За повръщането, уригването и храненето

  • 784
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 164
Здравейте, мили кърмещи майчета!  Grinning
Форумът е страхотен, информацията е изключително полезна, но въпроси винаги възникват, особено от "пресни" мами като мен.
1. За повръщането. След раждането беба ми беше разранила зърната и се наложи да я кърмя със силиконови. Когато спряха да ме болят, започнах да я храня нормално, докато пак не ме разрани. Забелязах, че когато е хранена със силиконовите зърна повръща и хълца много - нормално, поглъща повече въздух, а когато суче директно от гърдата нито повръща, нито хълца. Искам да я кърмя нормално, мажа с Гармастан, но не минава много бързо. Какво да правя, сърцето ми се къса като я гледам да повръща Cry.
2. За уригването. Когато я кърмя със зърната, дори след като се уригнала, повръща и хълца. Като суче от гърдата си заспива блажено и не я уригвам. Трябва ли да се уригне задължително?
3. За храненето (моето, не на беба). След раждането нямам никакъв апетит. В Библиотеката четох, че няма връзка между храненето на майката и количеството кърма, която произвежда. Аз хапвам основно вечер - салата с малко колбас, сирене, кашкавал и пия много течности. Готвено почти не ям, през деня рядко прихапвам по нещо. Трябва ли да се насилвам да ям?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Маме, насили се и остави бебка да ти обработи зърната за да можете да се храните нормално! Аз 3 седмици след раждането ревях, но устисках и всичко сега е наред! Ако не я оригнеш ще има колики и от напъване да пръцне или да се оригне пак ще повърне!
Аз също не ядях след раждането! едвам се насилвах по едно кисело мляко на ден да изям! И това ще отмине!
Желая ви скоро да се кърмите без помощни средства! Целувки на бебока!

# 2
  • Мнения: 432
Аз имам същите проблеми - една умна акушерка ми разрани зърната още на петия ден, 4е ми били запушени каналите #2gunfire. Пробвах с Гармастана- с него се мажа от 8мия месец, но не свърши работа. Едно маме от форума ме посъветва да мажа с преварен зехтин и да правя въздушни бани-при нея за 2 дена минали рагадите, при мен за 5-6 също отшумяха. Сега силиконките ги ползвам само от време навреме. Все още ми "загрубяват" зърната и болят понянога, но се изтърпява. А връзката между хълцането и силиконките и аз я забелязах- без тях бебата ми заспива много по-спокойна след папане, а може и натуралното кърмене просто да я е изморило пове4е newsm78.
Та моя съвет е зехтин+въздушни бани. Зърната ги по4иствай само с преварена вода отвреме на време.Ако много те болят редувай храненията ту със силикон, ту без-отна4ало лапето може да се пообърка , но ще свикне. Мойта сега си цока без зърното, ако го сложа го маха и си го стиска в юмру4ето. Много е смешна Mr. Green.

# 3
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
И аз минах през кошмара "разранени зърна"  Close
Пуснах тема във форума и както винаги спасението дойде от там /още веднъж повод да благодаря на Кенга за идеята за вълшебното мазило, а и на другите мами които дадоха съвети  Hug /. Това което ми помгона е прополиса и въздушните бани. Виж това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28319.0
Силиконови зърна не съм слагала, но и без тях моето бебе повръщаше много  Sad Така че не знам има ли връзка със силиконовите зарна. Сега повръща по-малко, явно това просто се израства. Нощем вземам бебо при мен в леглото и така си спим, а той си лапа и не го уригвам, но той няма силни колики, а е и по-голям. Така че по-добре уригвай детето. Дори заради повръщането уригвай бебка по 2-3 пъти на хранене, мисля че помага.
И аз нямах апетит след раждането - ядях само козунак и кисело мляко. За 10 дни смъквнах 5 кг. Пий повече течности!

Желая ти успех и знай че трудностите са първите 1-2 месеца. Сега с бебо се кърмим успешно и ни е голям кеф  Hug /чук-чук да не дърпам дявола за опашката и все така да бъде  Praynig/


# 4
  • София
  • Мнения: 2 164
Благодарско, мами за отговорите!  Grinning
Вчера бяхме на консултация и сме качили 510г за 13 дена. Много съм доволна! Ако не беше този форум, сигурно щях да слушам съветите на педи-то за спиране на нощното хранене, даване на вода и почасово хранене.

# 5
  • Мнения: 35 891
пиша ти как аз си реших проблема, защото Яна ми беше отхапала почти 1/3 от едното зърно /вчера се самообявих за излекувана  bowuu/
1. Лансинох и Дефламол спрях да използвам, правят ми зърната много нежни и ме боли още повече
2. спя само гола, под себе си подлагам разни неща, за да не наводня дюшека
3. денем ходя или гола, или по тениска /без сутиени, подплънки и т.н., те са само за навън/; тениската доста дращи по зърната и за това не ми пука - ако някой иска да ме гледа през прозореца, да гледа щом иска  Whistling
4. когато кърмя седнала на едната ръка лежи бебо, с другата му подкрепям главата, за да не се върти, дърпа, тежи и боли по-малко
5. заради топлото започнах да кърмя легнала, за не се допираме много; промених малко позата - не межим една до друга глава до глава, крака до крака, а главите ни са събрани, а краката ни са в различните крайща на леглото /преформена поза 69  Mr. Green/
6. започнах да давам първо от разранената гърда да посмуче, докато е гладна /едвам издържах по няколко минути/, а после от здравата да се дозасити /етапа в който си поиграва, леко отпуски и пак лапва, т.е. болезнената част/; на следващото хранене - само от здравата гърда
7. престанах да си мия гърдите преди и след всяко ядене, може да е нехигиенично, но помогна
8. миех гърдите само вечер с хладка вода и не подсушавах, ако тече мляко, подлагам кърпа отдолу, но без да опирам зърната /при кърмене - също/
това правих, всичко е от "извиканата неволя", при теб може да не подейства, не зная  Thinking успех!

# 6
  • Мнения: 35 891
искам само да добавя, че се мъчих така повече от месец, откакто си дойдохме от болницата!

Общи условия

Активация на акаунт