата им е по-интересно така и по-лесно се научават. Мисълта ми е, че синът ти дори и да не се сеща сам да иде до тоалетната, когато му се ходи, в градината ги подканят периодично, когато са по-мънички. Успех ви желая.

# 3
  • Мнения: 4 668
При нас помогна много , това , че баща му му обеща да му купи пистата на Спайдърмен , ако започне да ходи на гърне  Simple Smile
Казвам ти не е истина просто това дете как започна да си казва .
Разбира се всеки път питаше за пистата .
Баща му все казваше , че още не е сигурен и така ... просто от раз се получи .
Пробвай да му обещаеш нещо .
Ако не стане - в градината ще се научи . Най - малкото там ще види от другите деца  Peace

# 4
  • Мнения: 1 761
Децата са различни,така,както и големите.
И моето дете е с памперс и от 1 февруари тръгва на предучилищна.
Учителките ми казаха да не го стресирам излишно,за да не го травмирам.
Когато са готови децата,тогава почват да ходят без памперс.
Няма смисъл от излишен стрес,не сме на състезание кой колко ще изпикае и къде.
Успокой се,детето усеща безпокойството ти.
Много прегръдки за теб и малкия! Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 9 814
В градината са свикнали, няма да им направи впечатление. ТАМ ще го научат! Не се притеснявай за това. Аз как уверено говоря...като се има предвид, че моите са на 2,5 год и също са с памперси, но понеже търся градини сега и обиколих доста и навсякъде ми казаха, че няма проблем, те ще ги научат. Аз като цяло хич не го мисля, няма до 18 год да ходят в гащите, я!

Ммм не съм много съгласна.
Става въпрос за детска градина, а не за ясла все пак.
Виж в яслата са свикнали.
Когато групата на детето ми премина от ясла в І-ва гр. учителките казаха че, няма и не са длъжни да слагат памперси на обяд, пък какво остава да сменят памперси по два-три пъти на ден.

Lady Marmalade , моят съвет е да поговориш с учителките и да обясниш че, детето ти ходи още с памперс. Надявам се да проявят разбиране.
Виждам че, пишеш че си го оставила без памперс цяло лято. Пробвай сега за тези две седмици, докато тръгне на ДГ. Може пък като е по-голям да има ефект.
И не на последно място помисли и за подигравките, които евентуално ще получи от децата за това че, още носи памперс.

# 6
  • видин
  • Мнения: 358
и моята щерка е с памперс в детската градина. през лятото го бяхме махнали, но есента започна много да се напикава и направих голямата грешка - сложих й пак.
понякога не се напикава цял ден, дори в датската градина ,но не е често. там й го сменят, не са правили проблемот това. много съм им благодарна, защото не стресират детето. дори ми предложиха да занеса повече гаци и да пробват да я отучат, но смятам, че ще им създам допълнително главоболия и отказах. пролетта ще пробвам отново.
но големия син така научихме да си казва - за всяко провинение вземахме една играчка и я слагахме нависко - да може да я вижда, но не и да играе с нея. и за всяка свършена в горнето работа сваляхме по една. за два дни се научи. но беше около 3 годишен.

# 7
  • Мнения: 7 640
Лейди,
ако в градината не ти правят спънки, че е с памперс, пускай до така. Много бързо ще превключи като гледа децата какво правят.
И в нашата група, по думите на моите, имаше момченце с памперс, но сега като ги питам- не бил вече.

# 8
  • Мнения: 11 870
Записвам се да следя темата, на мен ми е болен проблем.
Доколкото зная, в ДГ очакват децата да са научени.
Опитвала съм какво ли не- слагане под час на гърнето, похвали,когато се използва и т.н.Успехът е много променлив.
Моят син е също на 3г.

# 9
  • Мнения: 542
моята дъщеричка също не казва но аэ си я слагам на 1 час и няма проблем почти без инциденти!трябва постоянство,макар и само от 10 дена да сме без памперс понякога когато и  се ходи сама се събува и иска да сяда!искам да питам детенцето ти не говори като цяло или само за ходенето по нужда не казва!

# 10
  • Мнения: 27 524
И ние сме така, март тръгва на градина и искат да е без памперс. Опитвахме какво ли не, не става и не става. Обещаваме, поощряваме, молим, караме се, не и не. Оставях по дупе, по боксерки, не. Отказва се от всякакви съблазнителни неща, само и само да си е с памперса. Ако го насилваме изпада в истерии, трепери, пищи...  Rolling Eyes

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На градина с памперс Rolling Eyes. Едва ли ще се възхитят учителките. В яслата може да са свикнали да сменят памперси, но в детските градини не съм чувала. Нашите учителки не биха сменяли памперс на дете от първа група.

# 12
  • Мнения: 46 434
Няма правило на градина да се тръгва без памперс, спокойно, ако ти кажат нещо, знай си правата Peace

Като тръгна на градина, казаха да носим толкова памперси, колкото ползва детето.
София не ползваше, но го казваха на всички родители, профилактично.

# 13
  • Мнения: 7 186
nizza, аз имам чувството, че моето ще ходи най- малко до първи клас с памперс Laughing
PetiaK, да, пишка прав, но трябва да съм с него. Сам не иска. Всъщност, проблема с пишкането не е чак толкова голям. Проблема е, че не казва когато му се ходи. Ако го слагам през 2-3 часа на гърнето или прав в тоалетната ходи, и може да си изкара сух цял ден. Обаче акането в гащите му е много сладко Mr. Green
kartinka, имаш право за стреса. Но пък ме е страх и там да не го травмират нещо, да му се подиграват и съвсем да я втасаме. Той е много кротко и чувствително дете.
Франческа Салиери, ivben, днес говорих с учителките. И двете са много печени и разбрани жени и казаха, че ако е много притеснен, ще го оставят в началото с памперс и после ще помогнат с обучението. Поне се успокоих, че персонала е свестен, поне засега съм с много добро впечатление.
maria ra, и ние така направихме. Цяло лято ходи без, но като стана студено го сложих пак. Гледам като сме вкъщи поне да го махам.
PolarFox, и аз се надявам, че покрай другите деца ще се научи по- лесно. Децата копират едно от друго и дружно им е по- интересно. Той е контактен и обича да си играе с деца.
Светкавица, успех Grinning
Писето, детето говори. Не сме достигнали още ниво разговор, но се разбираме. Като е гладен или иска нещо идва и ми казва, знае много добре. Обаче за ходене по нужда не казва. А му е съвсем ясно, че в гащите не се пишка и ака.
Блонди Hug Mr. Green
Никол, не съм чела правилника, в интерес на истината, но ще го погледна. Мисля, че го има в сайта на градината. Засега мисля и се надявам, че нещата ще минат без излишни разправии Simple Smile Но си спомням, че на родителската среща директорката каза, че памперсите са забранени Thinking

# 14
  • на морето
  • Мнения: 1 377
В градината ще се научи да казва,не се притеснявай PeaceА за пръв път чувам в градина да са забранени памперсите newsm78

Общи условия

Активация на акаунт