Съвет за хубави кюфтета

  • 46 231
  • 39
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
  chef Много ми се доядоха пържени кюфтенца,но се чудя как да ги направя най-сладки.
Искам малко съвети от вас,за да станат вкуснички...  Hug  Благодаря

# 1
  • Мнения: 5 001
Първо месото да е смляно пред тебе и ти да си си го избрала какво да бъде...
После аз лично към смляното месо прибавям сол,1 голяма глава лук на ситно,1 яйце,чубрица,кимион(млян),черен пипер(млян)малко червен пипер,изстискана филия хляб(средината).Омесвам хубаво и оставям да отлежи.
После овалвам в брашно и пържа....Вчера правих такива кюфтенца.Супер станаха!

П.П. забравих да пиша,че моите кюфтенца бяха само от свинско месо.Но може да прибавиш и телешко месо(50:50).

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Как ги правя аз: в каймата слагам 1 яйце, 1 глава лук накълцана, средите на намокрени, изстискани и на трошени 2 филии хляб, 50 мл червено вино, джоджен, чубрица, сол, черен пипер.
Разбърквам всичко добре (с лъжица, защото мразя да ми се завират под ноктите разни неща), заглаждам и оставям в хладилника половин час.
Оформям малки кюфтенца, овалвам ги в царевично брашно (може и в обикновено брашно ако няма царевично) и пържа в силно сгорещена мазнина.
Отделно можеш да направиш доматен сос: Домати от буркан ги пасирам хубаво. Леко запържвам 1 малка глава лук, добавям доматите, сол, десетина зърна черен пипер, 3-4 дафинови листа и щипка захар (особено важна е). Оставям да къкри на бавен огън.
През това време в сух тиган слагам 2 лъжици брашно да се препече до златисто. Изсипвам брашното в чаша и хубаво го разбивам с хладка вода на гладка каша. Добавям към доматите на бавна струйка като бъркам непрекъснато. След като сосчето е сгъстено- махам от котлона. Добавям 5-6 скалидки чесън, накълцани на по-едро и захлупвам тенджерата.  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 1 341







Аз стържа лукът на ренде,а каймата я меся  с газирана вода.
И аз като Ерика ги овалвам в царевично брашно или в смес от галета и брашно - така оваляни ги оставям да престоят 20-30 мин.
и тогава пържа.Омесената кайма колкото повече време престои в
хладилника - толкова по-добре.Много важно е да не се набождат с вилица,за да не изтече сосчето от кюфтето.

# 4
  • Мнения: 27 524
Кайма от хубаво, чисто свинско месо - към нея едно яйце, чубрица, една глава лук, нарязан на много ситно, вегета, черен пипер, мааалко соев сос и една идея индийско орехче, червен пипер. Хляб не слагам да ви кажа  Blush Кимион - само на кебапчета се слага, на кюфтетата не върви хич според мен  Confused Оставям каймата да престои поне една нощ, после овалвам в брашно и пържа.
Но пържа така - за минутка от едната страна и обръщам пак за минутка. После започвам отначало и пържа всяка страна до готовност. Така първо ги запечатвам и после готвя и остават меки и сочни, а същевременно изпържени и сготвени. Вкусни са   Blush

# 5
  • Мнения: 1 505
Освен до тук вси4ко изброено само със соев сос не съм пробвала да ги правя.С кимион и на мен са ми вкусни.Но аз добавям и малко лютеница или кет4уп когато имам,придава им невероятен вкус.

# 6
  • Мнения: 3 268
Момичетата са ти казали какво се слага в каймата,но аз слагам и един настърган домат,също така вместо хляб,слагам галета.Каймата става невероятно пухкава и вкусна.Това с домата го научих от едно предаване на Звездев.

# 7
  • Мнения: 2 172
Хубава кайма (свинско/телешко 60%/40%)
глава лук нарязана на ситно,
сол,
черен пипер ,
кимион (задължително),
намокрена и изцедена среда на хляб ,
1 яйце ,
магданоз

Всичко това се омесва хубаво и се оставя да престои в хладилника известно време.Оформят се кюфтета,които се притискат с ръка,да не стават много дебели и се пържат в средно сгорещено олио.Не овалвам в нищо,защото става ужасен нагар в олиото и по кюфтетата.Гарантирам,че стават превъзходни  Peace

# 8
  • Мнения: 498
Камата ми е само на Парт, друга не ползвам, на 500гр. кайма, слагам 1 яйце, лук настърган на ренде и една филия накиснат и изтискан хляб, пикантина. Оставям да престои 20 мин в хладилника. Резултат пухкави и сочни кюфтета.

# 9
  • Мнения: 210
Аз ги правя така: 0.5 кг кайма, 1/2 г. лук, 1 1/2 сухар от тези детските, 1 с.л. кисело мляко и подправки според вкуса аз слагам ронена чубрица, магданоз, черен пипер. Оставям в хладилника за малко. Пържа без брашно или галета. Намокрям си ръцете във вода и оформям кюфтетата. Пържа задължително в МНОГО ОЛИО, това го научих от свеки, така кюфтетата са сочни и не стават мазни. Мазнината ги покрива до половината и колкото съм сипала олио толкова и после изхвърлям. Това е тайната да нямаш киселини и да не ядеш мазно   chef

# 10
  • Мнения: 35
В каймата слагам 1яйце,черен пипер,кимион,чубрица,1филия хляб(намокрен),оставям каймата да постои 30мин.и паржа в добре загрято олио.

# 11
  • Мнения: 1 777
Аз правя кюфтета от пилешка или пуешка кайма и не слагам хляб.Слагам лук,чубрица,черен пипер,сол,яйце и винаги стават хубави.
Но според мен тайната за хубави кюфтета не е от какво месо са ,а многото месене. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 803
Моята кайма за кюфтета е смес от телешко и св.гърди-смелени на ситно. Прибавям 1 яйце, сол, чер пипер, червен пипер, чубрица, 1 филия хляб намокрена.

# 13
  • Мнения: 4 433
Кайма от чисто месо,лук настърган,чубрица,чер.пипер,кашкавал,яйце.

# 14
  • Мнения: 293
Моята рецепта за пържени кюфтета е:
1 кг кайма - смес телешка и свинска;
2 филии сух хляб /средата/, накиснат във вода и изцеден;
2 яйца;
1 глава лук, ситно нарязан - намачквам го с щипка сол за да омекне;
2 скилитки чесън - пасирани;
1-2 с.лъжици кисело мляко;
чер пипер, чубрица, кимион.
Омесена престоява /да поеме ароматите/, оформям кюфтета,овалвам в брашно и пържа, като обръщам многократно.

Общи условия

Активация на акаунт