За ДК Ози

  • 678
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Мами, моля тези от вас, които поръчват от ози и евентуално са по запознати от мен за мнение.
Ние отскоро поръчваме, детето го яде и харесва - на мен обаче ми се струва, че храните не са съвсем прясно приготвени.
Възможно ли е да използват някакви готови супи и пюрета? Shocked
Например в петък имаше риба с картофено пюре - е на мен супер много ми заприлича на пюре на прах, и вкуса му беше такъв....
Кажете и вие?
  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 11 894
Здравей,
аз също поръчвам от Ози втора седмица и съм доволна, но понеже съм малко недоверчива им се обадих специално да ги попитам дали слагат изкуствени бульони, вегети и други. Говорих се един от началниците, който беше почти обиден и ме увери, че не са си и помисляли да слагат подобни неща, защото са уникално вредни. Предполагам, че вида на пюрето се дължи, на това че са смлели картофите в робот преди да ги сварят. Аз направих веднъж същото и получих подобен резултат.
Заготовките им се състоят в бланшираните продукти на Бондюел, но това ме успокоява за нивото на нитратите в тях, защото са много добре контролирани. А и през зимата няма достатъчно качествени и пресни зеленчуци като грах, зелен боб, броколи и тн.
Не ми се вярва при да рискуват с други храни, които не са пресни, защото ако при децата се появи реакция ще фалират- все пак има конкуренция на пазара. Би трябвало и всеки ден да ги контролират от ДВСК.
Надявам се да се включат и мами с по- трайни впечатления от моите.

# 2
  • Мнения: 5 940
Според мен, за да е хубаво картофеното пюре, то трябва да се яде веднага след приготвянето му. И два часа да са минали, пак има значение за вида му. Не вярвам да е пюре на прах, защото доста често имаше парченца картофи в порцията. В момента не взимам от кухнята, но синът ми се храни сумарно около пет-шест месеца от там,  изключвам периодите, в които решавам, че бих могла да се справя с всичко вкъщи. В момента не взимам от кухнята, най-вече, заради повтарящите се непрекъснато нишестени кремчета. Останалото меню е разнообразно и ми допада.

# 3
  • Мнения: X
Съмнявам се да е готово  Rolling Eyes
И аз съм доволна от Ози, храната е вкусна, разнообразна, но тези ежедневни кремчета са слабото им място.

# 4
  • Мнения: 4 000
От дълго време моя съседка взема от ОЗИ и също съм чувала забележки относно десертите. Но иначе детето си похапвало от другите неща. Ако не греша ОЗИ е най-скъпа в момента, нали? Пет лева е с доставката. Вероятно зад тази цена трябва да се крие и добро качеството, иначе клиентите бързо бързо ще се ориентират някъде другаде.

Общи условия

Активация на акаунт