b-Streptococcus gr.C

  • 2 318
  • 5
  •   1
Отговори
Момичета,
Моля за помощ как да разчета този резултат : b-Streptococcus gr.C   > 10^5koe/ ml  и  U.unrealyticum
Резултатът е от Кандиларов и изглежда така :

Материал: Вагинален
Микроскопия: Секрет

Левкоцити - единични
Епителни клетки - 2 - 5 / поле
Lactobacillus spp (-)
Грам (+) коки, кокобактерии и бактерии >> 30 /поле
Грам (-) коки, кокобактерии и бактерии >> 30 /поле

Културно изследване:
Банлна Флора - b-Streptococcus gr.C
Кандида - не се изолира
Микоплазми - U.unrealyticum

Антимикробна чувствителност:
Изолирани микрорганизми: b-Streptococcus gr.C                     Количество : > 10^5koe/ ml

Освен това, тъй като преди месец и половина правих същите изследвания и нямаше никакви изолирани микроорганизми , въпросът ми е, възможно ли е тези стрептекоки да са  предадени от инфекция на гърлото, защото и двамата с партньора ми бяхме с настинка в този период между двете изследвания ?

Ще съм благодарна за помощта Ви !

# 1
  • Мнения: 117
Здравей, мила, нямаш ли антибиограма към изследването, би трябвало да имаш. Аз лично след раждането от болницата си тръгнах със стрептококи, лекувах ги с антибиотик, трудно се отървах и това, което много ми помогна е хомеопатичното лекарство стрептококцинум. С него експериментирах, защото вече бях отчаяна, така ми беше писнало да ги лекувам, предписах си го сама, по 5 зрънца 3 пъти дневно, 2 седмици и ги преборих гадните стрептококи. Дано съм ти била полезна.

# 2
  • Мнения: 66
Здравей Sisi 26. На мен ми взеха секрет и след 2 дни се разболях от грип/явно вече съм била вирусоносител/ и съответно резултата ми беше стрептококи гр.Б. Доки ми изписа антибиотик Аугментин.След 10 дни повторих изследването и всичко беше точно.Предполагам ,че и при теб случая е подобен и просто трябва лекар да ти назначи правилното лечение.Успех  Hug

# 3
Благодар Ви за отговора.
Най -вероятно утре ще посетя док и ще разбера повече поробности за проблема.
Странно ми е от къде са се взели гадинките, като преди месец ги нямше.

# 4
  • Мнения: 141
И аз денс разбрах от изследването, че имам същите стрептококи от група В. Предписаха ми антибиотик. Така че, няма страшно. Просто пии лекарствата, които ти изпише доки и после на контролно изследване.  Peace Може да са от всичко. Но доколкото знам, не се предават по полов път. Не знам да не би да бъркам, но така мисля.

# 5
  • Мнения: 117
Предават се за съжаление, на партньора също ми узписват антибиотик. Успех и дано бързо ги излекувате!

Общи условия

Активация на акаунт