Импрегниране на декоративни тухлички

  • 4 778
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Здравейте, Simple Smile
Правим ремонт в кухнята и много ми се иска гърбът на плота да е от тухлички. Първо мислихме за имитация на тухлички, но понеже ми се искаше да е максимално реалистично, никъде не намерихме това, което търсихме. Накрая попаднахме на истински декоративни тухлички, които изглеждат много добре, обаче са си тухлички - т.е. направени от глина и не са обработени по никакъв начин. А гърбът на плота със сигурност ще се мокри, мърси и т.н. и трябва да е сравнително лесен за чистене (пък като се чисти да не му пада защитното покритие).
Та въпросът ми е някой има ли опит с покрития за импрегниране на тухли, някой правил ли е подобно нещо? какво ще ми препоръчате като вид покритие? конкретна марка? колко трайно би било подобно нещо?
Много ще съм благодарна за всякакви идеи, отзиви и размисли по въпроса. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 999
Цялата ни къща на морето е от такива декоративни тухли. За да изолираме отвън /да не влиза влага/, я напръскахме с един специален силикон за камък, мисля, че беше на Левис. Тухлите стоят все едно са мокри и леко лъскат. Но пък не пропускат вода.
Обаче си мисля, че ако е гръб на кухня, то сигурно ще ползваш абразивни миещи препарати и по-твърди гъбки при чистенето. Не съм сигурна, дали няма да се нарани този силиконов слой.
С една дума - идеята ти май не е много добра. Може би трябва да вземеш някакви лакирани тухли /дори има само плочици, които като се залепят, стоят сякаш е истинска тухлена стена - виждала съм такива в Керамикс/.
Но със сигурност трябва да защитиш тухлите. Тази година пържих няколко пъти в близост до тухлената стена /вътре вкъщи, която още не е лакирана/ и мазни пръски попиха завинаги в тухлата. Сега ще трябва да слагам гръб на кухненските шкафове, защото стои страшно грозно.

# 2
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Другият вариант според мен е да сложиш тухлички и отгоре стъклен гръб- така хем ще предпазва тухличките, хем няма да ги скрива. В кухненската тема имаше показани снимки на реални кухни със стъклен гръб. Можеш и там да попиташ мацките.

# 3
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
може да се лакират с лак за камък, ще изглеждат леко мокри.
със сигурност ще можеш да миеш с веро.

# 4
  • Мнения: 116
Много ви благодаря за отговорите!
Купихме си няколко тухлички и сега мислим да проведем серия тестове с различни лакове за камък, пък дано стане.

Общи условия

Активация на акаунт